Problem z Aprilią SR

Witam,
posiadam Aprilie SR na silniku minarelli (leżący) 50cc i jak każdy posiadacz tego cuda postanowiłem coś zmienić. Zaczęło się od kupna Leovince TTi sprzegla RMS (zamiennik serii) oraz wstawiłem rolki 4.5 do seryjnego wariatora. Skuter nie poprawilł V-maxa ( wynosił 90 km/h) ale przyspieszenie znacznie się poprawiło. Potem nadarzyła się okazja kupna Leovince zx, a że udało mi się kupić go bardzo tanio to kupiłem też Multivara, ponieważ słyszałem że świetnie się zgrywa z owym wydechem. Wstawiłem te części: w Multivarze rolki 7 g oraz sprężynę centralną dołączoną do zestawu(biała Malossi) jednak ku memu zdziwieniu skuter nie poprawił swoich osiągów a v-max spadł do 75 km/h. Więc postanowiłem wstawić seryjna sprężynę centralną jednak v-maxa to nie poprawiło ale przyspieszenie trochę się poprawiło. Próbowałem rolki 4.5 g ale "Apka ryczała a nie jechała". Już nie wiem co robić. Proszę o pomoc.

*Jesli zly dzial to prosze o przeniesienie#

Leovince TT jest słaby (co tu ukrywać...) Mój kuzyn miał jak miał SR'kę to kupił właśnie tego Leovince TT i osiągi nie były piorunujące ;d identyczne z tymi "seryjnymi"
A ten Zx to nie wiem, ja do swojej od razu kupiłem Arrow'a i śmiga jak marzenie (lekko ponad 90 km/h :D, poprawiło się o jakieś 10 km/h)
Na razie oprócz wydechu nic nie zmieniłem. Więc co do sprzęgła to może naciąg sprężyn zmień? A pasek? Masz oryginalny czy jakiś już sportowy?

Reszta seria oprócz:
-leovince ZX
-sprzegla RMS
-Multivara
-rolek (sa te z multivara)
reszta seria

Czyli w ogóle nie ma mocy? Tzn. części tuningowe, a i tak lipa?
Może tłumik masz jeszcze zablokowany....
Szczerze nie wiem co dokładnie może być nie tak, bo sam w swojej jeszcze nic nie robiłem tak poważnie.
Napisałeś "Apka ryczała a nie jechała", co dokładnie się działo?

No jeśli dasz lekkie rolki i nie trafisz w te "dobre obroty" to wtedy on kreci wysokie obroty ( przez to ten ryk) ale może jeżdzic o wiele gorzej .... wydech nie jest blokowany bo kupilem go od kumpla ktory mial go w swojej apce, na Airsalu 70cc

Jak bd coś wiedział, to postaram się napisać, bo sam jak mówiłem jeszcze w takie rzeczy się nie bawiłem.

Edit/ Dobra dalem rokli 7.5 g (poprzednio bylky 7 g) i róznicy wgl nie ma ...

Nadarzyła się okazja kupna malossi sport 70 wiec bede bawil sie z regulacja dopiero po wstawieniu. Jaką dyszę polecacie, Gaznik dellorto 12mm