Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Prawo Jazdy na Skuter: Opinie

Kategoria: Prawo Jazdy

Dodano 4 lata temu

1. Leszek

Cześć. Właśnie jestem w trakcie tworzenia artykułu na temat opinii skuterowców odnośnie prawa jazdy na skuter kat. AM.
    Chętnie wysłucham, jakie jest Wasze zdanie, wybrane wypowiedzi zamieszczę w publikacji. Z góry dzięki!

--
    W Skuterowo.com od samego początku.
    Kymco Downtown 300i ABS.
    Wpadnij na mojego bloga: http://Leszek.OnAir.pl
    Subuj mój kanał:
    http://www.youtube.com/user/onairlogger?sub_confirmation=1
    Odp.: Prawo Jazdy na Skuter: Opinie
    Napisano 4 lata temu, przez Leszek, Postów: 1459, Skuterowo.com

2. qazwsxedc

Jak większość rozwiązań ma swoje plusy oraz munisy.
    Zaletą napewno jest to, że młodzież przejdzie dobre szkolenie z wiedzy o ruchu drogowym, która napewno im się przyda podczas jazdy choćby na jednośladach. Według mnie, jest to ważny apekt, ponieważ nóz w kieszeni mi się otwiera gdy widze "jeszcze gorące '13'" rozbijające się po miejskich bulwarach.
    Za wadę można uznać koszty tego rozwiązania. Kurs jak kurs, napewno tani nie będzie. Wydanie dokumentu to też dodatkowy wydatek.
    Końcowo obawiam się, że to prawko utrudni niektórym dostęp do pierwszego jednośladu w młodym wieku- czy to dobrze, czy źle- można uogólniać sprawy, ale...nie jest to najgorsze rozwiązanie.

http://www.motostat.pl/user_images/22806/icon4.png
    Napisano 4 lata temu, przez qazwsxedc, Postów: 3059, Użytkownik

3. Gorzki

Ja uważam że to dobre rozwiązanie. Tylko ma jedno pytanie. Jeśli ktoś ma kartę motorowerową to trzeba będzie robić prawko czy wymienią?

Napisano 4 lata temu, przez Gorzki, Postów: 84, Użytkownik

4. Gorzki

Już wiem ^^ Jak mam kartę motorowerową to zgodnie z Art.117 podpunktem 2.

Karta motorowerowa wydana na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo
    o ruchu drogowym, zachowuje wanosc do czasu ukonczenia przez jej posiadacza 18 roku ycia.
    Karta motorowerowa podlega wymianie, na koszt osoby uprawnionej, na prawo jazdy kategorii
    AM, o ile osoba ma ukonczone 14 lat.

Teraz pytanie. Ile to będzie kosztowało i kiedy to nastąpi?

5. beribazoo

AM?
    Na skutery jak najbadziej ok, taka karta motorowerowa. Ale na samochód to kiepski pomysł, taki dzieciak ledwo zza kierownicy będzie wystawał ^^

Napisano 4 lata temu, przez beribazoo, Postów: 8, Użytkownik

6. Gorzki

czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i
    konstrukcja ogranicza predkosc jazdy do 45 km/h;”,

Jakieś wielkie samochody to raczej nie będą ;) Znajdź samochód do 350kg xD

7. Gorzki

EDIT: Zgodnie z Art.20 punkt 3 podpunkt a)

3) opłate za wydanie:
    a) prawa jazdy – przy czym jej wysokosc nie może przekroczyc 200 zł,

8. qazwsxedc

Te minicar'y to powinni już totalnie zabronic, bo tą są tylko tamowniki ruchu i to dopiero stwarza zagrożenie.

Napisano 4 lata temu, przez qazwsxedc, Postów: 3059, Użytkownik

9. Leszek

Może jeszcze ktoś wyrazi swoje poglądy?

Napisano 4 lata temu, przez Leszek, Postów: 1459, Skuterowo.com

10. Xr3ix

uwazam ze co niektorym prawko by sie przydalo.. ja mam kat b i c .dla mnie dobrym rozwiazaniem jest jesli ktos ma jush jakiekolwiek prawko nie musialby tego robic ale nie niektorzy ktorzy jezdza po moim miescie zasluguja na lincz!!

Napisano 4 lata temu, przez Xr3ix, Postów: 35, Użytkownik

11. Beeeeer

moim zdaniem to dobry pomysł, i powiem więcej powinni jeszcze wprowadzić obowiązkowy kurs powyzej 18 roku zycia. Bo z tego co czytalem ustawia o kategorii AM nie będzie obowiązywała osob pelnoletnich w momencie wejscia w zycie ustawy.
    Kazdy kto porusza się po drodze powinien miec jakas swiadomosc...

Napisano 4 lata temu, przez Beeeeer, Postów: 7, Użytkownik

12. UPG

Ja jeżdżę bardzo dużo autem na co dzień (ok 5000km/miesięcznie). Czasami to co widzę jest przerażające. Niestety bardzo dużo osób poruszających się na skuterach nie mam zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego. Wielokrotnie byłem świadkiem sytuacji że osoba poruszając się jednośladem o pojemności poniżej 50 nie jest pewna czy ma pierwszeństwo w danej sytuacji na drodze, a to może doprowadzić do tragedii. Uważam że każda osoba poruszająca się pojazdem mechanicznym powinien znać przepisy o ruchu drogowym.

Napisano 4 lata temu, przez UPG, Postów: 44, Użytkownik

13. tortilia

Beeeeer napisał:

moim zdaniem to dobry pomysł, i powiem więcej powinni jeszcze wprowadzić obowiązkowy kurs powyzej 18 roku zycia. Bo z tego co czytalem ustawia o kategorii AM nie będzie obowiązywała osob pelnoletnich w momencie wejscia w zycie ustawy.
    Kazdy kto porusza się po drodze powinien miec jakas swiadomosc...
    Osoba dorosła poruszająca się skuterem na dowód osobisty nie znaczy że nie zna przepisów. Jak nie zna i popełni błąd to zapłaci raz i drugi karę , wtedy sama się nauczy szybko przepisów.

Napisano 3 lata temu, przez tortilia, Postów: 3, Użytkownik

14. CzechuXX

Wyłudzenie pieniędzy... Rozumiem jakiś kurs doszkalający za 100zł niekończony egzaminem... Po co wprowadzać dodatkowe nerwy...
    Ogólnie polski system egzaminowania jest do dupy... Nastawiony tylko na zarobek... Co to ma oznaczać, że osoba nie zda za pierwszym razem, po dwóch tyg znowu, a po następnych dwóch tyg zdaje... Siedząc w domu nagle nauczył się jeździć? Albo się umie jeździć i zdaje albo nie umie i wysyła na dodatkowe przeszkolenie...

15. romet727p10

Przecież to jest głupie!! Jeszcze nawet nic o tym am nie wiadomo kiedy wchodzi w życie ani nic ;/ Jeden wielki (przepraszam za słowo) BURDEL!!

Napisano 3 lata temu, przez romet727p10, Postów: 472, Użytkownik

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Prawo Jazdy na Skuter: Opinie: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Rejestracja skutera/motocykla: Jak zarejestrować

Rejestracja skutera/motocykla: Jak zarejestrować

25 Styczeń 2010

Porady Prawo1 opinia

Znak D-47: koniec drogi wewnętrznej

Znak D-47: koniec drogi wewnętrznej

01 Styczeń 2010

Oznacza wyjazd z drogi wewnętrznej na drogę publiczną. Znak może być umieszczony w innym miejscu niż po prawej stronie jezdni.

Prawo0 opinii

Jest już nowa Yamaha Xenter 150/125 2015

Jest już nowa Yamaha Xenter 150/125 2015

20 Czerwiec 2014

W polskich salonach zawitała własnie nowa Yamaha Xenter. Wprowadzono w skuterze kilka modyfikacji. Zmieniono światła, przeprojektowano kanapę oraz pojawiła się dodatkowa wersja kolorystyczna - matowa Mocaccino Brown.

Wiadomości0 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.