Prawo jazdy A

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #5671
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    Czy ciężko zrobić?

    #5676
    qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

    Coś Ty!
    To banał!
    Według mnie o wiele łatwiej zdać na A niż na B, choć troche umiejętności trzeba ogarnąć.
    Spróbuj to się przekonasz 😉

    #5906
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    Będę robił,ale pewnie w przyszłym roku.Ktoś jeszcze się wypowie?

    #5909
    lukas548
    Użytkownik
    • 0
    • 206Postów:

    Kolega 3 razy zdawał jazdę na kat A, napewno łatwo nie jest

    #5935
    qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

    Co tam jest skomplikowanego?
    Trzeba przeprowadzić motocykl, zrobić troche ósemek, hamowanie awaryjne i ruszanie pod górkę- żaden kłopot jak ktoś coś robił na kursie.
    O jeździe po mieście nie wspominam, bo to przyjemność;)

    #5938
    TheVill
    Użytkownik
    • 0
    • 241Postów:

    Wszystko zależy od tego, gdzie się zdaje, ja dla przykładu mogę opisać Bielsko-Białą.
    Motocykl to Yamaha XC250, zadania na placu to zrobić 5 ósemek, slalom z/bez sygnalizają, ruszanie pod górkę, sprawdzenie stanu technicznego motocykla (z tym jest często problem).
    Potem praktyka, to jakieś 3-4 przejechane kilometry, kilka podstawowych zadań (jak np. wyprzedzanie) jeżeli tylko nie zrobisz jakiejś poważnej wtopy, są duże szanse na zdanie, bodajże ilość zdanych za 1 razem waha się koło 80%, gdzie na samochód to 30%.

    TheVill // FenixxPl

    #5939
    qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

    Ja zdawałem w Jastrzębiu;)
    Wiadomo, też nie zdało paru typa, ale poporstu byli takimi nie ogarami, że szok.
    Oblali na placu, bo motocykl im gasł, ponieważ nie wiedzieli jak włączyć ssanie i do czego służy…no bez jaj!

    #46435
    jacek_gda
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:

    Poprę qazwsxedc. Zdać łatwiej niż B. A zdałem za pierwszym razem pomimo faktu, że kurs skończyłem prawie rok wcześnij /przed podejściem do egzaminu/ Trzeba uważać, żeby nie oblać na banałach typu nie zapięty kask. Jeżeli jesteś w miarę ogarniety i kontrolujesz to co robisz na moto, zdasz. W razie niepowodzenia na placu masz możliwość powtórzenia.
    Nie ma sie co spinać, podejdź do tego na luzie i dasz radę.

    #46775
    klekocix
    Użytkownik
    • 54
    • 485Postów:

    jacek_gda napisał:

    Poprę qazwsxedc. Zdać łatwiej niż B. A zdałem za pierwszym razem pomimo faktu, że kurs skończyłem prawie rok wcześnij /przed podejściem do egzaminu/ Trzeba uważać, żeby nie oblać na banałach typu nie zapięty kask. Jeżeli jesteś w miarę ogarniety i kontrolujesz to co robisz na moto, zdasz. W razie niepowodzenia na placu masz możliwość powtórzenia.
    Nie ma sie co spinać, podejdź do tego na luzie i dasz radę.

    … no i zamkneli mi możliwość zdawania na kat. A “przed nosem”, a miałem zdawać jutro. Następne egzaminy dopiero w 2012 roku na wiosnę, jutro tylko teoria.

    #46776
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    gdy będzie możliwość zdawania trzeba się zapisać i w końcu mieć to z głowy 🙂
    Coraz bardziej mi się maży mały chopperek np. Virażka 535, tak na początek

    #46779
    roomcajz
    Uczestnik
    • 17
    • 1 073Postów:

    a od czego to zależy? od pogody?
    @madi- czy będziesz zdawał już po “nowemu”?

    #46782
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    dokładnie, od pogody

    a jak bede zdawał – nie wiem, pojade w styczniu do WORDa i zobaczymy 🙂

    #46786
    Whistler
    Użytkownik
    • 5
    • 271Postów:

    Potwierdzam, zdawanie na kat. A na starych zasadach było dziecinnie łatwe w porównaniu do B. Po prostu masz więcej swobody i jak nie zrobisz jakiegoś głupiego błędu typu zapomnisz się rozejrzeć na placu manewrowym przed każdym ruszeniem, a umiesz jeździć zgodnie z przepisami, to egzamin będzie wręcz przyjemny, bo tylko ty masz wpływ na to jak pojedziesz 🙂
    Generalnie trzeba kontrolować na którym jesteś biegu i uważać gdzie się zatrzymujesz, żeby po zatrzymaniu nie postawić stopy za albo na linii. Dużo zależy też od egzaminatorów, którzy byli w moim mieście świetni – wymagali co należy, ale traktowali nas bardzo przyjaźnie.

    Co do ósemki, to dowiedziałem się (1 dzień przed egzaminem! 😀 ), że są dwie szkoły co do tego gdzie się należy na niej rozglądać. Pierwsza interpretuje środek ósemki jako skrzyżowanie i przed wjechaniem na środek należy się rozejrzeć (oczywiście bez zatrzymywania) a druga, że przy jednej krawędzi ósemki obok pachołka należy spojrzeć przez ramię tak, aby zobaczyć z tego miejsca drugi pachołek i to jest traktowane jako skrzyżowanie/włączanie się do ruchu.

    #48332
    leoncjo
    Użytkownik
    • 0
    • 21Postów:

    B mam już lata
    teraz zdecydowałem się zrobić A
    i własnie robię 😀

    #50139
    pasek888
    Użytkownik
    • 5
    • 109Postów:

    Ja też się zastanawiam 🙂

    #50229
    Chriss
    Użytkownik
    • 6
    • 16Postów:

    Ja się wczoraj zapisałem na A i B ;D

    #52459
    klekocix
    Użytkownik
    • 54
    • 485Postów:

    Nie wiem czy Wam wiadomo, czy też nie, ale:

    Cyt:

    “Informujemy, że od dnia 26 marca zostaje wznowiona realizacja egzaminów praktycznych na kat. A i A1.

    Zapraszamy do Biura Obsługi Klienta w celu zapisania się na egzamin.
    Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury (Dz.U. nr 217/2009, poz.1834, §29, pkt. 2, ust. 1) od tego dnia wznawia się naliczanie biegu ważności egzaminu teoretycznego na kat. A.” 🙂

    Dziś byłem się zapisać, dostałem termin na 12-go kwietnia.

    #53827
    krw
    Użytkownik
    • 2
    • 19Postów:

    Zdać na kat. A jeśli ma się kat. B to nic trudnego, z kilku powodów:
    – umiesz już poruszać się po mieście
    – znaki nie są dla Ciebie problemem – zauważasz je mimo woli
    – nie zaskoczą cię, żadne nieoczekiwane wydarzenia na drodze (bo już masz doświadczenie)
    – nie denerwują Cię piesi ani rowerzyści
    jedyne na czym możesz się skupiać to obsługa motocykla (zmiana biegów, itp.)

    #53828
    Czarek
    Użytkownik
    • 12
    • 75Postów:

    A jeśli ma się kat. B i jeździ się skuterem 50ccm, to też lepiej? 😉 Myślę, że jest się już obeznanym ze specyfiką jeżdżenia jednośladem.. No oprócz zmiany biegów nogą – to mogłoby być irytujące nieco..

    #53831
    krw
    Użytkownik
    • 2
    • 19Postów:

    To jeszcze lepiej:), wydaje mi się, że chodzi o to żeby mieć doświadczenie na drodze (wyprzedzanie, omijanie, zawracanie i wiedzieć czego po danej sytuacji na drodze można się spodziewać, itp.) Zmiana biegów, technika jazdy, rzeczywiście na początku jeżdżenia motorkiem może zajmować całą uwagę. Później to tak jak w samochodzie nie zwraca się na to uwagi 🙂

    #53836
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

    na kat A od nowa uczyłem się jazdy motocyklem, miałem 9 letnie doświadczenie.
    w szczególności musiałem wpoić sobie nawyk podpierania lewą nogą i trzymania prawej na hamulcu….
    Normalnie podpiera się prawą a lewa czeka na wrzucenie biegu “w razie co”

    #60766
    leoncjo
    Użytkownik
    • 0
    • 21Postów:

    wczoraj zdałem 😀
    (za 1 razem)

    #60776
    Czarek
    Użytkownik
    • 12
    • 75Postów:

    leoncjo napisał:

    wczoraj zdałem 😀
    (za 1 razem)

    No to G R A T U L A C J E ! ! !

    ..i bezpiecznej jazdy na motocyklu!

    #63172
    pasek888
    Użytkownik
    • 5
    • 109Postów:

    I ja też dołączyłem do grupy motocyklistów 🙂 Zdane za 1. razem 🙂

    Romet Soft Chopper 125 przychodzi do mnie jutro. Na tyle słaby, żeby nie szaleć, a wystarczająco mocny, żeby móc pojechać normalnie w trasę 🙂

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button