Pomoc przy przerejestrowaniu skutera.

Witam, otóż dla niektórych wydaje się to proste jednak dla mnie sprawy urzędowe to czarna magia. Stąd moja prośba do zorientowanych w temacie osób.

A mianowicie, chodzi o to iż wczoraj dostałem od wujka skuter -
BENELLI 491 RR, spisaliśmy umowę, dostałem dowód rejestracyjny i ubezpieczenie. Czytałem na różnych stronach/forach jak za to się zabrać jednak nigdzie nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi.

Dodam, jeszcze, iż mieszkamy w dwóch różnych miastach z cena owego skutera to ok 2000tyś zł.

Może znajdzie się jakaś dobra dusza, która pomogła by mi załatwić ową sprawę i wytłumaczyła krok po kroku gdzie muszę się udać i co zanieść. Wiem i zdaje sobie sprawę z tego, iż wychodzę w tej sytuacji na totalnego idiotę, ale niestety nie potrafię sobie z tym poradzić.

P.S - Tak, jestem pełnoletni.

patbul napisał:

Witam, otóż dla niektórych wydaje się to proste jednak dla mnie sprawy urzędowe to czarna magia. Stąd moja prośba do zorientowanych w temacie osób.
A mianowicie, chodzi o to iż wczoraj dostałem od wujka skuter -
BENELLI 491 RR, spisaliśmy umowę, dostałem dowód rejestracyjny i ubezpieczenie. Czytałem na różnych stronach/forach jak za to się zabrać jednak nigdzie nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi.
Dodam, jeszcze, iż mieszkamy w dwóch różnych miastach z cena owego skutera to ok 2000tyś zł.
Może znajdzie się jakaś dobra dusza, która pomogła by mi załatwić ową sprawę i wytłumaczyła krok po kroku gdzie muszę się udać i co zanieść. Wiem i zdaje sobie sprawę z tego, iż wychodzę w tej sytuacji na totalnego idiotę, ale niestety nie potrafię sobie z tym poradzić.
P.S - Tak, jestem pełnoletni.

W ciągu 30 dni od daty kupna musisz odwiedzić urząd skarbowy właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania. Tam wypełniasz druk PCC-3 oraz płacisz 2% podatku od wartości skutera na umowie lub też wartości rynkowej (niestety płacisz od tej wyższej wartości - urzędy ciągną kasę na prawo i lewo).

Następnie udajesz się do właściwego Tobie wydziału komunikacji.
Tam rejestrujesz skuter, płacisz bodajże 120zł za rejestrację i dowód rejestracyjny (człowiek "w okienku" powinien Ci powiedzieć, co robić po kolei). Jeśli skuter jest zarejestrowany w tej samej miejscowości co Ty - nie musisz zmieniać tablic rejestracyjnych i płacisz bodajże tylko 80zł. Dostajesz w urzędzie tymczasowy dowód rejestracyjny i idziesz ubezpieczyć skuter (lub przepisać i przekalkulować ubezpieczenie). Za 2 tygodnie udajesz się ponownie do urzędu komunikacji po odbiór stałego dowodu rejestracyjnego.

I tyle :)

na skarbówkę jest 14 dni i tego pilnować , na przerejestrowanie teoretycznie 30dni

stan rejestracji można sprawdzić na pwpw.pl