Pogorszenie przyśpieszenia w skuterze 4t

Witam, jestem nowy na nowy forum. Proszę Was o pomoc. A więc oddałem skuter do serwisu na wymianę oleju, świecy, wariatora z rolkami, i wkładu do filtru powietrza, oraz regulację zaworów i gaźnika. Po dwóch dniach zauważyłem dziwne zachowanie. Kiedy stoję w miejscu mam 2000 obr. jak ruszam wszystko jest w porządku do 4000 obr po czym trwa ok 3-4 sekundowa zwłoka kiedy skuter nie przyśpiesza. Po tym czasie wkręca się na wyższe obroty i kontynuuje przyśpieszanie. Jest to irytujące ponieważ czasami trzeba szybko ruszyć (szczególnie na ruchliwym skrzyżowaniu w centrum dużego miasta). Jak narazie powoduję zagrożenie dla siebie i innych członków ruchu drogowego. Powinienem odczekać jak wariator dotrze się z paskiem? Albo wymienić pasek na nowy? (obecny ma ok 2000 km). Czy miał ktoś podobny problem albo wie co może być przyczyną? Mój skuter to Romet RXL 50 4T.

Wymień rolki na lżejsze bo pewnie masz ciężkie i wolno się zbiera . a masz ten stary wariator?

miałem podobny problem po zmianie paska. nie mogłem dopasować odpowiednich rolek kupiłem chyba ze 4 komplety i testowałem. Najlepsze okazały się 5,5g w kształcie litery D firmy WM Motors

Dzięki za porady, spróbuję zmienić rolki ;P Zobaczę czy to coś da jak nie wsadzę z powrotem stary wariator.