piszczący przedni hamulec tarczowy

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #32832
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    Witam!
    Jeśli ten temat będzie w złym dziale proszę o przeniesienie.
    A więc tak : kupiłem skuter w listopadzie zeszłego roku. Jest to Zumico Mac-podobny do keewaya hurricane. Pogoda nie za bardzo sprzyjała więc mało jeżdziłem. Schowałem go na zimę do garażu. Wyjąłem go w kwietniu i zauważyłem, że niezależnie jaką jadę prędkością z okolic przedniego hamulcą dochodzą dość głośne piski. Myślałem że o takiej porze roku jest to normalne. Po miesiącu rozkręciłem przedni hamulec, przetarłem i wyczyściłem klocki. Przestało na ok. 50 km. Skuter jest nowy, więc niemożliwe aby klocki były zużyte. Niedługo jadę wymienić olej do serwisu, więc może tam coś poradzą. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ te piski są jeszcze głośniejsze i przeszkadzają mi w jeżdzie. Bardzo proszę o szybkie porady.

    #32836
    Cionek1
    Użytkownik
    • 10
    • 144Postów:

    Może regulacja kloców? A może masz źle zacisk zamontowany. Główne pytanie to czy koło się obraca swobodnie czy jednak blokuje go trochę hamulec.

    #32838
    Dasik287
    Użytkownik
    • 7
    • 231Postów:

    może krzywa przednia tarcza? albo za bardzo zaciśnięty?

    #32844
    MichalWujak
    Użytkownik
    • 118
    • 595Postów:

    Sprawdź czy koło obraca się swobodnie, jeśli tak to nic z tym nie zrobisz ;). U mnie też czasem hamulce piszczą, wczoraj myłem moto Karcherem i jak wracałem z myjni to też piszczały jak głupie :D.

    #32858
    TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

    Nie wiem czemu,ale w moim skuterku nie raz zapiszczą z samego rana jak wyjadę na drogę i zahamuję przy głównej.Później już piszczenie nie występuje 🙂 Czyżby tarcza też musiała się rozgrzać 😛

    #32860
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    Są też specjalne pasty, którymi smaruje się klocki żeby nie piszczały

    #32921
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    Bardzo dziękuję za pomoc :D, Koło rzeczywiście nie obraca się tak swobodnie, tylko trochę blokuje je hamulec. A może jednak klocki są za słabe jakościowo i ocierają się o tarcze. Jutro jadę do serwisu może się to wyjaśni.
    P.S. Madi, gdzie można kupić taką pastę do klocków i ile może ona kosztować?

    #32938
    roomcajz
    Uczestnik
    • 17
    • 1 073Postów:

    klocki też mogą mieć różne okładziny- są miękkie i twarde
    miękkie zużywają się szybciej ale nie piszczą i nie zużywają tarczy
    (aż tak bardzo)
    twarde na dłużej starczają ale lubią piszczeć- może jeszcze o to chodzić

    #32941
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    Pastę kupisz w sklepie motoryzacyjnym a ile może kosztować to nie mam pojęcia…

    #32976
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi 😀

    #32982
    Nocny89
    Użytkownik
    • 8
    • 49Postów:

    no ja miałem tak samo..

    #32992
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

    przejechałem troszkę ponad 1000km i do dziś mi tez piszczy hamulec przedni a jak pokrece kołem to ociera w połowie koła ,pytałem się serwisanta to powiedział ze to normalne

    #33149
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    Dzisiaj rano byłem w serwisie i powiedzieli że piszczy bo za mało hamuję 8O. Wymienili mi również olej, bo na liczniku 350km. Sprzedawca powiedział też żebym lał benzynę 98 choć w instrukcji pisze żeby lać 95 i wyjaśnił że będzie mniej palił. Tak na marginesie-czy to normalne że skuter nie chciał odpalić dziś rano ani z rozrusznika ani z kopa? Męczyłem się z 10 min. aby go odpalić. Gdy już odpalił to za chwilę gasł i znowu przez chwilę nie chciał odpalić. Wspomnę jeszcze że rano było dość zimno i gdy zaczął się sezon to regulowałem mu wolne obroty. Jak się już rozgrzeje to chodzi normalnie. No i za wszystko dałem 80 zł.

    #33150
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    za wymianę oleju 80 zł 🙄 … Nie słuchaj tego sprzedawcy (co się niby zna) i lej 95 normalnie. Co do odpalenia rano – to nie normalne, powinien od razu odpalić.

    #33154
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    Do 4T można lać Pb98,do 2T lejemy tylko Pb95.

    #33156
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    A co mogło spowodować że rano nie chciał odpalić?

    #33157
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    A odkręcasz trochę gazu jak wciskasz starter?

    #33161
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    tak

    #33164
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    To powinien palić,pewnie gaźnik do regulacji.

    #33243
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    Co do teko odpalania to dzisiaj po południu trochę przekręciłem taką śrubkę pod siedzeniem i obroty się podwyższyły i jak odpalił to chodził na wyższych obrotach. Po tym zrobiłem kilka kilometrów i odstawiłem skuter do garażu. Po kilku godzinach musiałem jechać do sklepu i znowu nie chciał odpalić, odpalił dopiero po kilku minutach i jak się rozgrzał to już chodził bez zastrzeżeń. No i co mam teraz zrobić?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button