Pierwszy skuter Romet 747 eco

Witam zamierzam kupić sobie pierwszy w życiu skuter.Mam 18 lat i na skuter mogę przeznaczyć max 3200 zł bo tyle mam.Myślałem nad Romet 747 eco 4t.Skuter nie będzie do żadnego stuntu ani jazdy we dwie osoby.Skuter ma mi służyć do dojeżdżania do szkoły,pracy oraz czasami wypad za miasto.To co bym zrobił w skuterze po zakupie to wymiana oleju silnikowego na Motul Scooter Expert 10W40 półsyntetyk oraz wymiana oleju w przekładni na Motul SAE 80W90 Mineral jaki jest na racing planet.O skuter zamierzam dbać oraz dotrzeć go dobrze aby mi służył dosyć długo czyli zamierzam sprawdzać regularnie co jakiś czas poziom olejów,regularne mycie skutera oraz absolutnie żadnego stuntu czy podryg na koło.Co do tuningu to jeśli mi się zatrze cylinder to zamierzam wtedy kupić naraku 50ccm i inne rzeczy naraku wytrzymalsze od chińskich.Żadnego tuningu powyżej 50ccm nie będę raczej robił wogóle.Proszę was bardzo o opinie.Pozdrawiam :)

Ile masz wzrostu? Ja mam 175cm i na 747 eco jest mi dość wygodnie, jednak jazda z pasażerem nie zalicza się do komfortowych. Skuter jest mały, także nie wiem, czy będzie Ci pasować. Wiadomo, jest to chińczyk, więc jeśli będziesz dbał, to z 3-4 sezony przejeździsz bez awarii, jeśli jednak będziesz chciał szpanować paleniem gumy, czy innymi "trikami"... ten skuter nie posiada silnika od czołga.

Jeśli masz 3200 to musisz szukać skutera tańszego - nie zapominaj o rejestracji, ubezpieczeniu i kasku. Jeśli cię stać i ci się podoba - bierz. Każdy chińczyk to i tak chyba w większej części to samo.

Ps. Myślałem, że dbam o swój pojazd a nie wymieniłem oleju zaraz po zakupie, ha.

Do tego jakaś kurtka, rękawiczki, kask, blokada na tarczę... Kilka dobrych stówek się uzbiera... może nawet tysiak...

Shyem wzrostu mam akurat niewiele wiecęj 178cm. Skuterem będę jeździł praktycznie sam więc nie będzie mi przeszkadzać. Co do chińczyka wiem,że to chińczyk ale zawsze można zrobić remont generalny silnika na lepszych częściach i posłuży dużo wiecej. Co do trików albo palenie gumy czy szpanowania to nic z takich rzeczy nie będzie. waterlemon co do rejestracji,ubezpieczenia i kasku to oczywiście pamiętam :)

Na wszelki wypadek przysiądź się na tego ECO, zanim go kupisz. :) Mój znajomy kupił ten skuter za 2500zł. 700ZŁ chyba wystarczy na rejestrację i kask? :D

Witam jednak wybór padł na biegówkę Gb motors street 50 4 biegowy,waga 110kg,bak 16 litrów :)