Piaggio typhoon

Witam jestem nowy więc się wszystkim przywitam : Witajcie :)

Sprzedałem skuter : JMStar Wondo, i planuje kupić piaggio typhoon tylko nie jestem zdecydowany oto znane mi parametry : Rok produkcji 2001, czarny, wygodna kanapa, trochę z przymuleniem rusza, nie działa licznik podobno linka prędkościomierza i zegarek, przejechane ma około 21000 km., nie znam jego v-max ponieważ linka nie działa, sprowadzony z Niemiec, 2 lata stał, Cena 1500 + opłaty

co powinienem wiedzieć na temat tego skuterka co się często psuje ITP czy opłaca się go kupić.

PS. Jest to mój pierwszy post na forum motoryzacyjnym.

Witamy :D I zapraszamy :) Skuterek bardzo trwały i bezawaryjny, ale jeśli kupisz zniszczony i zaniedbany egzemplarz (jak KOS) to się będzie psuł jak każdy :) Jeżeli dobry egzemplarz, to warto za tę cenę :) Ale niestety go nie mamy jak zobaczyć, to nie wiemy :D Przede wszystkim musi być bezwypadkowy :)

Nie wiem czy jest bezwypadkowy ale spytam skuter kupuje od "znajomego" mechanika na obudowie nie ma pęknięć tylko stary lakier :) hamulce brembo pięknie hamują gorzej z tylnim bębnowym :P

Nie wiem czy to ma znaczenie ale widziałem jak czyścił świece bo nie chciał odpalić świeca i fajka Firmy NKG przeczyścił i przedmuchał sprężarka świece i mogłem się przejechać :) tylko trochę mulił :(

A jak ze spalaniem bo czytałem że piaggio typhoon dużo palą...

Edit: A jak z blokadami w tym skuterze ?? podobno ma wszystkie. Gdyby
miał ktoś typhoona z 2001r. lub wiedział coś o tym niech napiszę.

Odpowie ktoś szybciej ?

Niedługo będę go kupował i chcę się dowiedzieć coś więcej o jego spalaniu i blokadach.

O blokadach możesz pomyśleć jak go kupisz. http://www.motogen.pl/katalogpojazdow/piaggio-typhoon-tph50,art96.html

Jednak nie ma tam nic o spalaniu :(

4-5 L/100 w zależności od ciężaru prawej ręki:) Ekonomiczny to on niestety nie jest;)
Szczerze, jak bym nie kupował, wiem, że to trwałe, ale 21 000 troche mnie zmartwiło. No i też to, że będzie trzeba w niego trochę wsadzić..
A no i jeszcze te opłaty:(

Ja wiem 21 tysięcy na 9 lat to nie jest wcale tak dużo :D Powinien 30-40 tysi zrobić :)

No U mnie prawa ręka ciężka :) więc będzie dużo ale zobaczymy wyreguluje się gaźnik :) w stosunku prędkość/spalanie :) zamówiłem kaski na allegro daje linki żeby się pochwalić :)

Dla mnie : http://allegro.pl/item1180961445_kask_crossowy_na_cross_quad_atest_gogle.html

Dla osoby towarzyszącej : http://allegro.pl/item1168301805_solidny_kask_integralny_atest_wyprzedaz.html

:D

Gdy będę miał już skuter dodam fotki i będę potrzebował pomocy w ściąganiu blokad mechanik zawołał 200 zł :o

Dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam

Kask za niecałe 30 zł... To nie może się dobrze skończyć. A i o "Speed Helmets" nie słyszałem...

Od początku jak jeżdżę na skuterach raz się wywaliłem na kumpla komarze :) więc jeśli chodzi ci o wypadki to nie będzie problemu a najtańszy kupiłem bo bardzo rzadko z kimś jeżdżę i nie wydam 90 zł aby leżał.

co do opłat to myślę że nie będą duże rejestracja i OC

Majker napisał:

Kask za niecałe 30 zł... To nie może się dobrze skończyć. A i o "Speed Helmets" nie słyszałem...

Kask za 30 zł nie ma homologacji. Czyli prawnie to zabawka. Gorzej jak bez kasku.

kask 30zł, to lipa. Ale powiem wam, że mój NRG, z takim samym silniczkiem jak ma kolega pali mi ok. 3,7l na sto tylko staram się jechać ostrożnie

Nie zdarzyło mi się aby policja przy kontroli drogowej sprawdzała homologacje kasku :)

ze spalaniem myślę że nie będzie problemu najwyżej na pół manetki będę jeździł. :)

Nie sprawdzają, ale raczej warto wydać choćby 200zł na kask np. Naxa z homologacją i dobrym wykonaniem, jest przynajmniej bezpieczny :)

Kupiles juz ten kask ?

Tak Już zamówiłem czwartek/piątek powinny być

adrianswdn napisał:

Nie zdarzyło mi się aby policja przy kontroli drogowej sprawdzała homologacje kasku :)

Ale jak to ma do tego czy się zabijesz jadąc w zabawce?

Jestem raczej ostrożnym kierowcą a te 2 tanie kaski kupiłem jako zapasowe gdybym np. musiał kogoś gdzieś podwieźć w mieście ja będę jeździł oczywiście w kasku crossowkim który posiada atest bezpieczeństwa. Gdy przyjdzie opisze jego wykonanie , wygodę oraz czy po nałożeniu sprawia poczucie bezpieczeństwa koledzy mają takie małe ( jak założyłem miałem równo z brodą ) gdy się jechało zdawało się że zaraz ma spaść mi z głowy chociaż był zapięty.

Kaski już mam fajnie wyglądają tańsze są akurat na moją głowę a crosowski trochę lata mogłem wziąć o rozmiar mniejszy :) jakościowo nie zachwycają ale co się spodziewać po kaskach z dolnej półki :) są wygodne w crossowskim wypinana czasza :)

Jeszcze teraz skuter i pośmigam później jakiś tuning mechaniczny a na końcu wizualny.