Peugeot VivaCity 50 – wysokie spalanie

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #175916
    Miyaga
    Uczestnik
    • 10
    • 55Postów:

    Witam, posiadam już jakiś czas własnie skuter vivacity 2004 r z którego ogólnie jestem zadowolny bo ładnie odpala i dowozi mnie w każde miejsce ale jest kilka problemów z nim. Najbardziej uporczywe jest spalanie.. jak go kupiłem palił jakieś 5,5litra a po czyszczeniu i regulacji u mechanika pali tak dużo, że nawet nie jestem w stanie tego określić ile bo nie starcza mi całego baku na 100km 🙂 (bak ma ok 6,5 litra). Gaźnik był wyczyszczony i jest włozona oryginalna dysza. świece i filtr powietrza wymieniłem na nowe i to nic nie daje. Jak jest zimny to trochę kopci na początku i jest słaby ale wygląda to tak jakby uzupełniał się układ paliwem bo poźniej ma moc i normalnie jezdzi. v-max to ok 65km/h w jedną i dwie osoby jest taki sam i przy tych 65 czuć jak zaczyna się dławić (zła mieszanka ?) nie mam pomysłu co zrobić, żeby mniej spalał.. nie mówię już żeby palił tyle co chinski router bassa czyli ok 2,5 litra ale z 4 chociaż niech pali.. opony mają odpowiednie cisnienie. a prędkości z jakimi się poruszam to 40-45km/h

    #175926
    snajper061
    Użytkownik
    • 2
    • 691Postów:

    wymień gaźnik na 12mm nawet chiński z allegro kroci nie wydasz!
    http://allegro.pl/gaznik-peugeot-buxy-speedfight-vivacity-honda-tact-i4565467290.html

    #175954
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Siemka. Tez mam peugeota. Ja mam speedfight 2. Seryjna 50cc + Wydech Tecnigas + Lekkie rolki Wariatora. Wszystko dobrze wyregulowane i spalanie wacha się od ok 4.5l/100km do nawet 5.5l/100km. Więc to jest jak najbardziej normalne. Wszystko zalezy od jazdy.
    Pozdrawiam

    #176002
    Miyaga
    Uczestnik
    • 10
    • 55Postów:

    do wczoraj robiłem test i tym razem przejechałem 87km na pałnym baku.. niskie obroty i prędkość.. chyba musze przeprosic sie z 4t bo w takiej sytuacji jak moja to ten skuter jest oszczędny jak mniejsze auto 😀

    #176006
    devlin
    Użytkownik
    • 4
    • 88Postów:

    Quantumek napisał:

    Siemka. Tez mam peugeota. Ja mam speedfight 2. Seryjna 50cc + Wydech Tecnigas + Lekkie rolki Wariatora. Wszystko dobrze wyregulowane i spalanie wacha się od ok 4.5l/100km do nawet 5.5l/100km. Więc to jest jak najbardziej normalne. Wszystko zalezy od jazdy.
    Pozdrawiam

    4,5 – 5,5 l to jeszcze norma, bolesna, ale norma, szczególnie jak się coś grzebało w nim, mój speed też palił 4,7l/100. Ale jemu zżera cały bak na 87km, a to już norma nie jest…

    A jak wygląda kompresja? Pierścienie nie domagają się wymiany?

    #176007
    snajper061
    Użytkownik
    • 2
    • 691Postów:

    mam ludixa 2t ac,aktualnie wystawiony i pali 3,5l może jak by go katować to 4 by łykną choć wątpię.jak ci wyżej napisałem wymień gaźnik:)

    #176013
    devlin
    Użytkownik
    • 4
    • 88Postów:

    A w jakim celu ma wkładać chińską 12mm, skoro fabrycznie ma gaźnik 12mm Gurtnera? Chyba, że jakiś “tjuning” był…

    #176017
    snajper061
    Użytkownik
    • 2
    • 691Postów:

    chyba to się łódka:) w takim celu bo ten “oryginalny” jest zjeb,., skoro tak hajcuje jawa 350ts mi tyle nie paliła.

    #176038
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Jak jest fabryczny to powienien palic ok 4l/100km. W moim przypadku jak mam sportowy wydech to spalanie 5l jest normalne. Tez mam gaznik 12mm Musisz kombinować. Przyczyn może być wiele.

    #176048
    devlin
    Użytkownik
    • 4
    • 88Postów:

    W pierwszej kolejności sprawdziłbym regulację składu mieszanki, szczelność układu (lewe powietrze), kompresję (pierścienie, stan cylindra). Jeżeli walnięty byłby gaźnik (pływak, dysze, itp), nie byłoby tak wesoło, albo by go zalewało przy mocniejszym ruchu manetką, albo w ogóle miałby ciężkie problemy z odpaleniem / utrzymaniem obrotów. Przy dławieniu na wyższych obrotach pierwszym krokiem powinna być regulacja mieszanki, zmiana ustawienia iglicy ewentualnie. Jak nie zadziała można się bawić jak napisałem wyżej.

    #176051
    Miyaga
    Uczestnik
    • 10
    • 55Postów:

    zalewa go przy mocniejszym ruchu manetką. przykładowo ruszam i jak odkręcę do połowy i za chwile do 75% to ma dużo mocy a odkręcę do końca i dławi się. Mechanik mówił, że gaźnik oryginalny. Więc zostało mi sprawdzenie kompresji. Obroty utrzymuje równe i nie gaśnie, odpala też na dotyk. A z kopa to 1-2 frez i już pali. Czasem tylko jest problem chyba z immobilajzerem bo mogę kręcić i kręcić i nie odpali a z kopniaka normalnie a później każde odpalenie z elektryka jest normalne. Ale zdarza się to rzadko.

    #176157
    Miyaga
    Uczestnik
    • 10
    • 55Postów:

    zauważyłem dzisiaj, że gdy ruszam skuterem zaraz po odpaleniu to jest bardzo żwawy i ma dużo mocy a gdy zostawiam go po odpaleniu do momentu aż wyłączy się ssanie to po tej minucie czy dwóch gdy ruszam skuter ledwo jedzie.. nie może wkręcić sie na obroty, dopiero po chwili ma siłe. może to też jest jakaś wskazówka odnośnie tego spalnia i całego problemu z gaźnikiem

    #176163
    devlin
    Użytkownik
    • 4
    • 88Postów:

    Sprawdzałeś regulację mieszanki, położenie iglicy w gaźniku? Kolor świecy po przejażdżce? Czy nie bierze lewego powietrza?

    #176196
    snajper061
    Użytkownik
    • 2
    • 691Postów:

    nic nie sprawdził i nie regulowal masz do niego jechać i mu to zrobić ła hahaha:D

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button