peugeot speedfight 2 odpalanie

Jako, że jestem nowym użytkownikiem na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie przywitać ;)
Kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy skuter peugeot speedfight 2 2004 rocznik, skuter stał 3 lata. Mój problem twki w tym, że skuter nie chce odpalić na zimnym silniku z rozrusznika, zaś na ciepłym odpala bezproblemowo. Aku jest nowe, rozrusznik kręci, ale nie odpala. Dodam, że z kopa odpala za +/- 5 razem.
Dzięki wielkie i pozdrawiam.

Może już słaby jest? Kompresje sprawdź jak się nie poprawi po regulacji i czyszczeniu

Tak czy siak odpal go niech pochodzi i wyreguluj gaźnik. Uprzedzę, najpierw najlepiej wyjmij go i wyczyść to samo zrób z filtrem powietrza ( gąbke wymyj w płynie do naczyń, następnie nasącz olejem) .

Potem na ciepłym silniku jak już mówiłem reguluj.

gaźnik do regulacji? na pewno to jest przyczyną? wolałbym nie.. z tego co słyszałem cięzko się reguluje gaźnik,a łatwo pisze, że trzeba wyregulować.

Regulacja gaźnika to prosta sprawa. W niektórych skuterach więcej roboty jest z wymianą żarówki niż z regulacja gaźnika ( u mnie aby wyciągnąć przednią żarówkę kierunkowskazu trzeba rozebrać dosłownie pół skutera z plastików bo świetny projektant wymyślił sobie że przód do połowy skutera będzie się składał z jednego plastiku ). Dodam jeszcze że jeśli nie jeździsz po nieutwardzonych, polnych drogach tylko po asfalcie to nie ma potrzeby nasączać filtra powietrza olejem.

witam kupiłem speedfight2 2002rok 2T i po przejechaniu jakichs 150 km przestał dopalać, raz odpali trzy razy nie żona ma jeździć tym sprzętem do pracy a tu takie cyrki. Jak sprawdzić ciśnienie w cylindrze i jak ustawić gaźnik

widzę że to forum to trup, nikogo tu nie ma. Ale może kiedyś ktoś jak to znajdzie i sie wypowie i zdiagnozować mój przypadek??!