Parę pytan od początkującego

Siema lub Witaj mam na imię Adrian i mam 14 lat.
Za dobrą średnią na koniec roku mam dostać motorower.Wybrałem Zipp Pro 50 (od razu mówię, nie będę go odblokowywał).Ale od rodziców dostałem jeszcze drugi warunek - karta motorowerowa.Mój tata zadzwonił do WORD-u i powiedzieli, że najbliższy termin jest 12 lipca, i powiedzieli żebym umiał jeździć na motorowerze,ponieważ inaczej nie dadzą mi papierka że zdałem.Dyrektor powiedział że wyrobi mi kartę motorowerową jeśli zdam.Z tego powodu iż nie umiem jeździć dostanę motorower 2 lipca, i mam się uczyć jeździć tylko na placu. Myślę, że przybliżyłem trochę wam moją historię. A więc teraz moje pytania:
1.Ile czasu mam od kupienia Zippa Pro 50 do zarejestrowania?
2.Dobry motorower wybrałem? Ma on mi służyć najpierw do nauki a później do jazdy dopóki nie zarobie na dobre 4 kółka.
3.Jak o niego zadbać ze strony technicznej?(chodzi mi np. silnik, wałek, itp.)
4. Będę go mył karcherem, czy lepiej wodą ze szlaufa?
5.Macie może jakieś swoje sprawdzone strony z testami?
6. Na przeglądy mogę go oddawać do Stacji kontroli pojazdów, czy muszę w serwisie?
7.Macie jakieś strony z budową tego motorowera lub innych ?
8.Poradzę sobie z nim waże 55 kg?

Jak będę miał jakieś pytania do będę je dopisywał.

1. Jeśli kupujesz nowy motorower, to nie możesz nim jeździć po drogach, bo nie ma rejestracji. Nie wiem, ale w przypadku używanych jest miesiąc na rejestracje, wcześniej można jeździć na starych tablicach. W przypadku nowych chyba nie ma ograniczenia, chociaż nie jestem pewien.
2. Ja w twoim przypadku brałbym jakiś skuter, najlepiej z niezawodnej gamy kymco, ale jeśli chcesz motorower o wyglądzie ścigacza to jest już twój wybór. Troche słaby ma on silnik, bo 4T, a jest to dość ciężka maszynka, jak na motorower.
4. Ja przynajmniej myje skuter gąbką, wlewam wodę i szampon do mycia samochodu i go myje. Potem go normalnie wodą spłukuje. Super sposób bo nie pozostają smugi, ani nic.
5. Ja miałem testy podobne do tych: http://www.eti.agh.edu.pl/brd/index1.html
6. Lepiej w serwisie, bo inaczej utracisz gwarancję, jeśli nie będziesz wykonywał przeglądów.
8. Raczej sobie nie poradzisz, bo on jest za ciężki, a ty ważysz 55kg, to trochę za mało. Rozglądnął bym się na twoim miejscu za jakimś skuterkiem o wadze około 80-90kg. Z takim powinieneś sobie poradzić.

1. Nie ma terminu, możesz go zarejestrować choćby za dwa lata (jeśli nie był nigdy rejestrowany - nowy).
2. Nie jest to elita wśród motorowerów ale da radę.
4. Lepiej woda ze szlaucha, karcherem wtłoczysz wodę w miejsca gdzie jej nie powinno być
8. Poradzisz

lepiej woda ze szlaufa bo zipp pro 50 ma slaby plastik i moze ci peknac

i ja bym ci radzil aprilla rs 50 a nie zipp pro 50

Pojemność skokowa 49.9 ccm
Typ silnika Jednocylindrowy
Ilość suwów 2
Stopień sprężania 11.5:1
Średnica cylindra x skok tłoka 39.9 x 40.0 mm
Zasilanie Gaźnik
Zapłon CDI
Rozruch Elektryczny
System smarowania Mieszanka
System chłodzenia Ciecz
Skrzynia biegów 6 biegowa
Wtórne przeniesienie napędu Łańcuch
Sprzęgło Wielotarczowe

Długość całkowita 1,965 mm
Szerokość całkowita 720 mm
Rozstaw osi 1,310 mm

Typ ramy Aluminiowa
Zawieszenie przód Widelec upside-down
Skok zawieszenia przedniego 120 mm
Zawieszenie tył Wahacz wleczony
Skok zawieszenia tylnego 110 mm
Opona przednia 110/80-17
Opona tylna 130/70-17
Hamulec przedni Jednotarczowy
Średnica przedniej tarczy (lub bębna) 300 mm
Hamulec tylni Jednotarczowy
Średnica tylnej tarczy (lub bębna) 180 mm
Układ wydechowy Euro 2

Pojemność zbiornika paliwa 13.0 litry

waży 89 kg
v-max około 90-100
spalanie około 4l
dzwięk bardziej pod kosiarkę bo 2t 50cmm ;p
ogólnie to dobry motorek
godny polecenia
tzr ma silnik am6 a aprilia juz nie pamiętam jaki ;d
ale wszystko prawie takie samo

bierz rs, tylko nie chinola xD

to ogloszenie jest sprzed roku...

@dominik9366
Brawo dostaniesz "złotą łopatkę" za odkopanie tematu sprzed roku, poza tym na forach jest zasada "nie piszemy kolejnego posta pod swoim postem".