opony,łańcuchy,zima

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #90061
    lisu7
    Użytkownik
    • 55
    • 835Postów:

    W jakich oponach jeździcie w zimie?Czy zgodne z prawem jest założenie na opony letnie łańcuchów na zimę?

    #90117
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

    Prawo nic nie mówi co ty masz założyć czy letnią czy zimową czy łańcuch to jest twój wybór możesz nawet płozę założyć

    #90119
    lisu7
    Użytkownik
    • 55
    • 835Postów:

    Aha czyli ja mnie złapią np. do kontroli i sprawdzą opony i będę miał letnie to mi nic nie mogą zrobić?

    #90121
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Samochody łapią i nic im nie robią, a co tu mówić o skuterze… Za naszą zachodnią granicą już trzeba. Mandat chyba 50 euro od opony.

    #90123
    lisu7
    Użytkownik
    • 55
    • 835Postów:

    Słyszałem że w Polsce już ten przepis robią.

    #90134
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

    W Polsce nasi posłowie niedługo każą płacić za wdychanie spalin bo w niektórych sanatoriach płaci się za wdychanie powietrza. A matka prowadząca wózek dziecinny będzie musiała nieć prawo jazdy kat W

    #90264
    juik
    Użytkownik
    • 0
    • 3Postów:

    Sam co prawda nigdy nie użytkowałem takich opon, jednak w różnego rodzaju porównaniach “kapci”, które widziałem w ciągu ostatniego pół roku dochodzono zwykle do wniosku, że takie opony (jeżeli są w miarę dobrego producenta, a nie najtańszą chińszczyzną) radziły sobie zimą w stopniu zadowalającym.

    #90265
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Za łańcuchy na kołach tam gdzie nie ma nakazu ich używania jest mandacik jednak nie wiem jak wysoki.

    #90267
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Kapuchon nie masz racji, kiedy droga oznaczona jest znakiem C-18 to masz obowiązek stosować łańcuchy, bez nich na takiej drodze otrzymasz mandat. Na innych drogach również można stosować łańcuchy pod warunkiem, że droga jest zaśnieżona. Kiedy będziesz jechał na łańcuchach po drodze nie ośnieżonej dostaniesz mandat.

    #92663
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112
    • 837Postów:

    macie może jakieś sklepy gdzie kupić łańcuchy ? Szukałem opon z kolcami, ale nie mogłem znaleźć do skutera..

    #92928
    lisu7
    Użytkownik
    • 55
    • 835Postów:

    ja łańcuchów też szukam i nie mogę znaleźć

    #94083
    Radula
    Użytkownik
    • 9
    • 81Postów:

    szyszu , a jezdzenie na kolcach w polsce nie jest przypadkiem zabronione?

    #94095
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

    nie jest , jeśli droga jest nie odśnieżona tzn , leży śnieg , nie ma soli ani piasku posypane, wówczas można zakładać kolce na koła 😉

    #98355
    Radula
    Użytkownik
    • 9
    • 81Postów:

    o , to dziekuje. Zapytalem sie dla upewnienia , gdyz jak moj ojciec swojego czasu przyjechal z norwegi na kolcach i poszedl na przeglad , to powiedzial ze mu nie da , bo ma zalozone opony z kolcami.

    #98375
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112
    • 837Postów:

    Powiem wam Panowie, że znalazłem ciekawy filmik jak samemu zrobić kolce i w sumie doszedłem do wniosku, że spróbuje takie coś zrobić.. Mam opone jakąś starą więc zobacze co to z tego będzie czy trzyma się drogi chociaż troche, bo jak teraz wyjade z garażu to nie moge ruszyć, musze sie odpychać. W zachodnio-pomorskim drogi fatalne.. mało sypią piasku, soli, chyba tylko na zakrętach, ale i tak za bardzo nie widać efektu, ale i tak widziałem ludzi ktorzy jeżdżą skuterami albo bigówkami. Biegówką widziałem jak koleś ruszał to normalnie jedynka i poszedł.. na śniegu praktycznie w ogóle się nie ślizgal, ale widziałem też ktoś jechał skuterem poza miastem, wyprzedzałem go samochodem to już z nogami rozłożonym. Wydaje mi się, że te skutery chińskiej produkcji mają lepszą przyczepność od markowych. Ja swoim chinolem w tamtym roku normalnie jeździłem po drodze w zime, pogoda była taka sama i normalnie dało sie jechać nawet z nogami na podłodze, a jak chciałem się ostatnio przejechać apką to nie idzie.. mieli w miejscu ciężko ruszyć.. Zobaczę, jak będę miał czas to może zrobię taką opone zimową, chociaż na tylną felge jak coś to porobie zdjęcia co i jak i zdam relację jak się sprawuje. Pozdrawiam. 🙂

    #98380
    ewa102
    Użytkownik
    • 0
    • 3Postów:

    Pamiętaj! W wielu miejscach w Polsce i Europie używanie łańcuchów jest obowiązkowe lub zalecane. Ignorując ostrzeżenia narażasz na niebezpieczeństwo siebie i pasażerów. Nie daj się zwieść niską ceną wielu modeli łańcuchów. Kupuj tylko bezpieczne produkty najwyższej jakości od renomowanych producentów – grube łańcuchy ze stopów niklowo-chromowo-manganowych posiadające odpowiednie certyfikaty.
    Kupując łańcuchy śniegowe, zawsze bierz pod uwagę rozmiar opon. Gdy używasz innego niż zalecany przez producenta, możesz mieć problemy z założeniem łańcuchów. Na łańcuchach śniegowych nie przekraczaj zalecanej przez producenta prędkości (ok. 40 km/h) i zdejmij je po zjechaniu z oblodzonej czy zaśnieżonej nawierzchni. Przed wyborem łańcuchów śniegowych: sprawdź w książce serwisowej rozmiar kół przy których można stosować łańcuchy, przeanalizuj najgorsze możliwe warunki stosowania łańcuchów, zastanów się jak często będziesz używał łańcuchów, zapewnij odpowiedni zapas miejsca na łańcuchy w nadkolach (ok. 5-10 cm).

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button