Opinie: Prawo Jazdy AM: Odpowiadamy na pytania

Dzięki za odpowiedź :wink: ale dla pewności już lepiej wymienię na wiosnę :wink: Pozdrawiam :slight_smile:

Mam nadzieje, że ten temat rozwieje wszelkie wątpliwości i nie będzie już powstawać więcej nowych tematów odnośnie AM. Najlepiej to przykleić na Początku listy najnowszych tematów, żeby każdy widział.

I tak dzieciaki będą zakładały nowe tematy dotyczące AM…niestety…Młode pokolenie musi mieć podane wszystko na tacy. Nie mają czasu na czytanie archiwalnych wpisów.

Niestety cierpi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Mnie osobiście wydaje się, że udzielenie odpowiedzi na te kilkanaście pytań dot. karta motorowerowa - prawo jazdy AM uwzględnia wszystkie ewentualności i sytuacje życiowe. Każde kolejne pytanie jest powieleniem tego, o czy tu mowa. Chyba, że się mylę...

Jednego pytania tu nie widziałem, więc pytam, czy to prawko będzie uwzględniać zniżki w ubezpieczalniach, tzn. jeśli niepełnoletni zarejestruję skuter posiadając AM, to czy będzie miał już naliczane zniżki?

Zniżki zazwyczaj dostaje się za wieloletnią bezwypadkową jazdę... Za młody wiek kierowcy dowalić mogą jeszcze jakieś dodatkowe opłaty...

Mam pytanko.Gdzie dokładnie beda wyrabiane prawka Am w starostwie czy gdzieś indziej. Prosze o info

Mam 15lat i chcę sobie zrobić kartę motorowerową ( prawo jazdy AM ) i mam pytanie ile takie prawo jazdy kosztuje ??

Dla niektórych jest bezcenne :-)

A tak na poważnie, ktoś pisał, że jakieś 500zł i koszty wyrobienia dokumentów? Jeśli się mylę, to sorki, powielam tylko coś co gdzieś tam tylko zasłyszałem....

Nie wiecie może też czy za zgodą rodziców można robić to prawko od 13 lat ? Bo chce zrobić na wiosne i jeździć pol sezonu przynajmniej a urodziny mam dopiero w ostatnim dniu lipca ;//

?

Jak nie masz karty to musisz czekać do urodzin, dopiero po nich będziesz mógł zdać na kat. AM.

nie rozumiem młodych :smiley: nie myśleliście o prawo jazdy kat B 1 ? może też się to zmieniło ??? jak nie to 16 ukończona to nie zmieniać kartki na plastik tylko zrobić B 1 , odchudzić fiat cinquecento z silnikiem 1.2 czy 700/900 cm3 , i tyle :smiley: pozdrawiam

czy moge zdawać 3 miesiące przed urodzinami tak jak to jest na inne kategorie?

Żadnej kategorii nie możesz zdać przed ukończeniem minimalnego wieku. Na kurs możliwe, że Cię dopuszczą w szkole jazdy, ale nie na egzamin.

bardzo dziekuje za informacje na forum a zwlaszcza za dyzur zespolu redakcyjnego i bardzo wazne odpowiedzi na nasze trudne pytania w tym i ja dowiedzialam sie ze moge jezdzic spokojnie na dowod osobisty tak jak jezdzilam dotad

a mnie ciekawi czy jak niedługo koncze 18 lat, nie mam karty rowerowej to czy bede mógł keździć na dowód bo czytąłem tyle tego i sie juz pogubiłem ??

Skoro nie miałeś karty MOTOROWEROWEJ to nie mogłeś jeździć wcześniej legalnie 50tką, ukończenie 18tego roku życia również nie będzie Cię do tego uprawniało. Musisz mieć którąś z kategorii A bądź kategorię B.

Witam. Mam 14 lat i nie zdążyłem zdać karty motorowerowej a teraz chciałem zdać prawko jazdy AM ale nie wiem ile będzie kosztować i czy będzie się zdawać na skuterze czy na motorowerze z manualną skrzynią biegów. Pozdrawiam

Będzie się zdawać na motorowerze z manualną skrzynią biegów. Kurs będzie kosztował ok. 500 zł a egzamin teoria + praktyka ok. 200 zł.