Opinie: Jak Prawo Jazdy AM wpływa na sprzedaż?

Według mnie jest głupotą wprowadzanie prawa jazdy na motorowery czyli pojazdy które nie przekraczają 45km/h.Jeszcze kilka lat i pewnie będą chcieli wprowadzić prawo jazdy na rowery.

Mogli by na to miejsce pozwolić jeździć motocyklami do 125 ccm posiadaczom kat. B (plus jakiś niedrogi kurs z techniki jazdy motocyklem) i było bt git. To by dopiero wpłynęło pozytywnie na popyt. Niemcy zdaje się mają takie rozwiązanie.

Tomasz, no i bardzo dobrze . Jak nieraz widzę osoby szczególnie w podeszłym wieku jeżdżące na skuterach i w ogóle nie kapujące co się na drodze dzieje, to się nóż w kieszeni otwiera . Powinien być przynajmniej test teoretyczny … .

Ja się zgadzam z Whistler’em bo mam prawo jazdy kat. B i znam przepisy i wiem, jak trzeba się poruszać po drogach i dobrze by było wprowadzić takie coś albo przynajmniej podwyższyć prędkość max. dla skuterków do 70km/h do niejednokrotnie słyszę (myślę, że wy też), że jak jest więcej pod ręką to można się wyratować z niektórych sytuacji i poczuć się bezpieczniej.

Jaki poprawny :). W dzisiejszych czasach mając inne zdanie na ten temat człowiek naraża się na inwektywy typu jesteś prymitywny, zaściankowy, bo przecież władza się o nas troszczy i wogóle robi wszystko dla naszego dobra. Przecież to ten siedemdziesięciolatek decyduje o tym, czy ma ochotę na przejażdżkę skuterem po trzypasmowej drodze ryzykując życie !! Dla mnie może jeździć nawet i bez kasku, ale co tam, jak mu się odechce żyć zawsze może poprosić lekarza domowego o eutanazję. I nie przekonają mnie argumenty, że zagrża innym ( dziadek na 50-tce :)) Zobaczymy jak będzie “śpiewał” P.Marian jak mu się dupa zmarszczy i zacznie popuszczać w gacie. Wolność dla dziadków i babć !!!

Niedługo na puszczenie bąka potrzebne będzie zaświadczenie od lekarza, wyniki badań, zgoda z wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska i opinia z ministerstwa dziwnych kroków(może ktoś pamięta). Biurokracja górą ! Wszystko dla naszegop dobra. Patrykk, Kubica też pewnie mógłby o Tobie powiedzieć, że nic nie kapujesz i nie wiesz co się na drodze dzieje. Rozumiem jakieś kryteria obowiązują, ale ludzie są różni, i młodzi co nie potarfią wody zagotować i starzy jeżdżący na jednym kole i proszę ich nie dzielić ! Wszystko dla naszego dobra. (oczywiście za opłatą)

W końcu ktoś konkretnie napisał jak to jest w tym kraju, brawo dziadek !

A mnie wkurza jeden fakt, że gość, który ma prawko np kat. B nie może poruszać się (teoretycznie nie może) skuterkiem np 125, który waży trochę ponad 100kg i pojedzie koło 100km/h. Przecież to idiotyzm. Ja mam b,c,d,e i też nie mogę, ale ciągnikiem z naczepą o wadze 35 ton np mogę, no przecież to chore jest. Kiedyś na ‘kolarce’ zmierzyłem sobie prędkość i wyszło mi 63km/h - wniosek - prawo jazdy kat. R, a może R1? :slight_smile: Taka Polska właśnie.

Moim zdaniem prawko dla nieletnich na skuter to bardzo dobra sprawa. Nieporozumieniem jest aby 13-latek poruszał się po drogach publicznych na karcie motorowerowej. Nie raz widzę jak dzieciaki jeżdżą po E7 swoimi skuterami nie mając pojęcia o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać na drodze. Może się czepiam ale od 5 lat jeżdżę samochodem i już trochę się naoglądałem. aha sam jeżdżę również skuterem. pozdro

Po co robić prawo jazdy na 50-ki i wydawać kase, skoro można sobie zrobić kartę motorowerową i sobie jeździć? ;p Welcome to Poland. -.-