Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Opinie: CB radio w skuterze cz. 1

Kategoria: Wasze Opinie

Dodano 2 lata temu

Wasze komentarze do publikacji: Montaż CB radia w skuterze cz. 1

1. Leszek
    Czekamy na ciąg dalszy;)
    --
    W Skuterowo.com od samego początku.
    Kymco Downtown 300i ABS.
    Wpadnij na mojego bloga: http://Leszek.OnAir.pl
    Subuj mój kanał:
    http://www.youtube.com/user/onairlogger?sub_confirmation=1
    Odp.: Opinie: CB radio w skuterze cz. 1
    Napisano 2 lata temu, przez Leszek, Postów: 1464, Skuterowo.com

2. madi
    Jestem ciekaw jak przedstawia się kwestia zakłóceń z układu prądnica - zapłon. Czy aby nie ma przez bliskie oddziaływanie ww. elementów zbyt dużych zakłóceń ? Jeśli CB radio ma służyć jedynie do odbioru kanału 19 to może prościej i taniej by było zbudować układ przystosowany tylko do odbioru 19-stki, z prostą blokadą szumów. Miałem kiedyś taki układ, kupiony jako kit do samodzielnego montażu i odbiór przebiegał całkiem dobrze. Można by taki układ zmontować w technologi SMD i umieścić w ekranowanym pudełku. Zajmowałby znacznie mniej miejsca niż tradycyjne radio, ponieważ nie było by w nim bloku nadawczego. Kiedyś chciałem zbudować w domu stację bazową z radiem FM/SSB, jednak na planach się skończyło. :) Obecnie tylko nasłuchuje na paśmie 150 MHz. Pozdrawiam
    Router WS 50 2013
    Napisano 2 lata temu, przez madi, Postów: 5826, Użytkownik

3. dodge
    Super art.! Nie mogę się doczekać 2cz. :) Madi, nie koniecznie wszyscy muszą chcieć korzystać tylko z kanału 19, na kanale 9 jest tzw. kanał ratunkowy (można wezwać na nim pomoc, stale nasłuchują tam służby). Albo gdyby ktoś planował wyjazd za granice (np. do Kopenhagi ;) ) to też na kanale 21 jest kanał dla Polaków, to już jest mniej istotna sprawa ponieważ rzadko kiedy się spotyka polaka w trasie ale zawsze :).
    ->Kymco Super 8 2T
    LwG!
    Napisano 2 lata temu, przez dodge, Postów: 607, Użytkownik

4. madi
    Tyle, że jadąc skuterem raczej nie będziesz nadawał, bowiem trzeba by montować w kasku mikrofon. Gadając do gruszki nikt by nic nie słyszał prócz szumu wiatru :)Do tego mając radio w schowku, żeby zmienić kanał trzeba się zatrzymać itd. Chyba, że wprowadzi się potencjometry i przełączniki w inne miejsce. :) Ogólnie 19 jest najbardziej przydatnym kanałem. Co innego, że panuje tam niezły bałagan, szczególnie w obrębach dużych miast i głównych dróg krajowych... A wezmę i poszukam tego odbiorniczka, dorobić wzmacniacz i można zamontować w skuterze, miejsce jest ;)

5. pasek888
    dodge, Polacy za granicą korzystają z kanału 28, a nie 21. Przy dzisiejszym natłoku informacji na #19 funkcja nadawania w skuterze jest niepotrzebna. No i będzie to bardzo problematyczne, podpinanie okablowania, itd. Największym problemem będą zakłócenia. Trzeba będzie pomyśleć jak się ich pozbyć. Najtańszym rozwiązaniem, które planuję wcielić w życie i opisać w drugiej części, jest zastosowanie zwykłego, prostego radia samochodowego z funkcją AM (MW)(za 20zł można już dostać coś sprawnego) i podłączenie do tego konwertera CB (koszt 30zł). Konwerter posiada zakres wszystkich 40-kanałów, zmienia się je zmieniając częstotliwość w radiu. Anteną może być zwykły kabel pociągnięty gdzieś przy plastikach. Oczywiście sterczący bat byłby najlepszy, ale to jednak szpeci. Jeśli chodzi o dźwięk, najlepiej wyjdzie podłączenie słuchawek. Po co mamy dawać innym, np. przechodniom słuchać, często niecenzuralnych komunikatów ? Wadą w tym przypadku będzie dosyć duży pobór prądu. Wspomniany przez madi'ego układ-odbiornik kanału 19 do samodzielnego montażu też jest świetnym pomysłem. Zajmuje bardzo niewiele miejsca i przede wszystkim bierze mało prądu. No i jest także tani.
    Napisano 2 lata temu, przez pasek888, Postów: 114, Użytkownik

6. madi
    Chyba wezmę i powtórnie zmontuje ten układzik. Jak pamiętam był to bardzo prosty moduł, jedyna trudność to było dostrojenie cewki (3 zwoje DNE 0,5mm) na karkasie. Układzik taki wsadzić można w pudełeczko ekranowanie i umieścić w miejscu po dodatkowym filtrze powietrza (w Vitalce) :) Gniazdko miniJACK można dać w schowku :). Antena najlepiej żeby miała polaryzację pionową - myślę, że puszczenie drutu z przodu, pod plastikiem powinno wystarczyć.

7. pasek888
    Zamówiłem ten zestaw, płytka + elementy do nasłuchu kanału 19. Zobaczymy co to warte.

8. pasek888
    Jednak zdecydowałem się na radio + antena. Zestaw już jest zamontowany. Wkrótce fotki i film ;)

9. szczepanj23
    Witam posiadam Allana on wygląda jak duże walkie-talkie w skuterze mam wyprowadzone zasilanie do kufra i jak potrzebuję coś się dowiedzieć to po prostu staję na poboczu wyciągam i pytam
    Napisano 11 miesiący temu, przez szczepanj23, Postów: 301, Użytkownik

10. sq3llh
    A nie wytrzymam i dodam swoje trzy grosze. W latach 2008-2010 miałem Sowe II yb50qt15. jestem radiowcem-radioamatorem ,CB mam od lat 90' i też sprzęt amatorski krótkofalarski .Dla tych co chcieli by założyć sobie CB w skuterze polecam cb-radio Alan 42 multi. w zestawie z tzw "matką" do podłączenia do zapalniczki ,do tego zestaw dla motocyklisty do kasku jak pamiętam bhs300 czy jakoś tak. no i oczywiści antena polecam antenę nie dłuższą niż 50 cm montowaną na kufrze .Są takie z podstawą magnetyczną, oraz do montażu na stałe. Ogółem przejechałem z taki wyposażeniem około 3000 km, kierowcy byli zaskoczeni a jeździłem dużo, frajda nie ziemska, jak kierowca się pyta czym jade a ja odpowiadam "skuterem" wiele kaw się wypiło z ludzmi i wielu poznało,ale byli tacy którzy uważali sie za bogów dróg. A co do samego CB to możlwiości jest mnogo. tylko trzeba zrobić to poprawnie,a nie wioche.
    Napisano 10 miesiący temu, przez sq3llh, Postów: 255, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Opinie: CB radio w skuterze cz. 1: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Od dziś tylko żółte fotoradary mogą robić zdjęcia

Od dziś tylko żółte fotoradary mogą robić zdjęcia

28 Czerwiec 2014

Dziś wchodzi w życie znowelizowana ustawa na mocy której z polskich dróg mają zniknąć wszystkie atrapy i tak zwane "szare" fotoradary. Teraz mandat będzie można otrzymać wyłącznie z żółtych maszyn.

Wiadomości0 opinii

Znak D-45: koniec strefy parkowania

Znak D-45: koniec strefy parkowania

01 Styczeń 2010

Oznacza wyjazd ze strefy parkowania.

Prawo0 opinii

Dni otwarte w Honda AutoWitolin

Dni otwarte w Honda AutoWitolin

22 Wrzesień 2012

Honda AutoWitolin ma przyjemność zaprosić Was do odwiedzenia działu motocykli w czasie dni otwartych salonu. Na dni 25-30 września przygotowano specjalne promocje dla wszystkich moto- i skuteromaniaków.

Imprezy1 opinia

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.