Olej Toros F16

Czytajac wiele opini posiadaczy skuterow marki Toros doszedlem do wniosku ze przy przebiegu 30 km zmienie olej w przekladni. Wybralem sie do serwisu gdzie mechanik polecil mi olej 80w90 firmy Motul. Kupilem go i teraz nie wiem co robic w instrukcji zalecany jest olej 85w 90. Czy cos sie stanie jak wleje olej ktoru kupilem?

zejdzie powietrze z kół

w przekładni może być nawet silnikowy olej, ja stosuję hipol

brio1211, a czemu nie stosujesz się do zaleceń producenta? Ks. gwarancyjna podaje, że olej w przekładni powinien być wymieniony na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym - czyli przy przebiegu 300km a nie 30km... Poza tym oni powinni to zrobić - dla podtrzymania gwarancji.

Parę dni temu czytałem wypowiedź jednego usera, że na przeglądzie przy 300km w ogóle nie wymienili mu oleju w przekładni (!). Ty piszesz, że już przy 30km - dziwne rzeczy ;-)

za wszystko się płaci, a gwarancja jest raczej aby zwiększyć koszt tego skutera

Mi też nie zmienili na pierwszym (i zarazem ostatnim) przeglądzie oleju w przekładni. Choć ja myślę, że warto to zrobić, bo gdy sam sobie zmieniłem to leciał brudny, a potem, po przebiegu 8000 km zleciał czysty. Warto się pozbyć tych opiłków metalu powstających na początku eksploatacji... Tak do max. 100 km.