odpalanie tylko na hamulec.

czesc. mam problem ze skuterem. gdy wczoraj wsiadlem na skuter odpalilem go tylko za pomoca hamulca, co mnei strasznie zdzwiwilo wiec zgasilem to, i znowu odpalilem go prawym, tylko hamulec nie uzywalem startera, o co chodzi? dodam ze gdy podczas jazdy wciskam hamulec to rozlega sie taki dziwny odglos jakby tluczace sie blaszki.

Ale to działa na obu klamkach?
A odgłos to prawdopodobnie starter kręci, bo skoro się uruchamia...to tak jakbyś w czasie kiedy jest odpalony odpalał go znowu.

tak odpala na prawej i na lewej klamce

No to musisz mieć gdzieś zwarcie na czujnikach.
Jak nie czujesz się na siłach, jedź po prostu z tym do elektryka lub serwisu jakiegoś. I zrób to szybko bo zarżniesz rozrusznik tym hamowaniem w czasie jazdy - a hamować trzeba :)

Witam kolego Drakebauer możesz mi napisac jak poradziłeś sobie z tym problemem w skuterze że odpalał Tobie z klamki hamulca bo u mnie wystąpił taki sam problem w Symie i niemogę sobię z tym poradzić bardzo proszę o poradę.

Objaw typowy dla zablokowanego (wciśniętego/zwartego) przycisku startera rozrusznika. Naprawa (raczej korekta nadlewów plastików włącznika) polega na wykręceniu kilku wkrętów i dobraniu się do włącznika od środka zabudowy (mocowanie przycisku na takie dwa plastikowe zaczepy np. w moim RMC). Słowem, należy zdemontować ten przycisk i poprawić działanie tego ustrojstwa małym pilniczkiem lub nawet wyskrobać ostrym nożykiem te nieobrobione właściwie nadlewy zbędnego plastiku. Dla zasady nawet, to tak samo można postąpić z przyciskiem od sygnału dźwiękowego. Opis podaję na podstawie działań podejmowanych w Routerze Metro City. Starsze rocznikami Routery Bassa miały to solidniej rozwiązane (przełączniki zintegrowane w odlewach z aluminium).

Ale jest niemal pewne, że... Sym i również setka innych popylaczy ma jedną z tych dwóch powyższych opcji (albo jeszcze zabudowa po solidności, albo już po taniości). :D

Naprawa to jest banał, nawet tak na szybko to można śrubokrętem lekko przycisk podważyć i ma odpuścić (na chyba, że trwale zespawało styki to trzeba by wymienić już na nowy).

Tak czy tak to jest raptem parę minutek czasu wolnego i problem rozwiązany. Pozdrawiam.

Do wszelakiego rodzaju styczników elektrycznych które mają zwarcie polecam spray: "kontakt" mały spray wielkości 60 ml.. starczy raz na jakiś czas psiknąć na styczniki i wszystko działa jak należy.