Odblokowany motorower i AM

Witam!
Mam kilka pytań.
1. Jeśli będę jechał odblokowanym motorowerem i zdarzy się wypadek nie z mojej winy, lecz biegły odkryje, że blokady zostały zdjęte to stracę ubezpieczenie?
2. Jeśli zarejestrował bym motorower bez blokad na motor to mogę się nim poruszać na AM?
3. Jeśli zarejestrował bym motorower bez blokad na motor i zdarzył by się wypadek to dostanę tylko mandat za brak uprawnień a ubezpieczenie będzie obowiązywać?
Z góry dziękuje za odpowiedź do moich dość dziwnych pytań.

Zrobiłeś prawko i nawet nie wiesz na co skoro zadajesz takie pytania.
Powiem krótko - jazda odblokowanym motorowerem z kat. AM to jazda bez uprawnień - tak jakbyś go nie miał.
Na resztę pytań sam sobie odpowiedz.

1. Tak
2. Nie
3. Nie

Oto definicja motoroweru wzięta z kodeksu drogowego:
Motorowerem nazywamy pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Ściągając blokady sprawiasz, że konstrukcja już nie ogranicza prędkości jazdy do 45 km/h... Czyli w świetle prawa motorower staje się motocyklem, do którego prowadzenia wymagane jest prawo jazdy co najmniej kat. A1...

Jeżeli w takiej sytuacji doszłoby do wypadku to ubezpieczyciel nie ma pokrywa kosztów...

Ok dzięki za odpowiedź, chyba dam sobie spokój z tymi motorowerami.