nietrzeźwość

Witam.Mam pytaie do Was koledzy bo nie chce ryzykować.Weszła już w życie ta ustawa że za kierowanie rowerem w stanie nietrzezwym nie zatrzymuje się prawka tylko jest mandat?Nie chce przez głupote stracić prawa jazdy i dlatego się pytam.

To jeżeli nie chcesz przez głupotę stracić życia a nie prawko, to nie pytaj, tylko nie wsiadaj po pijaku na rower... Jak patrze na niektórych, to po pijaku na pieszo nie powinni chodzić.

niby tak ale na rowerze po pijaku bardziej ja sobie jadąc zrobie krzywde niż komuś.Chodzi mi o to że nie musze mieć 2 promili ale np złapią cię jak wracasz po 1 piwku i już po lejcach.To powinno być zmienione.Samochodem nigdy nie wracałem podchmielony ale nie ukrywam że prędkość mam podobną jak po pijaku:D(byłem w Tvn Turbo)xD

kava93 napisał:

(byłem w Tvn Turbo)xD

Podlinkuj :)

Jak się pije to się wraca autobusem lub na piechotę a nie rowerami... Prawo jest dobre tylko za mało jest kontroli rowerzystów.

jak znajde to wrzuce:500 zł poszłoxD byłem obok Grójca i akurat była sierżant Zawadzka:D ale dobre mają te Vectry:) a co do picia to tylko tramwaj:D

Według mnie to że zabierają prawko po jeździe na rowerze po pijaku jest bardzo dobre. Najeździłem się trochę z ojcem w trasach i nie raz widziałem jak po głównej trasie jechał jakiś pijany koleś na rowerze i tamował cały ruch jadąc po całej szerokości jednego pasa. Na CB to już kilka km wcześniej mówili żeby uważać ale na szczęście ktoś zadzwonił po policję i go ściągnęli. Jak się pije to się nigdzie i niczym nie jeździ. A jak się jeździ po pijaku bo drogach publicznych to według mnie powinni karać za to tak jak to robią w ameryce. Co do Vectr policyjnych to już nie jeden kozak się przekonał co te auta potrafią.

Gratuluję zrobienia kariery w TVNie ;) Wczoraj oglądałem uwaga pirat to bardzo fajnego ziomka mercem zatrzymali, który im wypominał według niego "błędy" w polskim prawie, chociaż trochę racji miał. Stwierdził, że mamy państwo policyjne, bo przejeżdżał przez Holandię, Niemcy itd... i nigdzie nie spotkał tylu radiowozów co w Polsce...

Co do rowerka po pijaku to nie ma co próbować. Ostatnio widziałem gościa który jechał po pijaku na rowerze. Jedzie, jedzie, nagle przestaje pedałować, zwalnia, zatrzymuje się i pierdut do rowu ;D Jakoś się wygrzebał, wyciągnął rower i próbował na niego wsiąść. Próbował jakieś 5 razy, ale chyba doszedł do wniosku, że nie da rady i zaczął pchać rower. Z tym również za dobrze mu nieszło ;D

jeździłem samochodem do szkoły w zime ale teraz skuterem bo prawko od pażdziernika a tu już 16 pkt:D i wszystko za prędkośc bo zapomniałem radyjka włączyć:0

W KBH i okolicach nie ma za bardzo Politi. Rzadko ich widzę. Podobno pojawiają się bardzo znienacka gdy zajdzie potrzeba. Ale za to jako pieszy legalnie pijesz alkohol na ulicy co było dla mnie szokiem. Rowerzyści są bardzo tu uprzywilejowani i trzeba naprawdę dobrze patrzeć w lusterka, bo gdy nawet zajedzie się drogę to można mieć problemy. A skuterem można śmigać po ścieżce rowerowej jednak nie szybciej niż 30 km/h i po zdjęciu blachy.

mój znajomy specjalnie kupił quada żeby jeździł po kielichu bo na skuterze i rowerze zawsze się przewracał

kava93 napisał:

niby tak ale na rowerze po pijaku bardziej ja sobie jadąc zrobie krzywde niż komuś.

przez takich de.... już niejeden kierowca wjechał do rowu czy poszedł na czołówkę
a później dziwota że na prostej drodze doszło do wypadku

Od października 16 pointsów? Ciężka noga, oj ciężka D:
Tu masz odcinki "Uwaga Pirat" do obejrzenia online ;)
http://tvnplayer.pl/programy-online/uwaga-pirat-odcinki,76/

Spróbuj i przekonaj sie sam :) poogladaj sobie filmiki do czego może doprowadzić jazda na "dwóch gazach" bez względu czym się poruszasz.Bo,że krzywde wyrządzisz sobie to małe piwo bo to na własne rządanie,ale możesz pozbawić życia niewinnych ludzi.
barteklodz innym jadąc na rowerze też może wyrządzić krzywde..pomyśl jak zachowa się kierowca któremu owy pijany rowerzysta będzie się pchał pod koła-odbija w bok,ucieka żeby takiego delikwenta nie uszkodzić w związku z czym sam może zaliczyć "dachowanie" lub "opasać drzewo"

Za jazdę po ewidentnym pijaku powinni zabierać prawko dożywotnio.
takie jest moje zdanie...

Za jadze po pijaku to powinni skazywać jak w Stanach. Na jakiś czas do więzienia ( nie wiem ile dokładnie tam dają ) i dożywotnio zabrane prawko.

Najpierw niech zmienią prawo i niech jest jednakowe dla wszystkich, biedaka złapią po pijanemu na rowerze to 6 miesięcy więzienia, a pijany prokurator powoduje wypadek śmiertelny, dalej sprawuje swoją funkcję i jeżdzi samochodem,

Masz rację zmana prawa napewno bardzo będzie skuteczna jeśli chodzi o jazdę po pijanemu.Brawo-pogratulować tylko takiego myślenia.Ch..j to zmieni sama osobiście znam ludzi,którzy nie mają od lat prawa jazdy lub im policja zabrała a i tak jeżdżą na "dwóch gazach"Ja naszczęście mam prawko od niemalże 20 lat i nigdy nie wsiadłam nawet po "50" do auta.Poruszając się po drodze bierzesz odpowiedzialność za wszystkich w koło,a świadomie siadając za "kółko" po alkoholu już jesteś potencjalnym mordercą.
Czy my szarzy ludzie musimy być jak ta banda złodziei i wykorzystywaczy-nie-ja się do nich nie zaliczam.
NIGDY NIE JEŻDŻE PO ALKOHOLU.

Ludzie mi nie chodziło o jazde samochodem w stanie znacznego spożycia tylko np jak pojade na rowerze na ryby i tam wypije sobie 1 piwo i mnie złapią to już wielki problem.Nie wmawiajcie komuś że po 1 piwie waś chwieje na rowerze.

Dla wielu z nas to nie żaden problem,bo jesteśmy na tyle mądrzy i odpowiedzialni,że jeśli jedziemy to nie pijemy,problem jest dla Cebie jak Cię władza chwyci.A wiedz,że jeśli wsiądziesz na rower po piwku to i na skuter też się odważysz prędzej czy później,bo przeciez jedno piwko to nic-prawda?

kava93 napisał:

Ludzie mi nie chodziło o jazde samochodem w stanie znacznego spożycia tylko np jak pojade na rowerze na ryby i tam wypije sobie 1 piwo i mnie złapią to już wielki problem.Nie wmawiajcie komuś że po 1 piwie waś chwieje na rowerze.

Normalnie nie wierze w to co czytam. Życze ci żebyś stracił prawo jazdy jak najszybciej bo jesteś nieodpowiedzialny i w dodatku nie zdajesz sobie z tego sprawy. Trzy miesiące i 16 pkt i winne jest za to niewłączone CB? Ciągnie cie do jazdy po piwie na rowerze?
Mam głęboko wiadomo gdzie, czy ktoś cie rozmaśli po drodze czy nie ale nie, ale nie jest to tylko twoja sprawa bo to potem ja ze swoich podatków płacę za hodowanie warzyw którymi stają się kozacy jak ty czy płacenie im renty.

Poczytaj, tu też panna myślała że potrafi jeździć.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/miala-prawo-jazdy-tydzien-i-spowodowala-wypadek-sa,1,4984333,wiadomosc.html