Yamaha Majesty 125 – niedziałający licznik / prędkościomierz.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #172261
    devlin
    Użytkownik
    • 4
    • 88Postów:

    Witam,

    mam dość (bardzo) uciążliwy kłopot z licznikiem km (nie nalicza przebiegu) i prędkościomierzem od momentu zakupu skutera miesiąc temu.

    Aby być dokładnym – jak jadę realnie jakieś 80 -90 km/h wskazówka unosi się do 10km/h i nalicza przebieg jak bym jechał właśnie z taką prędkością. Poniżej tej prędkości prędkościomierz wskazuje 0.

    Poziom paliwa pokazuje dobrze, podobnie jak ładowanie akumulatora.

    Skuter sprawdzony przez serwis – nie wiedzą o co chodzi, podobno mechanicznie wszystko sprawne – od czujnika na dole, po kabelki i lutowanie na górze.

    Zgodnie z zaleceniem serwisu zamówiłem używany licznik, ale nie jestem przekonany jakoś….
    Czytałem o przypadkach gdzie właściciele Majek chcąc skasować komunikat o wymianie oleju niechcący dezaktywowali jakąś kombinacją przycisku + kręcenie zapłonem cały licznik, nawet na jakimś forum wisiało pytanie jak to cofnąć, niestety bez odpowiedzi.

    W związku z tym, że poprzedni właściciel zapewniał o niedawnej zmianie oleju, może chciał skasować oil inspection i wyłączył licznik?

    Zasadnicze pytanie: jak to odkręcić?

    (Jeśli post powinien znaleźć się w dziale dotyczącym 125, a nie tutaj, proszę o przeniesienie)

    #172262
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Może faktycznie jest jakaś kombinacja przycisków, która doprowadziła do błędu, ale myślę, że nowy licznik powinien sprawę załatwić.
    Proponuję jeszcze na burgmanii popytać, tam prędzej chyba się dowiesz niż tutaj 🙂

    #172420
    devlin
    Użytkownik
    • 4
    • 88Postów:

    No rzeczywiście, może jest taka kombinacja, może nie ma. Ja jej nie znalazłem i nikt na żadnym forum również taką wiedzą się ze mną nie podzielił.

    Założyłem nowy licznik i śmiga, tylko ma przebieg teraz wyższy o 25 ooo km niż poprzedni. Nie śmiem pytać jak to zmienić :))))

    #175982
    Jaro
    Użytkownik
    • 10
    • 63Postów:

    witam z czego wiem jest możliwość wyłączenia pracy licznika i nie nabija kilometrów tak tez kasujesz serwis olejowy
    robiłem to tak włączasz zapłon około 4 sekund później wciskasz przycisk na liczniku wyłączasz zapłon na około 4sek
    znów włączasz i trzymasz i pokazują sie ikony bodajże 3 literowe i można je zmieniać
    dla zainteresowanych
    luz zaworowy – ssący-0,10 do 0,14 wydech 0,16 do 0,20
    świeca 0,7-0,8
    pasek nominał 21mm minimum 18,8
    rolki nominał 20mm minimum 19,5mm
    okładziny cierne sprzęgła 2,0mm minimum 1,5mm
    głowica moment dokręcenia 22nm , dekle zaworowe 10nm
    dane z serwisów ki yamahy majesty yp125 od 01

    #176155
    devlin
    Użytkownik
    • 4
    • 88Postów:

    Już też znalazłem rozwiązanie (buszując po włoskich filmikach na YT) ale dzięki za zainteresowanie 🙂 Dokładnie, jest tam reset oil inspection, oraz dwie opcje: 01 i 16.Jeżeli przypadkiem przestawi się na 16, licznik i prędkościomierz przestają działać… Prosta rzecz, a mało kto o tym wie, nawet z zawodowców 🙂

    W każdym razie powróciłem do licznika z przebiegiem chyba 16 000 km (na pewno bardzo realnym przy 10 letnim skuterze :), zawsze to lepsze niż 43 000…

    Z innej beczki, czy licznik w Majesty zawsze zawyża o jakieś 10 km/h? Na tych dwóch, które mam wskazuje tak samo i zawsze o 10-12 km/h za dużo.. (tzn przy prędkościach rzędu 60-110 km/h)

    #686161
    Andrzej
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Witam ja miałem to sama jak wymieniłem olej.I dziękuje mam pytanie a czy musi się wyświetlacz cały czas o wymianie oleju jak już wymieniłem go

    #686167
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    reset oil inspection – masz wyżej

    #734475
    Robert Stencel
    Uczestnik
    • 0
    • 1Postów:

    Witam mam pytanie do was też mam problem z licznikiem w mayesty wszystko działa oprócz prędkości i nie nabija km Moto z Niemiec i ktoś założył nowy ślimak tak go kupiłem może ktoś zna dokładna procedure jak to wyłączyć?

    #734476
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    co wyłączyć skoro nie nabija?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button