Nie odpala- zalewa świece [2t]

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #27652
    mf24
    Użytkownik
    • 2
    • 12Postów:

    Witam, mam problem ze skuterem marki Kreidler, przejechane ~5000, silnik 2T, kiedy próbuje zapalić od razu zalewa świece, nawet nie dygnie…W czym może być problem ?

    Pozdrawiam

    #27653
    Patrykk
    Użytkownik
    • 12
    • 2 026Postów:

    Gaźnik / zawór membranowy ?.

    #27669
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    Problem może być w braku iskry na świecy, miałem to samo w Pantheonie.

    #27679
    mf24
    Użytkownik
    • 2
    • 12Postów:

    Sprawdzałem iskrę, jest dobra, nawet na 2 świecach sprawdzałem

    #27686
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    Jak świeca dobra, to powinien palić, a nie od razu zalewać

    #27728
    mf24
    Użytkownik
    • 2
    • 12Postów:

    jednak nie pali 😛 zalewa i to mocno, świeca cała mokra…chciałem podpiąć gaźnik z zaworem membranowym od mojego Rometa ale nie podejdzie…

    #27739
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    Zawór membranowy nie ma tu nic do rzeczy.. Szukaj przyczyn w układzie zapłonowym; cewka-przewód-fajka-świeca.

    #27743
    mf24
    Użytkownik
    • 2
    • 12Postów:

    Jeśli gdy przyłożę świecę do ramy, daje iskrę, to chyba zapłon jest ok ? Może to moduł ? Ale czy on byłby odpowiedzialny za zalewanie ?

    #27972
    mf24
    Użytkownik
    • 2
    • 12Postów:

    Sprawdziłem zawór membrankowy – jest ok, wyczyściłem gaźnik, złożyłem wszystko, skuter pali, ale strasznie kopci, za dużo oleju chyba bierze. Jest gdzieś jakaś regulacja do tego?

    #27973
    Memory
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    Nie czytałem tego co jest powyzej, ale skoro masz 2t to robisz miesszanke czy osobno wlewasz olej (sam sobie dozuje) i osobno benzyne ? Jezeli sam robisz mieszanke to nie zrobisz regulacji takiej, aby nie kopcil tyle. Musisz poczekac az skonczy sie bryna, a nastepnie zrobisz nową mieszanke z mniejsza iloscia oleju, wtedy to powinno pomóc.

    #28008
    mf24
    Użytkownik
    • 2
    • 12Postów:

    Teraz skutery maja osobne pojemniki do oleju i benzyny i same sobie mieszają, w tym przypadku też tak jest. Sam sobie pobiera olej ale nie wiem czemu za dużo.

    #143215
    siewior12
    Użytkownik
    • 1
    • 7Postów:

    jeżeli iskra jest kompresja dobra jest to nic innego jak wina gaźnika lub mieszanki 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button