Motorower Dla 14latka (Lekki i wytrzymały) Do 4000tyś max

Witajcie skutermaniacy! Mam do was pytanko, a mianowicie mam teraz skuter (Chinśki waży 100kg). I mam karte motorowerową to oczywiste, ale to dla mnie troche dziwne taki skuter... przesiadł bym się na motorower, lecz nie wiem czy sobie poradze z tymi biegami, no i czy bedzie mi sie dobrze jezdzić? Mam 1m 60cm, szukam skutera by był dobry, wytrzymały i taki dobry dla mnie. Zastanawiam się nad Barton Sprint ale waga 150kg utrzymam? Albo coś innego, może być urzywane. Chodzi o to że chce wytrzymały, wmiare lekki i tani motorower latwy do opanowania ale by też wyglądał, Dziękuje za odpowiedzi.

TZR 50, Senda, DT . W tej cenie nie bierz chińskich... 1212312321 taki sam temat w tym tyg.

Barton sprint waga 150 ? haha 115 kg i to na prawdę nie jest dużo.

harekop napisał:

Barton sprint waga 150 ? haha 115 kg i to na prawdę nie jest dużo.

Czyli polecasz mi Batrona Sprinta? Tylko czy jak nie umiem narazie biegów to go nie zepsuje czy cos? :D

Keeway Huriccane waga z 80kg po odblokowaniu leci 75 malutki zwinny :P

kolego mam 14 lat i jerzdze cpi popcorn ( uwielbiam ten skuter kolegi yamaha stoi w garazu non stop a moj jezdzi ) ale wracajac do tematu to polecam CPI GTR masz link ;] http://otomoto.pl/cpi-gtr-50-nie-tzr-gpr-moto-ars-M3082396.html

harekop napisał:

Barton sprint waga 150 ? haha 115 kg i to na prawdę nie jest dużo.

Ta waga i tak jest o połowę za duża w porównaniu do mocy silnika.

QuainatTM Ja jeżdżę na Junaku 901 czyli to samo co barton tylko pod inną nazwą i polecam, chociaż tak jak mówi rkos to jest dużo, ale jak zmienisz na 72 to tak nie zamula.

Przepraszam że się dolaczam ale nie wiem jak założyć nowy temat. Który skuter byłby najlepszy kymco agility 50 4t nowy,czy używany yamaha neos lub jog. Najbardziej chciałem mieć 4-suw bo chcem żeby mało palił

harekop napisał:

QuainatTM Ja jeżdżę na Junaku 901 czyli to samo co barton tylko pod inną nazwą i polecam, chociaż tak jak mówi rkos to jest dużo, ale jak zmienisz na 72 to tak nie zamula.

tylko jak zmienie na 72 to juz nie jest na karte motorowerową ;/

harekop napisał:

QuainatTM Ja jeżdżę na Junaku 901 czyli to samo co barton tylko pod inną nazwą i polecam, chociaż tak jak mówi rkos to jest dużo, ale jak zmienisz na 72 to tak nie zamula.

tylko jak zmienie na 72 to juz nie jest na karte motorowerową ;/

Co lepsze ten Junak 901 czy batron no wiem mówiłeś to samo ale nie wiem czy to czy to :D

co do biegów nie ma się o co martwić. Godzina jazdy i umiesz. :D

Ja z biegami pierwszy raz mialem doczynienia w komarku który źle wysprzęgla xD więc wiem co mówie

Dziękuje za odpowiedzi, ale prosze uzasadniajcie swoją odpowiedz bo piszac: "Tzr 50" ja nie wiem czy się na tym naucze, czy uniose itp.

Jeśli nogami będziesz sięgał do ziemi to sobie poradzisz. Ja co prawda mam 181cm ale wzrost to nie wszystko. Ja na swoim Peugocie XR6 szybko się nauczyłem. Trzeba wyczuć sprzęgło, biegi i gitara. Jeśli cię stać na markowy motor 50cc to kup, bo tej mocy szybko zacznie ci brakować jak kupisz coś słabszego :D Wybierz któryś z tych:
"Ścigacze"
- Yamaha TZR
- Aprilia RS50
- Peugeot XR6
- Rieju RS2
- Derbi GPR
Crossy
- Yamaha DT
- Derbi Senda
- Peugeot XPS
- Aprilia RX
więcej crossów nie pamiętam bo się nimi nie interesowałem.

Tylko nie wiem czy budżet nie zejdzie do 3000 tyś ;/ a może polecicie coś dobrego nie tak bardzo wyglądającego na scigacza jak np: Batron Sprint, Zipp pro 50, Zipp x-race

Nie polecamy.

rkos napisał:

Nie polecamy.

Ty nie polecasz :-)

matol1798 napisał:

rkos napisał:
Nie polecamy.

Ty nie polecasz :-)

A co Ty polecasz motorower za 4300zł, który jest jednym wielkim klocem?:)

Szczerze wolałbym Ogara 900 niż to, a to ten sam silnik.
Fakt może on kusi wyglądem, ale większość się ze mną zgodzi że jest on gówniany. Tak, taka jest prawda i Ty to wiesz, lecz masz swojego Torosika z przebiegiem +/- 3tyś KM ( Strzelam ) i chwalisz go jaki to on jest zajebisty. Przejedź nim 20-30 jak to robią markowe maszyny, bez większej awarii.

Oczywiście znajdują się chińczyki które potrafią, lecz to jest taka szansa jak trafić w totka.

Dodam że Zipp to mułowaty kloc, który fajnie brzmi. Dziękuje.

rkos napisał:

matol1798 napisał:

rkos napisał:
Nie polecamy.

Ty nie polecasz :-)

A co Ty polecasz motorower za 4300zł, który jest jednym wielkim klocem?:)
Szczerze wolałbym Ogara 900 niż to, a to ten sam silnik.
Fakt może on kusi wyglądem, ale większość się ze mną zgodzi że jest on gówniany. Tak, taka jest prawda i Ty to wiesz, lecz masz swojego Torosika z przebiegiem +/- 3tyś KM ( Strzelam ) i chwalisz go jaki to on jest zajebisty. Przejedź nim 20-30 jak to robią markowe maszyny, bez większej awarii.
Oczywiście znajdują się chińczyki które potrafią, lecz to jest taka szansa jak trafić w totka.
Dodam że Zipp to mułowaty kloc, który fajnie brzmi. Dziękuje.

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. I nie mówię że mój Toros to super skuter i jest niezawodny. Ja nie wiem co ty masz do chińczyków i dlaczego tak nienawidzisz osób które je chwalą . Napisałem że ty nie polecasz tego Zippka bo wypowiadasz się za wszystkich. Ja tam cię szanuję i nie krytykuję nikogo. Jak ktoś ma mały budżet i chce nowy motor to co mu polecisz jak nie tego Pro 50 ?? Pozdrawiam :P

Junaka? :)

PS. Też Cię szanuję, lecz uważam że ktoś ktoś poleca komuś motor za 4300zł, który jest niewypałem jest nieco dziwny.

W tych pieniądzach wolałbym skuter marki Kymco jak już miałoby to być koniecznie NOWE. Kupowanie nowego chińczyka z salonu to głupota bo za rok tracisz na nim 50%..