Motobi Sowa II nie odpala POMOŻECIE ??

Mój kolega posiada skuter jakim jest Motobi Sowa II.Pewnego dnia kolega chcąc zapalić skuter pod sklepem nie mógł.Skuter normalnie kręci ale nie zapala Przyczyna ?? POMOCY !!

mialem tak kiedys ze swoją yamahą , zaparkowałem pod sklepem , kupiłem fajki wracam odpalam a tam zapalił się na sekunde i zgasł i musiałem go w upasle pchać na chate , okazało sie , że to pompa paliwowa padła i trzeba było ją wymienić a w anglii takie ceny że naprawa wyniosła tyle co nowy chinol w Polsce hehe

Dzięki Zobacze a jeśli nie to co gaźnik do czyszczenia lub regulacji
??

Chodzi o tom pompe ? http://allegro.pl/kran-kranik-paliwa-skuter-chinski-pompka-paliwowa-i2622968724.html

nie pomoge Ci bo nie znam się i mi mechanik to robił , ja to tylko wiem jak olej zmienić i filtr powietrza wyczyscić hehe poczekaj może ktoś inny Ci napisze co i jak :) pozdro

Skuter odpala z kopniaka?

Żeby dojść, czemu na zapala, sprawdź czy paliwo dochodzi do gaźnika. Jeśli nie dochodzi, spróbuj odpalić skuter bez pompki paliwa. Jeśli zapali, to oznacza że pompka jest do wymiany.

Jeśli paliwo dochodzi, sprawdź czy jest iskra na świecy. Jeśli iskry nie ma, sprawdź czy zapali na innej świecy. Jeśli na innej świecy nie będzie iskry, sprawdź stan cewki zapłonowej, potrzeba do tego miernika uniwersalnego którym pomierzysz opory na cewce.

A jeśli powyższe nie pomoże, to zapewne ciśnienie w cylindrze jest za niskie. Wtedy trzeba zprowadzić skuter na warsztat.

Warto by jeszcze obejrzeć bendix, czy się wysuwa gdy rozrusznik kręci.