Motobi Huzar II 2T - rzęzi, koło się nie kręci.

Siemanko wszystkim. Śledzę forum zanim kupiłem skuter ale dopiero wczorajsza sytuacja zmusiła mnie do rejestracji i założenia tego

Skuter kupiłem używany miesiąc temu. 12 tys km na liczniku. Wymieniony byl cylinder, rolki, wydech. Dokładnie napisze jak znajdę książkę serwisową. Często go katowałem jazdą w 2 osoby po mieście. Jechał max 80 więcej nie ma na liczniku.

Cuda zaczęły się dziać tydzień temu. Odgłos pracy silnika zmienił się na niższy ale skuter palił wiec jeździłem dalej. Wczoraj zaczął sam wchodzić na wysokie obroty, potem rzęzić i zgasł. Odgłos dochodzi z okolic wiatraka. Nie wiem jak się fachowo na to mówi i co jest pod tym bo to mój pierwszy skuter. Skończyło się to pchaniem skutera. Tylnie koło się nie kręci a obroty się zwiększają. Typowe objawy dla zerwanego paska ale nie wiem czemu rzęzi i gaśnie. Podejrzewam jakąś awarie w skrzyni biegów. Jutro zdejmę pokrywę i zobaczę co z paskiem.

Zobaczcie jak to wygląda na filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=slRWRNnTQGM

Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić.

odkręć pokrywę przekładni...

Rozkrecilem. Okazało się że odkreciła się nakrętka od przeciwtalerza. Poskładałem wszystko na ścisk. W garażu skuter chodził normalnie na centralnej nóżce. Gdy chciałem jechać w trasę to skuter gasł na niskich obrotach po czym znowu zaczęło cos chrobotać. Jak składałem to zauważyłem, że pasek obraca się z oporem na wale wariatora za to na sprzęgle nie ma tego problemu. Tak powinno być ? Co mogłem schrzanić.

cały czas się ciężko czy tylko w jakiś momentach