Moto na kat A2

Witam. Zaczynam robi prawko na kat. A2. Po zrobieniu chciałbym kupic motocykl. Zależało by mi przede wszystkim na tym, żeby był on w 4sówie i żeby w prędkości sobie dobrze radził wiadomo, że nie będzie to nie wiadomo ile, ale żeby te 150 sobie jechał. Problemem może byc to, że do wydania będę miał ok 3500zł. Co byście doradzili, jakich modeli powinienem szukac? Czekam na odpowiedzi :)
PS.
Wiem, że to jest bardziej forum o skuterach, ale jak byście mogli doradzic, to byłbym wdzięczny :)

W pierwszej kolejności zrób prawo jazdy, a dopiero później będziemy szukać motocykla.
150 km/h to mało na początek. Szukałbym czegoś co da się łatwo podrasować i będzie na początek latać do 200 km/h.
Pozdrawiam

Stary, w przeciwieństwie do piździków, masz przeogromny wybór!
Praktycznie setki modeli do wyboru!
Nawet litrowego ściga można zdławić na potrzeby uprawnień A2!
Musisz tylko sam określić jakim pojazdem chcesz jeździć. Czy ma to być moto sportowe, szosowo turystyczne, czy może jakieś enduro?
Musisz na początku określić preferencje i oczekiwania od motocykla. Do czego tak naprawdę będzie Ci służył, jakie dystanse będziesz nim pokonywał, czy zależy Ci na ekonomicznej jeździe, pod uwagę musisz wziąć swoje warunki fizyczne i psychotechniczne...
Ja zaczynałem od kibelków, po czym motorower, mały motocykl, duże moto szosowo turystyczne w końcu skończyłem na turystycznym enduro, który z tego wszystkiego jest najbardziej wygodny i uniwersalny.

To dobrze, że już teraz przymierzasz się do maszyny, bo wybór jest nie łatwy i trochę Ci zajmie wybranie tego optymalnego motocykla.
Utarło się, że na pierwsze moto nadaje się najbardziej GS500 albo Er5...
Sam musisz zadecydować...

To są kultowe niezniszczalne konstrukcje, które posłużą Ci i następnym jeszcze długie, długie lata...

Co do wyboru 2T czy 4t...to nie wydaje mi się, by ktokolwiek jeszcze produkował motocykle z silnikami dwusuwowymi! One mają jeszcze zastosowanie tylko w kosiarkach i skuterach.
Wszystkie motocykle od kilkudziesięciu już lat produkowane są w oparciu o silniki 4T i od dawna zasilane są wtryskami.

Dwa sprostowania z mojej strony

1. Aby motocykl łapał się na A2 jego moc nie może przekraczać 48 KM (35 kW)i stosunek mocy do masy nie może być wyższy nić 0,2 kW/km. Można oczywiście zdławić moc silnika jednak tylko o 50%, więc maksymalną moc jaką może posiadać motocykl przed dławieniem to 96 KM, także z 200 konnego litrowego BMW nie zrobimy maszyny dającej zarejestrować się na A2.

2. Z silnikiem 2T produkowane są motocykle przeznaczone w teren ze względu na niższą masę i prostszą obsługę tego silnika.

Lucku, jakie to dokładnie motocykle? Chodzi zapewne o jakieś crossy? I to pewnie w malutkiej pojemności... Znasz jakieś konkretne popularne modele?

Dokładnie crossy, a modeli nie będę wymieniał, bo się tym rodzajem jednośladów nie interesuje. Czytałem ostatnio jakieś porównanie crossów i na pewno był KTM oraz Yamaha w 2T, w takich maszynach ma to sens, ze względu na wagę silnika i moc. W najmniejszych piździkach też się sprawdza, nie wyobrażam sobie jazdy dużą 50tką w 4t. W innych przypadkach lepiej mieć 4t tego nie neguje.

Chodziło by mi o ścigacza jakiegoś sportowego, co byście polecali do tej ceny?

Silniki w kosiarkach są 4-suwowe...

peciula napisał:

Silniki w kosiarkach są 4-suwowe...

chyba sobie żartujesz...

peciula - nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!
http://sklep.hand.pl/kosiarka-jednobebowa-viva-z-silnikiem-jikov.html

Loderslaus - poszukaj na portalach aukcyjnych, na tablicy...

Akurat peciula ma w pewnym stopniu rację: http://www.anteks.com.pl/pl/p/KOSIARKA-SPALINOWA-4KM-silnik-Briggs-Stratton-NAC-S460V-BS500/159

Kosiarki markowych producentów od kilku lat produkują już 4T. Nawet wschodnie produkcje powoli w to wchodzą. Oczywiście ze względów mechanicznych 2T nie zniknie z rynku. Ma swoje niewątpliwe zalety. Jedno jest pewne - 4T nie jest zarezerwowane dla dużych silników.

Panowie, nie odbiegajmy od tematu wątku :-)

A prócz kosiarek, to z moto sportowych, co byście polecali? :)

3500zł na motocykl pod A2 to według mnie trochę mało. A tak to jak już wspomnieli koledzy - GS500, ER5 i jeszcze Honda CB500. Możesz jeszcze sprawdzić Aprilię RS 125 czy by pasowała tobie.

Pany co wy mówicie... Po blokowaniu Suzuki Bandit 400 idealnie nadaje się na A2. Np. ten http://tablica.pl/oferta/suzuki-gsf-400-bandit-okazja-CID5-ID5xz6r.html#d649a850e3 Brat posiada taką maszynę i sobie chwali. GS ma dwa gary, bandit natomiast 4, cenowo bardzo podobnie. Jeśli chodzi o osiągi, są na korzyść bandita. Dostęp do części jest wystarczająco dobry i są one dosyć tanie. Fajnym moto może też być CB 500. GS szybko Ci się znudzi. ER 5 troszkę słabsze ale też całkiem nieźle sobie radzi. "Ścigacza" w tej cenie nie znajdziesz.