Martwy licznik.

Dzien dobry.
Chcialbym sie poradzic gdyz wczoraj z siadajac < o 21 > ze skutera wszystko bylo wporzadku.
Dzis rano < o 4 > zaowazylem ze licznik jest martwy.Po chwili nagle ruszyl ale zle wskazywal predkosc.Myslalem ze moze wplyw na to ma temeratura wiec odstawilem skuter do garazu.Sprawdzilem znow popoludniu i licznik jest martwy.Nie dziala predkosciomierz oraz licznik kilomentrow. Wskaznik stanu paliwa reaguje normalnie.

SKuter to Inca street
Myslicie ze to linka i jechac do serwisu czy moze samemu pogrzebac ?

Dzieki za wszelka pomoc.

Być może linka właśnie kończyła się ukręcać i byłeś tego świadkiem więc nie ma po co jechać do serwisu tylko sam rozkręć bo to nie jest trudne.Nie widziałem z bliska skutera inca street , ale chyba wskaźnik paliwa nie ma nic wspólnego z licznikiem. Zacznij rozkręcanie przy ślimaku przy kole bo jak tam się ukręciła to unikniesz niepotrzebnego rozkręcania obudowy licznika(tam się częściej psuje bo jest narażona na uszkodzenia mechaniczne)

Dziekuje za szybka reakcje.

SPrawdze czy to linka.Mimo iz skuter na gwarancji to za linke i tak bede musial zaplacic. Mam nadzieje ze to tylko ona a nie np slimak i nie wylicza mnie za niego + założenie :roll:
Tak sie czasem zastanawiam po co ta gwarancja skoro i tak za wszystko sie placi :(

Wskaznik paliwa nie ma nic wspolnego z licznikiem poniewaz ma on calkiem osobny czujnik i kabelek ktory do niego idzie.

Wiec sprawdzilem co nie co.

Odkrecilem linke od kola <slimaka?> i poruszalem nia. Licznik lekko drga.

Ciekaw jestem czy policza mi za slimaka tak jak za linke czy jest to czesc refundowana w ramach gwarancji.

Miałem ten sam problem. Ja rozkręciłem ślimaka i się okazało że to 2 blaszki które się tam znajdują się odgięły.

Właśnie, wykręć koło i sprawdź te blachy. Ja kupiłem nowy ślimak w właśnie to było problemem i niepotrzebnie straciłem 25zł.