Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

LONGJIA L-EVO LJ50QT-2L - elektryka padła?

Kategoria: Serwis

Dodano 3 lata temu

1. McCoolPL

Siedzę sobie wygodnie na kanapie w ręku dzierżę piwo i nagle moją sielankę przerywa telefon od zrozpaczonej połowicy:
    - Kochany skuter nie chce odpalić.
    - jak nie chce odpalić? a kluczyk przekręciłaś?
    - przekręciłam ale ten pierdek* nie reaguje, tam gdzie jest licznik nie podniosła się wskazówka paliwa, starter też nie działa a i światła się obraziły.

Dopiłem piwo i pofatygowałem się w podróż ku nieznanemu. Na miejscu okazało się, że faktycznie skuter nie pali.
    - elektryka siadła zakomunikowałem z dumą fachowca.
    Popatrzyłem, postukałem tutaj i tam, klęknąłem zerkają pod spód i stwierdziłem ze znawstwem:
    - albo padł bezpiecznik, albo akumulator, albo jakiś kabelek się rozpiął, zaraz to zrobię a ty kochanie idź do domu i za kwadransik będzie OK.
    Tutaj historia się urywa, jako, że jestem humanistą a jedyny mój kontakt z mechaniką ogranicza się do wymiany baterii w zegarku mogłem tylko patrzyć , bo nijak nie wiem o co jak to mawia dzisiejsza młodzież kaman.
    Skuter jest nowy ma 120 km na liczniku, jeździł ok. Małżonka zostawiła kluczyk w stacyjce / nie pamięta czy na On czy tylko go wsadziła/ i poplotkowała sobie z koleżanką i wtedy pojawił się problem…
    Do najbliższego serwisu mam 30 km a jestem uparty o chciałbym sam to poreperować, li tylko jak laik z zerowym doświadczeniem ma podejść do tematu. Od czego zacząć, na co zwrócić uwagę, co jest co.
    Pomożecie? Rzecz jasna jezykiem fachowym przełożonym łopatologicznie tak abym zrozumiał.

* - określenie mojej małżonki.

Trzeba wiedzieć co się mówi a nie mówić co się wie...
    Odp.: LONGJIA L-EVO LJ50QT-2L - elektryka padła?
    Napisano 3 lata temu, przez McCoolPL, Postów: 12, Użytkownik

2. roomcajz

dobrze że piwo dopiłeś, skuter skuterem, ale browaru marnować nie wolno :-DDDD

z żonami tak bywa...
    sprawdź alumulator najpierw najlepiej miernikiem jak masz
    z kopki pali?

Napisano 3 lata temu, przez roomcajz, Postów: 1059, Użytkownik

3. saper0422

Hmm... Ciekawa historia... ;] A może się kabel "masa" urwał? Ja tak miałem, to mnie 12 V popieściło, jak hamulców dotknąłem. :mrgreen: No i jak się go chciało odpalić z rozrusznika, to było tylko takie "cyknięcie"...

"Spoglądam śmierci w oczy... Śmiejąc jej się w twarz..."

Napisano 3 lata temu, przez saper0422, Postów: 56, Użytkownik

4. McCoolPL

A gdzie tego kabla masa szukać?

5. madi

pod regulatorem napięcia albo przy rozruszniku.

Router WS 50 2013
    Napisano 3 lata temu, przez madi, Postów: 5792, Użytkownik

6. McCoolPL

Miast święcić dzień święty udałem się do garażu w ręku dzierżąc butelkę piwa i komplet kluczy. Postawiłem Pierdka na nóżce centralnej, dobieram się do niego z „buta” i słyszę przyjemny warkot silnika. Łyk piwa. Jest dobrze. Ale…
    Klakson jakoś tak zaniemógł, klekocze jakby chciał a nie mógł, kierunkowskazy też straciły swój blask. Hmmmm, kolejny łyk piwa.
    Dosiadłem Pierdka i chwilkę pojeździłem. Klakson jakby nabrał werwy a kierunki odzyskały swoją dawną świetlność. Łyk piwa. Ale dalej nie pali z kluczyka…, ba mało tego zauważyłem, że ten mały chińczyk chce sam sobie jeździć bo wchodzi na wysokie obroty sam z siebie tzn. Gdy jest na nóżce centralnej, odpalam go z kopa i po chwili koło zaczyna się kręcić. Coś jest nie tak. Dwa łyki piwa i do domku. Skuterowo.com pomocy….

7. madi

Ssanie się włącza, wszystko jest OK. klakson może masy dobrej nie mieć i dla tego przerywa, kierunki podobnie.

Napisano 3 lata temu, przez madi, Postów: 5792, Użytkownik

8. KrzysiekP

McCoolPl sprawdź też bezpieczniki i stan ładowania akumulatora

Napisano 3 lata temu, przez KrzysiekP, Postów: 2177, Użytkownik

9. HugoBoss

Musisz naładować akumulator i powinno być git :D

Nie ważne, że masz benzyne we krwi. Ważne abyś w głowie miał olej.
    Napisano 3 lata temu, przez HugoBoss, Postów: 3291, Użytkownik

10. roomcajz

podczas jazdy skuterem nie zaleca się spożywać napojów wyskokowych

11. McCoolPL

roomcajz napisał:

podczas jazdy skuterem nie zaleca się spożywać napojów wyskokowych

A gdzież bym tam śmiał, zawsze po nigdy w trakcie :)
    Podpowiedzcie gdzie szukać tych bezpieczników?
    Akumulator 12 V naładuje prostownikiem do auta?
    Teraz to ja się muszę napić//// :)

12. Suawek

McCoolPL napisał:

Akumulator 12 V naładuje prostownikiem do auta?
    Teraz to ja się muszę napić//// :)

Prostownik samochodowy nie nadaje się do ładowania akumulatorów o tak małej pojemności.

Napisano 3 lata temu, przez Suawek, Postów: 887, Użytkownik

13. roomcajz

bezpiecznik jest zwykle koło akumulatora.
    do ładowania najlepiej jakbyś miał specjalny skuterowy prostownik.
    na forum elektroda wyczytałem że można przez żarówkę chyba 10W włączoną w szereg ładować ale to musisz doczytać i na własne ryzyko

14. br3w

Już to widzę trochę poplotkowałam. Musiało to trwać skoro akumulator poszedł do 0...

Zależy jaki masz ten prostownik. Jeśli jest bez regulacji i ładuje natężeniem 4Ah to na 15 min możesz podłączyć. Jak masz ruski z regulacją to ustawiasz poniżej 1A i zostawiasz i co 1h sprawdzasz czy nie gazuje aby już.

Można też odpalić z kopa i zrobić trasę z 40km.

Napisano 3 lata temu, przez br3w, Postów: 1672, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

LONGJIA L-EVO LJ50QT-2L - elektryka padła?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Romet 767: Zdjęcia i dane techniczne

Romet 767: Zdjęcia i dane techniczne

11 Luty 2013

Z przodu ledowe światła pozycyjne, a z tyłu unikatowy tylny klosz. Urzekać też mogą wyraziste linie nadwozia, a po oczach wręcz biją fajnie wyprofilowane uchwyty pasażera. Dwunasto calowe koła są małe i trzeba omijać większe dziury. Plus za szerokość ogumienia. Dzięki niemu Romet 767 fajnie składa się w zakrętach.

Zdjęcia0 opinii

Junak M16: Nietypowa Prezentacja

Junak M16: Nietypowa Prezentacja

28 Czerwiec 2013

Skuterowo.com wybrało się na nietypową wyprawę testowym Junakiem M16. Tak, racja to nie jest skuter... uprzedzamy wszelkie komentarze. Dlaczego zatem M16 zagościł?

Wideo0 opinii

Jak wymienić pasek napędowy w skuterze?

Jak wymienić pasek napędowy w skuterze?

29 Listopad 2010

To dowód na to, że niektóre czynności, jeśli nasz skuter nie jest na gwarancji można wykonać samemu oszczędzając nieco funduszy na paliwo.

Wideo5 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.