Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

LONGJIA L-EVO LJ50QT-2L - elektryka padła?

Kategoria: Serwis

Dodano 3 lata temu

1. McCoolPL

Siedzę sobie wygodnie na kanapie w ręku dzierżę piwo i nagle moją sielankę przerywa telefon od zrozpaczonej połowicy:
    - Kochany skuter nie chce odpalić.
    - jak nie chce odpalić? a kluczyk przekręciłaś?
    - przekręciłam ale ten pierdek* nie reaguje, tam gdzie jest licznik nie podniosła się wskazówka paliwa, starter też nie działa a i światła się obraziły.

Dopiłem piwo i pofatygowałem się w podróż ku nieznanemu. Na miejscu okazało się, że faktycznie skuter nie pali.
    - elektryka siadła zakomunikowałem z dumą fachowca.
    Popatrzyłem, postukałem tutaj i tam, klęknąłem zerkają pod spód i stwierdziłem ze znawstwem:
    - albo padł bezpiecznik, albo akumulator, albo jakiś kabelek się rozpiął, zaraz to zrobię a ty kochanie idź do domu i za kwadransik będzie OK.
    Tutaj historia się urywa, jako, że jestem humanistą a jedyny mój kontakt z mechaniką ogranicza się do wymiany baterii w zegarku mogłem tylko patrzyć , bo nijak nie wiem o co jak to mawia dzisiejsza młodzież kaman.
    Skuter jest nowy ma 120 km na liczniku, jeździł ok. Małżonka zostawiła kluczyk w stacyjce / nie pamięta czy na On czy tylko go wsadziła/ i poplotkowała sobie z koleżanką i wtedy pojawił się problem…
    Do najbliższego serwisu mam 30 km a jestem uparty o chciałbym sam to poreperować, li tylko jak laik z zerowym doświadczeniem ma podejść do tematu. Od czego zacząć, na co zwrócić uwagę, co jest co.
    Pomożecie? Rzecz jasna jezykiem fachowym przełożonym łopatologicznie tak abym zrozumiał.

* - określenie mojej małżonki.

Trzeba wiedzieć co się mówi a nie mówić co się wie...
    Odp.: LONGJIA L-EVO LJ50QT-2L - elektryka padła?
    Napisano 3 lata temu, przez McCoolPL, Postów: 12, Użytkownik

2. roomcajz

dobrze że piwo dopiłeś, skuter skuterem, ale browaru marnować nie wolno :-DDDD

z żonami tak bywa...
    sprawdź alumulator najpierw najlepiej miernikiem jak masz
    z kopki pali?

Napisano 3 lata temu, przez roomcajz, Postów: 1071, Użytkownik

3. saper0422

Hmm... Ciekawa historia... ;] A może się kabel "masa" urwał? Ja tak miałem, to mnie 12 V popieściło, jak hamulców dotknąłem. :mrgreen: No i jak się go chciało odpalić z rozrusznika, to było tylko takie "cyknięcie"...

"Spoglądam śmierci w oczy... Śmiejąc jej się w twarz..."

Napisano 3 lata temu, przez saper0422, Postów: 56, Użytkownik

4. McCoolPL

A gdzie tego kabla masa szukać?

5. madi

pod regulatorem napięcia albo przy rozruszniku.

Router WS 50 2013
    Napisano 3 lata temu, przez madi, Postów: 5819, Użytkownik

6. McCoolPL

Miast święcić dzień święty udałem się do garażu w ręku dzierżąc butelkę piwa i komplet kluczy. Postawiłem Pierdka na nóżce centralnej, dobieram się do niego z „buta” i słyszę przyjemny warkot silnika. Łyk piwa. Jest dobrze. Ale…
    Klakson jakoś tak zaniemógł, klekocze jakby chciał a nie mógł, kierunkowskazy też straciły swój blask. Hmmmm, kolejny łyk piwa.
    Dosiadłem Pierdka i chwilkę pojeździłem. Klakson jakby nabrał werwy a kierunki odzyskały swoją dawną świetlność. Łyk piwa. Ale dalej nie pali z kluczyka…, ba mało tego zauważyłem, że ten mały chińczyk chce sam sobie jeździć bo wchodzi na wysokie obroty sam z siebie tzn. Gdy jest na nóżce centralnej, odpalam go z kopa i po chwili koło zaczyna się kręcić. Coś jest nie tak. Dwa łyki piwa i do domku. Skuterowo.com pomocy….

7. madi

Ssanie się włącza, wszystko jest OK. klakson może masy dobrej nie mieć i dla tego przerywa, kierunki podobnie.

Napisano 3 lata temu, przez madi, Postów: 5819, Użytkownik

8. KrzysiekP

McCoolPl sprawdź też bezpieczniki i stan ładowania akumulatora

Napisano 3 lata temu, przez KrzysiekP, Postów: 2177, Użytkownik

9. HugoBoss

Musisz naładować akumulator i powinno być git :D

Napisano 3 lata temu, przez HugoBoss, Postów: 3302, Użytkownik

10. roomcajz

podczas jazdy skuterem nie zaleca się spożywać napojów wyskokowych

11. McCoolPL

roomcajz napisał:

podczas jazdy skuterem nie zaleca się spożywać napojów wyskokowych

A gdzież bym tam śmiał, zawsze po nigdy w trakcie :)
    Podpowiedzcie gdzie szukać tych bezpieczników?
    Akumulator 12 V naładuje prostownikiem do auta?
    Teraz to ja się muszę napić//// :)

12. Suawek

McCoolPL napisał:

Akumulator 12 V naładuje prostownikiem do auta?
    Teraz to ja się muszę napić//// :)

Prostownik samochodowy nie nadaje się do ładowania akumulatorów o tak małej pojemności.

Napisano 3 lata temu, przez Suawek, Postów: 887, Użytkownik

13. roomcajz

bezpiecznik jest zwykle koło akumulatora.
    do ładowania najlepiej jakbyś miał specjalny skuterowy prostownik.
    na forum elektroda wyczytałem że można przez żarówkę chyba 10W włączoną w szereg ładować ale to musisz doczytać i na własne ryzyko

14. br3w

Już to widzę trochę poplotkowałam. Musiało to trwać skoro akumulator poszedł do 0...

Zależy jaki masz ten prostownik. Jeśli jest bez regulacji i ładuje natężeniem 4Ah to na 15 min możesz podłączyć. Jak masz ruski z regulacją to ustawiasz poniżej 1A i zostawiasz i co 1h sprawdzasz czy nie gazuje aby już.

Można też odpalić z kopa i zrobić trasę z 40km.

Napisano 3 lata temu, przez br3w, Postów: 1672, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

LONGJIA L-EVO LJ50QT-2L - elektryka padła?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Yamaha Neos 50: Wkrótce w Skuterowo.com

Yamaha Neos 50: Wkrótce w Skuterowo.com

26 Maj 2012

Mały, tani, oszczędny, miejski. Taki jest skuter japońskiej Yamahy. Neos 50 to fajna propozycja dla chcących śmigać czymś markowym i dobrze wyglądającym. A jak Yamaha zachowała się w teście Skuterowo.com?

Informacje4 opinii

Yamaha Xenter 125/150: Sposób na codzienne życie

Yamaha Xenter 125/150: Sposób na codzienne życie

09 Czerwiec 2012

Xenter w języku galicyjski znaczy ludzie. Yamaha zaproponowała nowy skuter przyjazny dla człowieka i jego miejskiego stylu życia. Według filozofii Japończyków mają to być dwa kółka egzystujące w pełnej symbiozie z właścicielem. Czy to możliwe? Sprawdźmy.

Testy8 opinii

Rieju RRX: Miejski Wszędołaz

Rieju RRX: Miejski Wszędołaz

28 Wrzesień 2011

Jeżeli szukasz jednośladu, który sprawdzi się w komfortowej jeździe po mieście, szybkim przemieszczaniu poza miastem i wjedzie wszędzie tam, gdzie nie da rady zwykły skuter to mamy coś dla Ciebie. Rieju RRX to motorower, który z powodzeniem rekompensuje brak dużego motocykla. Dlaczego?

Testy6 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.