Lecąca guma z przekładni

Witam, dzis odpaliłem skutera i jakieś głośne odgłosy szły od przekładni.( tam gdzie pasek, sprzęgło itd.) Patrze na dół a tu wylatują trocinki gumy tym odpowietrznikiem co jest od spodu, wydaję mi się, że to pasek ale dlaczego tak się robi ? Nie mam narazie czym odkręcic pokrywy i nie mogę tam zajrzeć.

Normalnie w środku powinna być sadza, jak lecą trocinki to pasek się sypie ;)

Ale głos jest, jakby o coś obcierał.

prawdopodobnie juz Twoj pasek nie jest paskiem ;) wiec spodziewaj sie wymiany paska zanim Ci peknie po za domem

Ale to on by tak głośno chodzi ? normalnie jak by o coś ocierał.

ociera o obudowę przekładni. Na Twoim miejscu bym bez wymiany paska się nie oddalał od domu :)

No nie oddalam właśnie, Wczoraj mnie kolega holował 10km bo się wystraszyłem :D

Ale koło się normalnie kręci.

to dobrze, gorzej jak by się nie kręciło :)

Ale to co go tam może ciąć, bo wątpie żeby sam pękał na wióry.

Pasek nie zawsze pracuje osiowo, zależy to od docisku przeciwtalerza wariatora, więc jeśli masz pasek marnej jakości to szybciej się zużywa.

No marnej. Ale ja go nie dawno wymieniałem.

szyszu3 napisał:

No marnej. Ale ja go nie dawno wymieniałem.

pewnie pasek za 17zł? ;)

Co koło tego. Ale powiem Ci że te co wkładają do chińczyków to też są słabej jakości i zrobiłem na nim około 11tyś km. A na tym nowym to z 200.

szyszu3 napisał:

Co koło tego. Ale powiem Ci że te co wkładają do chińczyków to też są słabej jakości i zrobiłem na nim około 11tyś km. A na tym nowym to z 200.

kup sobie pasek Athena, jest dobrej jakości i nie drogi

Kupię chyba kevlarowy, nie ślizga się.

szyszu3 napisał:

Kupię chyba kevlarowy, nie ślizga się.

Kevlarowy szybciej niszczy powierzchnię przeciwtalerza i wariatora.

niby tak, ale mój kolega już ma długo kevlarowy i nic ani nie pęka ani nic. wario jak nowy :D