Kupienie skutera do 2500zł

Cześć Wszystkim.

Na przyszłą wiosnę mam zamiar kupić sobie skuter, bo teraz już nie za bardzo się opłaca (Zima itd). I tutaj nasuwa się pytanie do Was - jakiego oferujecie mi skutera do 2500zł max? Mam zamiar go dobrze dotrzeć, nie przekraczać 30km/h do 1000km. Następnie zdjąć blokady, żeby jakoś szedł 70-75 Bo 80km/h to już raczej 50ccm nie poleci prawda? Przyśpieszenie też żeby miał nie najgorsze. Kupie taki do 2500zł? Czy pozostaje mi kupienie jakiegoś i wkładanie w nowe części? bardziej bym był przy tym pierwszym. Czekam na Wasze propozycje, pozdrawiam Dahed.

Ale teraz są wyprzedaże i można kupić coś sporo taniej :)

Odświeżam, proszę o wypowiedzi.

Do 2500 zł poleciłbym Ci Rometa 727 jego cena wynosi około 2000zł ale najlepszym twoim wyborem będzie kupienie czegos orginalnego np suzuki katana czy piaggio nrg kupisz je za ok 2000 i naprzykład zainwesujes gdzięś ze 3 stówki i bedzie śmigał az mił

hej, mam drugi sezon rometa 727 premium 12" (4t). Osiągi ma dobre. Przedewszystkim przyśpieszenie okej. mam przejechane nim 3 tyś i obyło się bez większych awarii. Mój romecik to rocznik 2010. Polecam jak chcesz coś taniego.

Jak dla mnie jesli to ma byc Twoj pierwszy skuter to lepiej kupic chinskiego typu router bassa,toros f16,zipp czy kingway. Nauczysz sie go 'ogarniac' tzn zmieniac olej,regulowac gaznik itp,jak cos rozwalisz to koszty naprawy beda znacznie nizsze niz gdybys mial naprawiac markowca ;) edit: polecam zajrzec do tematu 'Jak wybierac skuter?' uzytkownika TheMiqLaq (jest w tej zakladce). Duzo istotnych informacji w jednym miejscu ;d

Dzięki Panowie za wypowiedzi, na pewno da mi to wiele do myślenia. Proszę o dalsze wypowiedzi, przyda się jak najwięcej.

Jeśli o dotarcie chodzi to od 1500 do 2000km jest najlepiej docierac A jeśli chodzi o skuter to myślałeś o uzywanym w bardzo dobrym stanie Zipp'ie Vapor oczywiście o tym nowym mowie z Ledami ;d

Wiesz co Zipp Quantum, osobiście wole nowego skutera.

Odświeżam - Proszę o jak najwięcej wypowiedzi!

Odświeżam - Proszę o jak najwięcej wypowiedzi!

Proponuję jakiś nowy. W tej cenie wyboru specjalnie nie ma dużego ale skup się na wyglądzie, hamulcu tarczowym z przodu i kołach min. 12".
Używka to zawsze wielkie ryzyko, jaki by on nie był.
Nowy chińczyk to też trochę loteria, ale po pierwsze masz gwarancję, po drugie mnóstwo nowych i tanich części.
Kupisz Yamahę to części drogie, Rometa - kilka złotych.
Osobiście proponuję Rometa 727 na 12".

Takich wypowiedzi jak Twoje oczekuje od innych. Dzięki maxell.

najlepiej jeszcze jakby był z silniczkiem 2T
słucham propozycji...

Ja nie jestem zwolennikiem 2T, niby szybciej się zbierają, ale pierdzą bardziej, śmierdzą bardziej i więcej palą.
4T w miarę cichy, mało pali i nie wozisz się z olejem :)
A jak 4T ładnie stuningujesz to też pojedzie, nawet te 75 licznikowe.

Ale jak 2T stiunujesz co jest dużo prostsze to poleci nawet 90 :). Dobry wydeszek, cylinder i gaźnik - zestaw młodego tunera :). Jeśli w grę wchodzi używany markowiec to może Yamaha Aerox, Peugeot Speedfight. Skuterki całkiem fajne i przyjemne :). Wybór zależy od ciebie.

maxell napisał:

Ja nie jestem zwolennikiem 2T, niby szybciej się zbierają, ale pierdzą bardziej, śmierdzą bardziej i więcej palą.
4T w miarę cichy, mało pali i nie wozisz się z olejem :)
A jak 4T ładnie stuningujesz to też pojedzie, nawet te 75 licznikowe.

Toros bez tuningu jedzie 75.

Za 2,5Koła kupisz w miarę zadbaną markową maszynę... nie kupuj chińskiego niby masz gwarancję a i tak z niej nie skorzystasz chyba że kupisz uszkodzonego od razu.

Ja sam sprzedaję swój markowy skuter http://tablica.pl/oferta/peugeot-vivacity-lubuskie-markowy-okazja-zobacz-zamiana-CID5-ID1zYrh.html#809f1e1f;r:9;s:

I jak widzisz w tej cenie spokojnie coś kupisz. Patrz na amorki czy są wybite, jakieś wycieki. Na opony itd no i najlepiej pojechać obejrzeć odpalić i zobaczyć jak chodzi, nie powinien gasnąć, powinien równo się wkręcać itd. Omijaj wiejskie tuningi, aukcje typu zrobiony pod stunt lecz nie służył do tego, albo z teksami typu idzie na koło, lecz nie katowałem..

Dobrze żeby miał przód oponkę od nowości w dobrym stanie, ogólnie żeby kupić od gościa który ma trochę pojęcia w tym temacie..

I nie radźcie tak tych chińskich wynalazków bo mają gwarancję, a prawa jest taka że i tak z niej nie skorzystamy, bo albo nie będziemy mieli na przegląd pierwszy czy tam drugi, albo zapomnimy itd itp a ona i tak jest gówno warta.. więcej spieprzą niż naprawią:)

rkos, miałem chińczyka (romet), był na gwarancji, korzystałem z niej 2 razy i niczego nie spieprzyli, także zależy jaki serwis pewnie :)

http://tablica.pl/oferta/romet-727-premium-12-cali-alarm-kufer-owiewka-pilot-kask-z-blenda-xxl-CID5-ID1zxNL.html

TheMiqlaq napisał:
Ale jak 2T stiunujesz co jest dużo prostsze to poleci nawet 90 :). Dobry wydeszek, cylinder i gaźnik - zestaw młodego tunera :).

No tak ale 90 na takich małych kółkach to idiotyzm a poza tym jak cię złapie policja bo przekroczyłeś o dużo prędkość 45 to zaraz skuter na rolki odebranie dowodu rejestracyjnego skutera oraz 500 zł mandatu ponieważ skuter nie może przekraczać 45 bo wtedy jest to już motocykl.

Hodanka - Jak kupie skuter na pewno nie będę zważał na tego typu przepisy. Powiedź mi kto mądry jeździ z blokadami 45 km/h? Chyba nikt normalny. Ja dotrę skuter i od razu ściągam blokady. Proszę o dalsze podawanie ofert skuterów.