Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

ktory olej wlac?polsyntetyk czy syntetyk?

Kategoria: Skutery

Dodano 1 rok temu

1. wodka85

siema
    niedługo musze kolejny raz zmienic olej w skuterze (yamaha cygnus 125 2009) , zmieniałem już go dwukrotnie za kazdym razem lalem polsyntetyk castrola do silnikow 4T, ale slyszalem ze full syntetyk jest lepszy, roznica w cenie dwoch funtow wiec niewiele, co byscie polecali?
    z tego co mi zostanie chce wlac do przekladni (yamha poleca olej silnikowy 10w30 wiec resztki bedą jak najbardziej wporządku)
    poradzcie

Odp.: ktory olej wlac?polsyntetyk czy syntetyk?
    Napisano 1 rok temu, przez wodka85, Postów: 211, Użytkownik

2. wodka85

i co nikt nie wyrazi swojej opinii, banalne pytanie , mogę wlać ten lub ten , ale który bedzie lepszy dla mojego skutera?

3. Kail

lepiej zalać fullsyntetyka 10w40. Do 4T ten najbardziej odpowiada.

Napisano 1 rok temu, przez Kail, Postów: 137, Użytkownik

4. CEFA

lej semi starczy w zupelnosci
    full lalbym na panewki i maly przebieg

4T FOREVER

4T FOREVER

Napisano 1 rok temu, przez CEFA, Postów: 846, Użytkownik

5. wodka85

no i wlasnie jeden z Was pisze full a drugi polsyntetyk , mi jest bez roznicy ktory kupie, ceny są podobne, lałem połsyntetyk ale ostatnio znajomy mi powiedzial że full jest duzo lepszy ale slyszalem tez ze moze za bardzo wyplukac silnik , oczywiscie chodzi mi w obu przypadkach o castrola 4T 10w40 , moze jeszcze ktos wyrazi swoja opinie? :)

6. Kisiu1981

A jaka jest klasa jakości jednego i drugiego? Pewnie taka sama lub zbliżona. Ja proponuję => wlej fullsyntetyk i jeśli nic złego się nie będzie działo to przy nim pozostań. Może i one są do bardziej wysilonych silników ale masz też inne korzyści - mniejsze zużycie silnika i mniejsze przegrzewanie się na przykład... Nie powinno nic się rozwalić.

Napisano 1 rok temu, przez Kisiu1981, Postów: 4643, Użytkownik

7. lukasz0170

To zależy bo jak jeździsz długo ostro i wysokich temperaturach to lej fula, a jeżeli preferujesz spokojna jazdę czasami ostrą to lej półsyntetyka chodziarz słyszałem, że w starszych lepiej lać półsyntetyczne, lepiej uszczelnia silnik czy jakoś tak ;-)

Napisano 1 rok temu, przez lukasz0170, Postów: 46, Użytkownik

8. wodka85

no wlasnie też slyszalem ze polsyntetyczne wyplukuja i rozszczelniaja silnik ale to raczej w tych starych kilkunasto-kilkudziesiecioletnich, ja zazwyczaj jezdze okolo 20km do pracy w jedna strone dziennie, ale w wakacje chce zrobic pare dluzszych wycieczek 100-300km, mam przejechane 10 000km, kupilem przy przebiegu 4000 i dwukrotnie wymienilem olej na polsyntetyk , niestety nie wiem jaki byl wczesniej, i dalej mam dylemat, chociaz bardziej sklaniam sie do zakupu fullsyntetyka :)

9. CEFA

jak juz to full wyplucze w duzo wiekszej mierze jak semi semi ma moze 10-15 procent nawet niech to bedzie 20 procent syntetykow dodanych do naturalnego tzn mineralnego w full pocent jest duzo wiekszy prorzez co agresywniej wymywa oczyszcza silnik
    twoj przebieg jest niewielki ale zostalbym przy takim jaki miales zastosowany czyli semi dodatkowo magnetic lub termocontrol
    to moje zdanie trzeci sezon smigam na semi termocontrol
    wymieniam o 500km wiecej jak ma sie wymieniac a tak olej jest czysty(nie to co w samochodach po 15 czy 20 tys kolor czarny)

Napisano 1 rok temu, przez CEFA, Postów: 846, Użytkownik

10. Mario1

zasada jest jedna jak - lejesz semi to lej semi , nigdy nie zmienia się na wyższą klasę bo zbytnio czyści silnik , na gorszej jakości możesz zawsze zmienić - tylko nie na lepszy - co innego jak byś przeprowadził remoncik silnika to wtedy możesz od początku zalać ful syntetyk , mój stary kiedyś w aucie miał semi a zachciało mu się fula - od tej pory silnik klepie - choć nie powiem zapierdala bo mam go do dziś.

Napisano 1 rok temu, przez Mario1, Postów: 1224, Użytkownik

11. Kail

Reasumując : Półsyntetyk :)

Napisano 1 rok temu, przez Kail, Postów: 137, Użytkownik

12. Mario1

dokładnie - to co do tej pory lałeś - tu nie chodzi o koszty bo przy takiej ilości to nie ma różnicy tylko o zachowanie obecnej szczelności.

Napisano 1 rok temu, przez Mario1, Postów: 1224, Użytkownik

13. wodka85

ok dzieki za pomoc, takze kupie na dniach polsyntetyk Castrol 4T 10w40, zaleje ile trzeba,a reszta pojdzie na wyiane oleju w przekladni :) pozdro

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

ktory olej wlac?polsyntetyk czy syntetyk?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Chińskie motocykle 125 cm3 też potrafią!

Chińskie motocykle 125 cm3 też potrafią!

30 Grudzień 2011

Co zrobić gdy klasyczna moc 50-tki nie wystarcza? Owszem, można podrasować nasz jednoślad, albo zakupić coś w większej pojemności. Wielu ludzi zastanawia się nad zakupem czegoś, co pozwoli szybciej poruszać się niż klasyczną 50-tką. Ktoś zapyta dlaczego?

Opinie15 opinii

Junak 806 50 2T - Prezentacja Wideo

Junak 806 50 2T - Prezentacja Wideo

19 Maj 2014

Model Junak 806 to najbardziej sportowa propozycja w portfolio Junaka 50 ccm. Poznajcie najistotniejsze detale tego projektu.

Informacje0 opinii

Znak D-47: koniec drogi wewnętrznej

Znak D-47: koniec drogi wewnętrznej

01 Styczeń 2010

Oznacza wyjazd z drogi wewnętrznej na drogę publiczną. Znak może być umieszczony w innym miejscu niż po prawej stronie jezdni.

Prawo0 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.