ktory filtr powietrza (toros f16)

Witam

Chce dokupic wklad filtra powietrza i teraz moje pytanie brzmi. Ktory kupic i ktory lepszy wklad papierowy czy gabke? i czy papierowy tez trzeba nasaczac olejem? i czy olej do filtrow w sprayu jest gorszy?

I przy okazji chcialem sie spytac o filtr paliwa jaki dokupic do torosa f16? jak bym kupil wiekszy lub mniejszy jest jakas roznica? i przy jakim przebiegu nalezy wymienic ten filtr?

Wymień na taki jaki masz obecnie. Olej w sprayu jest wygodniejszy bo możesz równomiernie nasączyć filtr gąbkowy.

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-wkladka-filtra-powietrza-standard-p-250-1.html?cPath=26972_37597_37627&sessID=4ff051af46cfe3dcd145a6904c59b340

ale wolalbym kupic jedno z dwojga ktore bedzie lepsze.

a jaki masz filtr oryginalnie? Filtr musi być dobrze dopasowany, gąbke możesz zawsze dociąć, papierowe są w ramce i musisz mieć dedykowany do obudowy filtra.

Jeśli masz filtr gąbkowy to wcale nie musisz go wymieniać. Wystarczy uprać pod kranem płynem do naczyń. Rozmiar filtra paliwa (a nawet jego brak) nie ma wpływu na osiągi, ponieważ ilość paliwa w komorze pływakowej reguluje zawór iglicowy.

ok mam filtr gabkowy wiec kupie sobie pare sztuk na apas jak stary by sie rowalil wkoncu ;] dzieki za rade

i jeszcze mam pytanie niezwiazane z tematem. spalila mi sie przednia zarowka i chcialem ja wymienic na ala halogen. ale slyszalem ze sie szybko zurzywaja? korzystal ktos?

Kup gąbkowy i nie kombinuj, gąbkę masz na lata a z papierem różnie bywa.