Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Koszty utrzymania Vespy LX50 2T

Kategoria: Skutery Piaggio, Gilera, Aprilia

Dodano 2 lata temu

• (Nie znaleziono powiązanych)

1. basket

Witam
    Chyba poczułem bakcyla skuterów. Kolega przewiózł mnie właśnie taką Vespą i uważam, że ten sprzęt jest idealny na warszawskie korki.
    Nie chciałem się go wypytywać o koszty utrzymania więc pytam Was.
    Chodzi mi o to:
    -Ile pali taka vespa?
    -Koszt rejestracji ubezpieczenia?
    -Jak z awaryjnością i ile kosztują podstawowe serwisy i naprawy w WWA?
    -I czy da się jeździć na skuterze np. przy temp 2*C kiedy nie pada śnieg/deszcz?
    -Jakie przebiegi znoszą te sprzęty?

Jeżeli okaże się, że wyrobie kasowo to chyba kupie taką używke i dołączę do Waszego grona.

Pozdrawiam

Odp.: Koszty utrzymania Vespy LX50 2T
    Napisano 2 lata temu, przez basket, Postów: 1, Użytkownik

2. MarSen

1. Tyle co większość 50ccm czyli 2.5l-3l.
    2. Za rejestracje płaciłem 114,50zł, a za ubezpieczenie to zależy gdzie ubezpieczasz. Ja płaciłem ponad 100zł, ale mniej niż 100zł na pewno gdzieś znajdziesz.
    3. Awaryjność w Vespie (o ile mówimy o Piaggio, a nie chinolu ją przypominającym) to raczej bardzo mała. Wiadomo, części się zużywają i trzeba będzie je z czasem wymienić, ale awaryjność nie jest wysoka, a raczej niska. Co do serwisów nie wiem ile to kosztuje w WWA, ale u mnie za przegląd życzą sobie 110zł, ale w stolicy może być drożej (przeglądy musisz robić, żeby gwarancja była ważna)
    4. Tak, da się
    5. Przebiegi bywają różne, zależy jak będziesz jeździł, ale na pewno ponad 20 tys. Oczywiście ta liczba może być o wiele wyższa, zależy jak dbasz. Dokładnie Ci nie powiem, bo szczerze mówiąc nie wiem. Zwykle podczas sezonu robi się 2-3 tys. jeżeli jeździ się codziennie do pracy. Ale to też zależy od odległości i innych rzeczy.

--------------------------------
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!
    Odp.: Koszty utrzymania Vespy LX50 2T
    Napisano 2 lata temu, przez MarSen, Postów: 268, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Tagi:

Koszty utrzymania Vespy LX50 2T: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Piaggio Typhoon: Wszędobylska pięćdziesiątka

Piaggio Typhoon: Wszędobylska pięćdziesiątka

07 Czerwiec 2010

Testy4 opinii

Kymco G Dink: Godny następca?

Kymco G Dink: Godny następca?

11 Luty 2012

Póki co niedostępny jeszcze w Polsce, ale pierwsze egzemplarze nowego Dinka już zjechały z taśm produkcyjnych. Facelifting nie ograniczył się jedynie do wyglądu zewnętrznego. Włosi okrzyknęli go "zupełnie nową generacją".

Wideo4 opinii

Zipp Vapor: Test Wideo

Zipp Vapor: Test Wideo

21 Lipiec 2011

Dzisiaj troszeczkę dalej od miasta wybraliśmy się nowym Vaporem. Nową generacją która różni się od poprzedniej znanej wam chyba doskonale. Powiem wam, że ja swoją przygodę też zaczynałem od tego typu skutera. Chyba każdy początkujący powinien zacząć od konstrukcji względnie małej i łatwej w prowadzeniu bo taki właśnie jest Vapor.

Wideo4 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.