Kolizja brak prawa jazdy i odszkodowanie

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #178760
    Przemysław Szymon Kmieciak
    Użytkownik
    • 9
    • 22Postów:

    Witam mam takie pytanie wczoraj jechalem glowna droga gosciu mi wyjechal i skuterem uderzylem w auto i skuterek zniszczylem wina byla oczywiscue goscia a ja bez prawa jazdy, Pytanie jest takie czy moge sie starac o odszkodowanie za uszkodzony skuter? I czy moge sie tez starac o odszkodowanie za stluczenia kregoslupa i barku? ktore utrudniaja mi poruszanie sie.

    #178761
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jeżeli miałeś uprawniania (kategorie lub wiek) żeby poruszać sie skuterem, skuter miał OC i ważne badania to możesz sie starać o odszkodowanie.
    Jeżeli nie powinno cie tam być to jeszcze obskoczysz mandat a ciebie obciążą kosztami (i np właściciela skutera za udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej).
    Dokumentu nie trzeba mieć przy sobie ale trzeba go mieć. Jeżeli nie masz uprawnień.. to masz dużo problemów.

    #178764
    Przemysław Szymon Kmieciak
    Użytkownik
    • 9
    • 22Postów:

    wcale nie mam prawka tydz temu skonczylem 18 a wiec nie zalapalem sie na prawko na dowod…. niestety policja mi dala 500zl manadatu nic wiecej pogotowie mnie zabralo i po badaniach wrocilem na miejsce zdarzenia a gosciu dostal mandat za spowodowanie kolizji

    #178766
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:
    #178780
    Przemysław Szymon Kmieciak
    Użytkownik
    • 9
    • 22Postów:

    tak skuter byl w pelni oplacony

    #178795
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    ofiar nie było, mandat dostałeś. pokryjesz straty z własnej kieszeni i rozjedzie sie po kościach. odszkodowania możesz sobie wybić z głowy chyba że weźmiesz prawnika desperata co się podejmie walczyć w twoim imieniu ale zasadniczo jesteś na przegranej pozycji. Nie powinno cie tam być

    #178799
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    A skuter na ciebie zarejestrowany czy na kogoś innego?Jak na kogoś innego to jeszcze on może w tyłek dostać że pojazd udostępnił osobie bez uprawnień.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button