Klucz dynamometryczny

Witam, poszukuje dobrego i w miarę taniego klucza dynamometrycznego takiego abym mugł nim nakrętki na cylindrze przykręcić. I od razu się zapytam z jakim momentem mam je przykręcać. Chętnie byłym widział linki do kluczy. Sorry że zakładam taki temat ale nie znam się wcale na tych kluczach. Jeśli nie ten dział proszę o modów o przeniesienie.

Do jakiej ceny?

[ Dodano: 2008-09-25, 16:29 ]
KLIK

powiedzmy do 200zł

za 20zł możesz kupić w brico marche taki, zebyś mógł dokręcić nakrętki :stuck_out_tongue: , ale do niego musisz mieć jeszcze nakłądki, takie jak w kluczach z grzechotką

Dokładnie swoje zadanie dobrze wypełnia klucz wychylny no ale potrzebne są nasadki

nasadek mam dużo na wszystkie wielkości z tym nie ma problemu chyba od 3 do 19 po kolei i 22 - 32 już nie po kolei. A ja słyszałem że klucze wychylne są do niczego i są mało dokładne.

siwy_fact, wcale niee… Wiekszość mechaników właśnie wychylnych używa, i takie są najlepsze. JEst to samo co np. z ciśnieniomiećrzami :stuck_out_tongue: są elektroniczne, ale lekarze używają normalnych ręcznych bo są bardziej dokładne. Mało którego przeciętnego mechanika stać żeby sobie kupić klucz za 300zł :stuck_out_tongue:

To czyli taki starczy?? KLUCZ1 Czy lepiej taki KLUCZ2

W domu mam ten z drugiego linku a na warsztacie ten z pierwszego i naprawdę nie widać różnicy więc po co przepłacać?? Obydwoma się dobrze robi, osobiście kupił bym ten za 20zł

ok przejdę się i zobaczę co mają w briko i nomi :slight_smile: A z jaką siłą muszę dokręcać cylinder??

chyba 1,2 kN