Karta pojazdu

A więc zakupiłem nowego chinola z marketu, poszedłem do WK z mamą, i pozwoleniem na piśmie od taty i mamy. Pan z WK zrobił mi tablicę rejestracyjną oraz pozwolenie czasowe, potem wykupiłem OC w PZU.
I teraz pytanka:
Do czego służy "Karta Pojazdu"?
Kiedy dostanę tą kartę?
Czy dostanę ją przy odbiorze twardego dowodu rejestracyjnego?
Coś będę musiał znowu zapłacić? Płaciłem przedtem 111,50zł

Po twoich niektórych postach widzę, że wjeżdżasz na innych użytkowników a sam nie możesz sobie poradzić. Wystarczy wejść w google i wpisać te pytania. Są odpowiedzi.

Karta pojazdu to nic innego jak paszport/dowód osobisty taki.
Nie wozisz go ze sobą, po prostu go masz. To niby ma utrudnić podrobienie dokumentów do kradzionego pojazdu, jak w samochodach, też je mają.
Co do opłat to nie pamiętam, ale dostajesz go razem ze 'sztywnym' dowodem rejestracyjnym bo w karcie masz też dane z dowodu i dane właściciela pojazdu.

Karta pojazdu - nie dotyczy przyczep, naczep, motorowerów i ciągników rolniczych.

Śpij spokojnie i możesz się tym już nie martwić.

Bonzo napisał:

Karta pojazdu - nie dotyczy przyczep, naczep, motorowerów i ciągników rolniczych.
Śpij spokojnie i możesz się tym już nie martwić.

Dasz linka skąd do wydłubałeś?

W motorowerze nie ma karty pojazdu.

Jeśli się nie mylę to wygrzebał to z tąd: http://www.czestochowa.um.gov.pl/urzad/sprawy/karta?symbol=SO066
Google nie boli.

Podstawa prawna to:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 20 października 2003 r. w sprawie warunków i trybu wydawania kart pojazdów, wzoru karty pojazdu oraz jej opisu (Dz. U. z dnia 6 listopada 2003 r.)

I bardzo ważne, to wyżej odnosi się do pojazdów samochodowych.
A pojazdy samochodowe to - pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h, z wyłączeniem ciągników rolniczych i motorowerów.