Karta motorowerowa i jej wymiana na AM

Cytat z artykułu Skuterowo.com (http://www.skuterowo.com/ile-kosztuje-prawo-jazdy-am/comment-page-2/#comment-10377)
“Ci, którzy posiadali kartę motorowerową przed 19 stycznia 2013 r., mogli ją wymienić na prawo jazdy kat. AM”

Dlaczego użyto słowa MOGLI(czas przeszły)? Przecież z tego co wiem, to nadal MOGĄ ją wymienić przed ukończeniem 18-ego roku życia.

Dajmy na to ja osobiście zdążyłem wyrobić kartę i nadal ona uprawnia mnie do jazdy (mam 16 lat). Dopiero, gdy skończę 18-tke to stracę uprawnienia, więc ważne jest, abym do tego czasu wymienił ją na Prawo jazdy AM (uzyskując wcześniej zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi). Dobrze mówię, czy jestem niedoinformowany? To błąd w artykule czy ja mam błędne informacje? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Tam powinno być "będą mogli"...

Czyli mogę wymienić kartę na AM dopóki nie ukończę 18. A na razie mogę nadal jeździć na karcie (mam 16 lat)? A wymieniał może już ktoś? Jakie to wygląda w praktyce? I czy lepiej już ją wymienić czy czekać i nadal jeździć na karcie, a wymienić potem byle by przed ukończeniem 18-tki?