Karta Motorowerowa-egzamin

Cześć. Nie jestem kolejnym z tych co peniają że nie będą mogli wymienić karty moto na AM. Chciałem was zapytać o parę rzeczy związanych w egzaminem na kartę motorowerową:

Jak duża jest ósemka na której zdaje się praktykę?
Czy trudno zdać teorię?
Znacie jakieś fajne strony z testami teoretycznymi?

Zdaję na kartę we wtorek w Wordzie ( udało mi się załapać się na chyba ostatni termin). Trochę się stresuję że czymś mnie zaskoczą. Aha i jeszcze jedno pytanie. Zdałem w 4 klasie na kartę rowerową i mam na tej karcie pieczątkę pod rowerami i jest miejsce na pieczątkę na motorowery. Czy będę musiał wyrabiać nową kartę czy podbiją mi tylko pieczątkę? Czy mają prawo podbić mi to w Wordzie czy może to zrobić jedynie dyrektor szkoły? Muszę na tej karcie zmienić adres gdyż się przeprowadziłem i chodzę do gimnazjum ( a kartę robiłem w podstawówce) ...

Musisz posiadać "arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę motorowerową". Muszą ci podpisać rodzice w specjalnej rubryce, że się zgadzają, oraz wychowawca szkolny. Potem idziesz z tą kartką i zaliczasz. Po każdym zaliczeniu dostajesz podpis. Jak zdasz teorie to przystąpisz do praktyki, a potem do obsługi technicznej. Na końcu zostanie ci "pomoc przedlekarska" - udajesz się z tym papierem do pielęgniarki szkolnej i mówisz jaka jest sprawa. Ona cię "przećwiczy" - mi mówiła co mam robić w razie wypadku itd. Potem jak już będziesz miał wszystkie pieczątki to niesiesz zdjęcie oraz kartkę ze WSZYSTKIMI pieczątkami do dyrektorki szkoły, która wyda ci nową kartę z pieczątką tylko na "motorowery".
Nie mogą postawić ci pieczątki na karcie rowerowej, bo to by świadczyło, że zdałeś kartę MOTOrowerową w podstawówce.
Standardowe pytania:
"Czy mogę jeździć na arkuszu zaliczeń, bo mój wychowawca ma urlop, i tylko jego podpisu nie mam" - Nie, nie możesz, aby poruszać się motorowerem musisz mieć kartę motorowerową, lub ukończone lat 18.

No u mnie raczej a właściwie na pewno tak nie jest. Jak wiemy w Wordach jest komuna ale stronę internetową mają. Jest tam napisane że dostanę zaświadczenie o zdaniu egzaminu i idę do dyrektora po kartę. Mam egzamin umówiony opłacony i nie było mowy o żadnym arkuszu.

no to coś kiepsko widze twój "egzamin" gdyż to co napisałem ma prawo obowiązywać w każdej szkole.
Nawet w Warszawskim WRD o tym pisze
http://wrd.policja.waw.pl/palm/wrd/963/30956/EGZAMIN_NA_KARTE_ROWEROWAMOTOROWEROWA.html

Aby posiadać karte moto musisz mieć wszystkie pieczątki w arkuszu "MEN - VI/28" - który jest ogólnokrajowy

A tu masz stronkę WORD w Bydgoszczy

http://www.word.bydgoszcz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=113&Itemid=1

Jak by tak nie było, to po co by robili OGÓLNOKRAJOWY DOKUMENT "MEN - VI/28" ?
Ja nie wiem co oni kombinują w bydgoszczy. Rób jak uważasz. Ja bym na twoim miejscu zadzwonił do nich i się zapytał "Czy trzeba mieć dokument MEN VI/28 ?
Druga sprawa jest taka, że na karta motorowerowa to nie jest tylko egzamin praktyczny, i teoretyczny, ale również opinia i zgoda wychowawcy, oraz przeszkolenie np. do reanimacji, i dlatego musi być jeszcze "pomoc przedlekarska" zaliczona.

Cześć. Zdałem na kartę i chcę napisać jak wygląda to w Bydgoszczy. U nas zdajesz teorię potem egzaminator zabiera cię na praktykę ( chyba że nie zdasz teorii) i jak zdasz to potem dostajesz pocztą do domu zaświadczenie że zdałeś na kartę motorowerową . Potem idziesz z tym do szkoły i wydają ci kartę. Nie ma u nas tego dokumentu MEN - VI/28.