junak pomoc

Cześć!

Wczoraj dostałem motorower Junak 901.
Nie chcę ściągać blokady, ale gdzieś usłyszałem
że poprzez jakiś specjalny sposób docierania można oszukać blokadę
i jeżdzić nawet do 60 KM/h...
Czy to prawda??
Jeśli tak, to proszę o podpowiedź jak...

specjalny sposób - pewnie chodzi o docieranie dynamiczne. Czyli docierasz tak, że nie jeździsz 20,30 km/h tylko od początku jeździsz w całym zakresie obrotów, na wszystkich biegach, dosyć dynamicznie. warunek jest jeden - nie wolno dopuścić do przegrzania silnika. Poczujesz, że silnik słabnie - zjeżdżasz na pobocze i dajesz mu ostygnąć.

i wtedy naprawde po tych 300 KM docierania będe popylał szbyciej niż 45 KM/h??

kozaczinioo napisał:

i wtedy naprawde po tym 300 KM docieraniu będe popylał szbyciej niż 45 KM/h??

kozaczinioo napisał:

Cześć!
Wczoraj dostałem motorower Junak 901.
Nie chcę ściągać blokady, ale gdzieś usłyszałem
że poprzez jakiś specjalny sposób docierania można oszukać blokadę
i jeżdzić nawet do 60 KM/h...
Czy to prawda??
Jeśli tak, to proszę o podpowiedź jak...

Bzdury. Po to jest blokada żeby nie przekroczyć max.45km/h i nie ma tu znaczenia czy jest dotarty czy nie.

To tu mam pytanie, bo nigdy nie miałem żadnych blokad:)
Zakładając że blokada ogranicza np tylko zakres obrotów skalkulowany na poziomie takim aby tych 45 nie przekraczać, to poprawienie osiagów silnika w takim zakresie obrotów nie wpłynie na wzrost prędkości, bo chyba w takim przypadku to jest chyba realne?

Raven napisał:

To tu mam pytanie, bo nigdy nie miałem żadnych blokad:)
Zakładając że blokada ogranicza np tylko zakres obrotów skalkulowany na poziomie takim aby tych 45 nie przekraczać, to poprawienie osiagów silnika w takim zakresie obrotów nie wpłynie na wzrost prędkości, bo chyba w takim przypadku to jest chyba realne?

W jaki sposób chciałbyś poprawić osiągi silnika bez zwiększenia jego obrotów?

No właśnie to mnie zastanowiło, czy jest w ogóle jakiś patent który przy zachowaniu poziomu obrotów może spowodować wpływ na prędkość.
Jaki wpływ np zmiana przełożeń albo pojemności przy takiej blokadzie ( trochę nieszczęśliwie nazwałem to osiągami silnika)

Raven napisał:

No właśnie to mnie zastanowiło, czy jest w ogóle jakiś patent który przy zachowaniu poziomu obrotów może spowodować wpływ na prędkość.
Jaki wpływ np zmiana przełożeń albo pojemności przy takiej blokadzie ( trochę nieszczęśliwie nazwałem to osiągami silnika)

Jeżeli zmienisz przełożenie na szybkość, to mały silnik (tym bardziej z blokadami), nie będzie miał wystarczającej mocy do normalnej jazdy.

Pietro napisał:

kozaczinioo napisał:
Cześć!
Wczoraj dostałem motorower Junak 901.
Nie chcę ściągać blokady, ale gdzieś usłyszałem
że poprzez jakiś specjalny sposób docierania można oszukać blokadę
i jeżdzić nawet do 60 KM/h...
Czy to prawda??
Jeśli tak, to proszę o podpowiedź jak...

Bzdury. Po to jest blokada żeby nie przekroczyć max.45km/h i nie ma tu znaczenia czy jest dotarty czy nie.

zgodze sie z tym, ale kozaczinio pewnie masz wersje junaka z 2012 roku, kiedy produkcja przeniosla sie do polski. powiem szczerze, ze ten rocznik mnie nie interesuje bo mam 2011, ale zakladając, ze masz blokade obrotów, to prawdopodobnie jest to modul. mozna go kupic odblokowanego w prawie kazdym sklepie z czesciami do skuterow itp. jezeli poczujesz taka potrzebe, aby wstawic modul zablokowany spowrotem, to wystarczy, ze przelaczysz kabelki. ale nie jestem pewien na 100% czy to modól.

@kozaczinioo
Mam prośbę: czy mógłbyś zmierzyć wysokość siedzenia w Junak 901?
Dzięki.
Pozdro.

Ja mam też Junaka i docierałem go do 400 według instrukcji nie przekraczając prędkości 40 km i 5 tyś obrotów. Po tym dotarciu starałem się nie przekraczać 60 do 900 km. Teraz jak się dobrze rozpędzę to poleci 75-80.

Arek też mam z 2012 i nie mam żadnej blokady na obroty silnika.

arek7991 napisał:

Pietro napisał:

kozaczinioo napisał:
Cześć!
Wczoraj dostałem motorower Junak 901.
Nie chcę ściągać blokady, ale gdzieś usłyszałem
że poprzez jakiś specjalny sposób docierania można oszukać blokadę
i jeżdzić nawet do 60 KM/h...
Czy to prawda??
Jeśli tak, to proszę o podpowiedź jak...

Bzdury. Po to jest blokada żeby nie przekroczyć max.45km/h i nie ma tu znaczenia czy jest dotarty czy nie.

zgodze sie z tym, ale kozaczinio pewnie masz wersje junaka z 2012 roku, kiedy produkcja przeniosla sie do polski. powiem szczerze, ze ten rocznik mnie nie interesuje bo mam 2011, ale zakladając, ze masz blokade obrotów, to prawdopodobnie jest to modul. mozna go kupic odblokowanego w prawie kazdym sklepie z czesciami do skuterow itp. jezeli poczujesz taka potrzebe, aby wstawic modul zablokowany spowrotem, to wystarczy, ze przelaczysz kabelki. ale nie jestem pewien na 100% czy to modól.

kozaczinioo napisał że nie chce ściągać blokady, tylko "sposobem docierania oszukać blokadę" :D

mam częsci do junaka 901 jak coś to pisz gg 8442883

Witam, czy ktoś może podać wysokość siodla w Junaku 901? pozdrawiam :-)