Junak 902, czy warto kupić ?

proszę o szybkie podpowiedzi o tym modelu :)

Uważam że jak zadbasz o niego to na pewno długo posłuży. (Jak każdy sprzęt)

Mój sąsiad kupił nowy z salonu. Zmienił cylinder na większy i jakoś teraz nim jeździ. Niestety narzeka na jakość wykonania. Często przepala mu się żarówka w reflektorze. Po jednym sezonie zauważalne wżery rdzy. Ogólnie jeśli nie bardzo stać cię na coś bardziej markowego, to myślę, że motorower jest w miarę przyzwoity. Stosunek jakości do ceny - akceptowalny :-) Wiadomo, nie każdego stać od razu na mercedesa :-)

Wyglądem nawiązuje do klasycznych motorków.

rozumiem ciebie tylko chodzi o to czy to nie jest jak to mówią przysłowiowa " chińszczyzna "

http://www.junak.com.pl/dystrybutorzy/1
Jeśli będziesz chciał to wrzucę tutaj opinie o tym modelu ze Świata Motocykli :)

rozumiem ciebie tylko chodzi o to czy to nie jest jak to mówią przysłowiowa " chińszczyzna "

Niestety, to jest chińszczyzna - ale ona jest już wszechobecna na rynku. Jak nie stać Cię na motorower za 5-10tys. zł to kupisz chińczyka - prosta brutalna prawda - wszystko kręci się wokół kasy.

lucek71 jak byś mógł to wrzuć :)

a on jak będęgo szanował wytrzyma przynajmniej te 4 latka ? :)

Wytrzyma dopóty dopóki będziesz dbał - czyli wymiana oleju zgodnie z przebiegiem, normalna jazda bez szaleństw, wymiana zużytych elementów, regulacje i smarowanie. Mój od prawie 3 lat wozi mnie bezawaryjnie a wcale lekko nie ma. :-)

Jest to troche mniej chińska chińszczyzna porównując ze skuterami z marketu za 1500zł

Test pochodzi z grudniowego (2012) Świata Motocykli.

Ja swego czasu też napaliłem się na junaka model M11

Styliści zadbali, by maszyna działała na wyobraźnię. Za stosunkowo przystępne pieniądze, człowiek dostaje fajną wydawać by się mogło rasową maszynę.... Konfrontacja z rzeczywistością pozbawiła mnie złudzeń. Jak obejrzałem go sobie na żywo w salonie czar prysnął. Uzmysłowiłem sobie że człowiek otrzymuje erzac rasowego motocykla. Od tamtej pory, nie napalam się oglądając foldery reklamowe sprzętów. Czytam na forach opinie użytkowników, drążę temat i staram się obiektywnie spojrzeć na ocenę sprzętu.

Dlatego kolego motoryzator, moja rada. Spokojnie określ swoje preferencje, oczekiwania od motorka, określ swoje możliwości finansowe. Odpowiedz sobie na pytanie, czy stać Cię na luksus kupienia nowego chińskiego motorka, którego po sezonie dwóch będziesz chciał sprzedać, straci znacznie na wartości. Czy raczej może wybór padnie na starszy ale za to bardziej markowy model motorka? Twoja kasa, to ty w końcu sam zadecydujesz o wyborze.

ja zamierzam nim za bardzo nie szaleć ale wybrałem ten typ bo ja chciałbym nie tylko bo drogach publicznych pojeździć ale też mam blisko domu taki lasek i tam bym chciał się czasami przejechać i ma szerokie koła więc myślę że się sprawdzi :) a jego jak trzeba docierać ? :)

wiem o tym i się właśnie z was pytam bo chciałem taki wybrać jak coś się zepsuje to żeby były części a z tego co słyszałem to do junaka jest dużo części :)

a ten motorower chyba za bardzo nic nie ma wspólnego ze starym junakiem ?

Nie, nie ma podobnie jak Romet. Poza tym zlituj się i edytuj post zamiast pisać kilka pod rząd osobnych.

Jeśli chcesz nim jeździć nie tylko po asfalcie , to go bardzo polecam , sam go mam . Ogólnie bym go polecił , małe spalanie , bardzo wygodny i genialny dźwięk silnika .

A i jeszcze się zastanów , na czym byś w przyszłości chciał jeździć , bo jeśli to będzie jakiś naked , czy hopper to ci podpasuje , ale jeśli byś chciał np. jeździć na ścigaczu , to na rynku jest wiele pseudo szlifierek .

No dobra koledzy! Wielu z nas kupuje Junaka z sentymentu i dla tego pięknego wydechu, tego jak kiedyś.... Ale jeśli nie Junak to co?? Junak jest maszyną jednak mocną. Powiedzmy ,że mam kasę i chcę MOTOROWER , nie skuter. Jaka może być alternatywa?? Proszę jeszcze o zdanie na temat tuningowania Junaka i generalnie motorowerów z 50ccm na 80ccm ,co często oferują sprzedawcy . No i Junak jest cichy co dla mnie jest ważne ,inne niestety są pierdzące(hihi)
Pozdrawiam