Junak 901 Sport [TUNING]

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #108234
    TSUBA
    Użytkownik
    • 9
    • 37Postów:

    Witam wszystkich serdecznie jakiś czas temu zakupiłem nowy motorower marki Junak a dokładniej model 901 Sport (prosto z salonu) po około roku jazdy na pojemności 49ccm stwierdziłem iż coś z tym motorowerem jest nie tak a mianowicie pojazd ten jest strasznie mułowaty na starcie i posiada strasznie wolne przyspieszenie co mnie zdziwiło dotego jazda w 2 osoby to katorga v max w tym wypadku nie dobija nawet 50km/h a już o jeździe pod górę nie wspomnę 20-10km/h w 1 osobę podczas gdy inne skuterki o takiej samej pojemności dają sobie radę spokojnie w jeździe w 2 osoby i pod górę więc nie wiem czym to jest spowodowane że junak 901 sport jest taki mułowaty wiecie może dlaczego tak jest?.
    Druga sprawa to opcja tuningu tutaj chciałbym wam zadać kilka pytań ponieważ w salonie w którym dokonywałem zakupu powiedzieli mi że istnieje możliwość zwiększenia pojemności tego o to pojazdu po przez wymianę 1 jakiejś części od której nie traci się gwarancji koszt (200zł część+ 200zł robocizna)i moje pytanie brzmi ktoś orientuje się co to za część zostanie wymieniona i czy to sprawi że mój pojazd przestanie być mułowaty i będzie osiągał przyzwoite prędkości zarówno w 1 jak i 2 osoby?.Kolejna sprawa to wymiana zegarów oryginalnie Junak 901 sport posiada takie o to zegary: http://www.skuterowo.com/content/junak-901-sport66.jpg lecz widziałem w internecie zdjęcia na których ten sam model posiada o takie zegary: http://img09.tablica.pl/images_tablicapl/13026879_8_644x461_motorower-skuter-junak-901-sport-jak-nowy-.jpg i teraz moje pytanie nasuwa się takie z jakiego motoru są to zegary i gdzie można takowe zakupić oraz ile by kosztowała wymiana ich?.Przepraszam za chaotyczny zapis i będę wdzięczny każdemu kto odpowie na te nurtujące mnie pytania.Pozdrawiam

    #108262
    harekop
    Użytkownik
    • 31
    • 530Postów:

    Rozchodzi się na pewno o cylinder. Mi wymienili za 200 zł, ponieważ zapłaciłem tylko za robociznę, a cylek dostałem gratis 🙂 A zegary są z Junaka 901 Sport 🙂

    #108263
    Anonim
    Nieaktywny
    • 22
    • 398Postów:

    co do prędkości w dwie osoby tak jest;), i ogólnie wszystkie chińskie 49ccm są “mułowate”, pewnie wymienią ci cylinder na 72ccm.
    co poprawi jazdę w dwie osoby;), i nie będziesz miał problemów jechać więcej niż te 50km/h,

    osiągi poprawiają się minimalnie.

    #108461
    TSUBA
    Użytkownik
    • 9
    • 37Postów:

    Rozumiem czyli teraz mam 3 pytania mianowicie:
    -Po wymianie cylindra na 72ccm motorek zyska na mocy ale nieznacznie i czy załóżmy będzie te 10km/h więcej jechał?

    -Chodzi o te zegary elektroniczne czy możliwe jest że w serwisie w którym zakupiłem motor zechcą mi wymienić jak ich zapytam? (oczywiście wiadomo koszty części+robocizna)?

    -Czy można zmienić w tych motorowerach dźwięk jaki wydają z siebie? a jeżeli tak to co idzie do wymiany i jakie są tego koszta? Tutaj chodzi mi o bardziej taki bassowy sportowy odgłos niż jakaś kosiarka która po 30minutach zaczyna denerwować 😛

    Będę wdzięczny za odpowiedzi i pozdrawiam

    #108467
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

    harekop napisał:

    Rozchodzi się na pewno o cylinder. Mi wymienili za 200 zł, ponieważ zapłaciłem tylko za robociznę, a cylek dostałem gratis 🙂 A zegary są z Junaka 901 Sport 🙂

    i Ty w to uwierzyles? lol

    ps cos droga ta robocizna ;E

    #108476
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    TSUBA – trzeba się było przed kupnem zastanowić co się kupuje. Po co teraz będziesz poprawiał producenta? Wywalisz tyle kasy, że jak byś do kupy to zebrał, to byś kupił coś porządnego nie chińskiego… A tak? Będziesz jeździł pierdzącą kosiarką w tempie mijających cię rowerzystów 🙂

    #108714
    TSUBA
    Użytkownik
    • 9
    • 37Postów:

    No wiem dlatego chcę go zrobić by jeździć sensownie jakoś bo teraz lepiej mi chyba wyłożyć ten 1000zł niż 4000-5000 tyś na motor prawda? To w końcu skąd są te zegary wie ktoś bo jeden piszę że od junaka a drugi ,,uwierzyłeś w to”

    #109130
    Drail
    Użytkownik
    • 0
    • 2Postów:

    Zegary oba są od Junaka 901. Tyle że ten cyfrowo-analogowy jest z rocznika 2011 a ten drugi 2012.

    #109199
    harekop
    Użytkownik
    • 31
    • 530Postów:

    Domino tak sobie życzą u mnie w serwisie 🙂 Jest 40 zł za 1 roboczogodzinę 🙂 Według nich to wyniosło 200 zł. A co do tego czy w to wierzę to wierzę, ponieważ sam z salonu wyjechałem z cylindrem 49 i w 2 osoby to to nie chciało jechać pod górkę. Teraz po zmianie jest lepiej. Nie mówię, że zapier**la jak R1 ale różnica jest.
    Pozdrawiam

    #112056
    TSUBA
    Użytkownik
    • 9
    • 37Postów:

    Bardzo przepraszam że nie mogłem wcześniej odpowiedzieć w tym temacie ale miałem kilka spraw do załatwienia a ponieważ nie chcę zakładać kolejnego tematu chciałbym zapytać was o porady poznać wasze zdania a mianowicie ja mam tego junaka 901 wersja Sport on jest 4T (4 Suwowy) i teraz powiedzcie mi jak go w salonie gdzie był kupowany zrobią go na te 80ccm to on oprócz tego że przestaje być mułowaty i nie ma tych problemów z przyspieszeniem zyskuje coś V max? Pytam ponieważ obecnie na prostej drodze pojedzie mi te 65-70km/h a chciałbym żeby te 80-90 dobijał na prostej drodze tylko nie bardzo wiem czy to jest realne po tej wymianie z 49ccm na 80ccm Jak myślicie?. Fakt faktem jest że chciałbym go teraz na sezon zrobić by normalnie i bez żadnych problemów się nim jeździło ale kompletnie nie mam pojęcia za co się zabrać ponieważ jestem zielony w tych sprawach ;/ 2 rzecz z tym docieraniem silnika to też nie bardzo chyba dobrze zrobiłem ponieważ nie trzymałem się tych prędkości zamieszczonych w książeczce a mianowicie jeździłem nim tak do 60km/h czasem manetka na max podkręcona mam aktualnie 450km nim przejechane i jest sens żebym tak jakby zacząć go od nowa docierać itp? jak to robić? ;( a 3 sprawa to chodzi o odgłos dochodzący z rury wydechowej oprócz zwykłego odgłosu jest takie niby stukanie dopiero jak zakryłem dłonią wylot to przestało pukać czy coś popsute/rozwalone jest w nim? Wiecie chciałbym by ten motorek jak najdłużej mi służył jako środek transportu i dlatego niedość że się przejmuje to jeszcze proszę was o pomoc bardzo będę wdzięczny za każde wytłumaczenie co i jak robić by było dobrze najlepiej wytłumaczone najprościej jak się da dziękuje i pozdrawiam 🙁

    #112057
    TSUBA
    Użytkownik
    • 9
    • 37Postów:

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button