Jeżdzenie na dowód

czy gdy mam 14 lat i mam dowód osobisty mogę poruszać się motorowerem

Nie. Przed reformą można było jeździć, ale dopiero po ukończeniu 18 lat. Teraz na dowód mogą jeździć tylko ci, którzy ukończyli 18 przed jej wejściem w życie. Ty musisz mieć prawo jazdy AM.

jak wyżej napisał kolega a w linku masz wszystko
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/646613,kto-bedzie-musial-zrobic-prawo-jazdy-na-skuter,id,t.html?cookie=1

Cześć, korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć (od razu powiem, że w ogóle nie znam się na jednośladach) czy po wejściu nowych przepisów w 08.2014 w dalszym ciągu będzie możliwość poruszania się skuterem do 50 cm3 przez osobę, która skończyła 18 lat przed 18.01.2013 bez żadnych uprawnień tzn tylko na dowód osobisty.
Dzięki za szybką odpowiedz, ponieważ zastanawiam się nad kupnem skuterka dla syna.

bwypyszek napisał:

Cześć, korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć (od razu powiem, że w ogóle nie znam się na jednośladach) czy po wejściu nowych przepisów w 08.2014 w dalszym ciągu będzie możliwość poruszania się skuterem do 50 cm3 przez osobę, która skończyła 18 lat przed 18.01.2013 bez żadnych uprawnień tzn tylko na dowód osobisty.
Dzięki za szybką odpowiedz, ponieważ zastanawiam się nad kupnem skuterka dla syna.

Tak, w tej kwestii nic się nie zmieniło.

wielkie dzięki