Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Jakie narzędzia ? :)

Kategoria: Serwis

Dodano 2 lata temu

• (Nie znaleziono powiązanych)

1. dodge

Siemka,
    Planuje po zmieniać różne rzeczy w skucie, na początek zdjąć wszystkie blokady.
    Na wiosne chcę wymienić cylek w skucie... co potem warto zmieniać ? co regulować ?
    A Jakie narzędzia muszę kupić żeby móc wymienić ten cylinder, np. rolki ?
    I ogółem do domowego serwisowania skuta, wole sam się czegoś nauczyć niż innym płacić ;).

Jaki jest mniej więcej koszt tych narzędzi ? :)

PZDR

->Kymco Super 8 2T
    LwG!
    Odp.: Jakie narzędzia ? :)
    Napisano 2 lata temu, przez dodge, Postów: 607, Użytkownik

2. barteklodz

dynamometryczny 5-30 /20-110nm (przykładowo) ~600zł
    zestaw kluczy i nasadek ~300-400zł
    szczelinomierz ~30zł
    blokady,ściągacze ~100zł
    ew. pneumat + kompresor ~ 900zł

Kymco B&W 170
    Napisano 2 lata temu, przez barteklodz, Postów: 784, Użytkownik

3. dodge

Byłbym wdzięczny gdybyś dał po linku do każdego (z allegro np.)

4. Bartolini

Chłopie chcesz kupić narzędzia, które przewyższają wartość Twojego skutera?

Napisano 2 lata temu, przez Bartolini, Postów: 372, Użytkownik

5. Kapuchon

To co że przewyższają wartość skutera ? Porządne narzędzia zawsze się przydadzą nie tylko do skutera. Jest wiele innych rzeczy do których potrzeba narzędzi a bez porządnych to dupa a nie robota.

Napisano 2 lata temu, przez Kapuchon, Postów: 2707, Użytkownik

6. Suawek

No nie przesadzajcie. Dobry klucz dynamometryczny można kupić za 200-300 zł np NEO, czy YATO ale tam gdzie jest potrzebny np przy dociąganiu głowicy jest bezużyteczny bo przeważnie nie ma dojścia (przynajmniej u mnie tak było) bez wyjmowania silnika. W praktyce często trzeba mieć dwa klucze bo tak sprytnie są zrobione że mają małe zakresy i żeby dokręcać dźwigienki zaworowe to potrzebny jest np 8-30Nm a do mocniejszych już np. 40-100Nm.
    Ja mam fioła na punkcie narzędzi i z lubością je kupuje :) i powiem Ci tak, że opcje masz dwie, albo kupować najtańsze narzędzie wykonane z gównolitu, kosztujące tyle ile są warte, lub kupić porządne narzędzia na lata.
    - Przede wszystkim grzechotka np 3/8 (grubość trzpienia). Uważam że to najbardziej słuszny rozmiar, 1/2 za wielkie a 1/4 za delikatne. Do wyboru do koloru, np Stanley, Proxxon, Yato, NEO, ceny kilkadziesiąt zł.
    - Nasadki 3/8 np na szynie, ok 12-14 szt, rozmiary od 8 do 21 + dodatkowe do odkręcania koła (26-28 zależy od skutera) - ok 100-200 zł
    - zestaw kluczy płasko-oczkowych ok 60-100 zł
    - przegub cardana - kilka złotych
    - przedłużka do nasadek (między nasadką a grzechotką) - kilka złotych
    - zestaw imbusów - ok 60 zł
    - zestaw bitów (im więcej rodzajów tym lepiej) - ok 60 zł
    - zestaw śrubokrętów ok 80-100 zł
    - żabka - ok 60 zł
    - klucz francuski - ok 50 zł
    - blokada do wariatora 30 zł
    - klucz do szlifierki (blokada do sprzęgła) - kilka złotych

Podawanie konkretnych linków nie ma sensu. Szukaj konkretnych, popularnych firm które oferują dobrą jakość za rozsądne pieniądze:
    - Stanley
    - Proxxon
    - Jonnesway
    - YATO
    - NEO
    Od biedy można się pokusić o TOYA ale TYLKO wykonane ze stali chromowo-wanadowej, aczkolwiek uważam że lepiej kupić coś lepszego.

Zerknij tu, jest wszystko http://www.wimaspj.pl/

Napisano 2 lata temu, przez Suawek, Postów: 887, Użytkownik

7. dodge

O ! Nawet z Warszawy, Dzięki Panowie :)

8. pcrb

ja mam do mojego samochodu zestaw nazedzi w walizce kupiony na rynku za 200 zł jakies czajna tawn, ale nigdy nie pekly sa tam nasadki torksy bity i wiele innych do tegoplasko oczkowe i wszystko robic sie samemu juz da

Napisano 2 lata temu, przez pcrb, Postów: 19, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Jakie narzędzia ? :): Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Yamaha Xenter: Test Wideo

Yamaha Xenter: Test Wideo

27 Czerwiec 2012

Yamaha uderza w rynek średniaków z półobrotu wypuszczając na rynek nowy skuter - Xenter 150. Tegoroczna premiera Japończyków ma szanse na sukces w Europie zachodniej, ale również w Polsce. Dlaczego? O tym w teście Skuterowo.com.

Wideo3 opinii

Red Bull X-Fighters: Levi Sherwood i jego popisy na motocyklu

Red Bull X-Fighters: Levi Sherwood i jego popisy na motocyklu

16 Marzec 2014

Levi Sherwood wygrał inauguracyjną rundę tegorocznej serii Red Bull X-Fighters, rozegraną w Meksyku. W finale Nowozelandczyk wygrał z Australijczykiem Joshem Sheehanem. Na arenie Plaza de Toros akrobacje motocyklistów obserwowało blisko 40 tysięcy kibiców.

Wideo0 opinii

+109%! Dzięki za kolejny rok ze Skuterowo.com!

+109%! Dzięki za kolejny rok ze Skuterowo.com!

01 Styczeń 2014

Spełnienia motoryzacyjnych marzeń, taniego jak barszcz paliwa. Much między zębami od notorycznego uśmiechu podczas każdego kilometra jaki robicie na dwóch kółkach!

Informacje Konkursy15 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.