Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Jakie narzędzia ? :)

Kategoria: Serwis

Dodano 2 lata temu

• (Nie znaleziono powiązanych)

1. dodge

Siemka,
    Planuje po zmieniać różne rzeczy w skucie, na początek zdjąć wszystkie blokady.
    Na wiosne chcę wymienić cylek w skucie... co potem warto zmieniać ? co regulować ?
    A Jakie narzędzia muszę kupić żeby móc wymienić ten cylinder, np. rolki ?
    I ogółem do domowego serwisowania skuta, wole sam się czegoś nauczyć niż innym płacić ;).

Jaki jest mniej więcej koszt tych narzędzi ? :)

PZDR

->Kymco Super 8 2T
    LwG!
    Odp.: Jakie narzędzia ? :)
    Napisano 2 lata temu, przez dodge, Postów: 607, Użytkownik

2. barteklodz

dynamometryczny 5-30 /20-110nm (przykładowo) ~600zł
    zestaw kluczy i nasadek ~300-400zł
    szczelinomierz ~30zł
    blokady,ściągacze ~100zł
    ew. pneumat + kompresor ~ 900zł

Kymco B&W 170
    Napisano 2 lata temu, przez barteklodz, Postów: 784, Użytkownik

3. dodge

Byłbym wdzięczny gdybyś dał po linku do każdego (z allegro np.)

4. Bartolini

Chłopie chcesz kupić narzędzia, które przewyższają wartość Twojego skutera?

Napisano 2 lata temu, przez Bartolini, Postów: 372, Użytkownik

5. Kapuchon

To co że przewyższają wartość skutera ? Porządne narzędzia zawsze się przydadzą nie tylko do skutera. Jest wiele innych rzeczy do których potrzeba narzędzi a bez porządnych to dupa a nie robota.

Napisano 2 lata temu, przez Kapuchon, Postów: 2710, Użytkownik

6. Suawek

No nie przesadzajcie. Dobry klucz dynamometryczny można kupić za 200-300 zł np NEO, czy YATO ale tam gdzie jest potrzebny np przy dociąganiu głowicy jest bezużyteczny bo przeważnie nie ma dojścia (przynajmniej u mnie tak było) bez wyjmowania silnika. W praktyce często trzeba mieć dwa klucze bo tak sprytnie są zrobione że mają małe zakresy i żeby dokręcać dźwigienki zaworowe to potrzebny jest np 8-30Nm a do mocniejszych już np. 40-100Nm.
    Ja mam fioła na punkcie narzędzi i z lubością je kupuje :) i powiem Ci tak, że opcje masz dwie, albo kupować najtańsze narzędzie wykonane z gównolitu, kosztujące tyle ile są warte, lub kupić porządne narzędzia na lata.
    - Przede wszystkim grzechotka np 3/8 (grubość trzpienia). Uważam że to najbardziej słuszny rozmiar, 1/2 za wielkie a 1/4 za delikatne. Do wyboru do koloru, np Stanley, Proxxon, Yato, NEO, ceny kilkadziesiąt zł.
    - Nasadki 3/8 np na szynie, ok 12-14 szt, rozmiary od 8 do 21 + dodatkowe do odkręcania koła (26-28 zależy od skutera) - ok 100-200 zł
    - zestaw kluczy płasko-oczkowych ok 60-100 zł
    - przegub cardana - kilka złotych
    - przedłużka do nasadek (między nasadką a grzechotką) - kilka złotych
    - zestaw imbusów - ok 60 zł
    - zestaw bitów (im więcej rodzajów tym lepiej) - ok 60 zł
    - zestaw śrubokrętów ok 80-100 zł
    - żabka - ok 60 zł
    - klucz francuski - ok 50 zł
    - blokada do wariatora 30 zł
    - klucz do szlifierki (blokada do sprzęgła) - kilka złotych

Podawanie konkretnych linków nie ma sensu. Szukaj konkretnych, popularnych firm które oferują dobrą jakość za rozsądne pieniądze:
    - Stanley
    - Proxxon
    - Jonnesway
    - YATO
    - NEO
    Od biedy można się pokusić o TOYA ale TYLKO wykonane ze stali chromowo-wanadowej, aczkolwiek uważam że lepiej kupić coś lepszego.

Zerknij tu, jest wszystko http://www.wimaspj.pl/

Napisano 2 lata temu, przez Suawek, Postów: 887, Użytkownik

7. dodge

O ! Nawet z Warszawy, Dzięki Panowie :)

8. pcrb

ja mam do mojego samochodu zestaw nazedzi w walizce kupiony na rynku za 200 zł jakies czajna tawn, ale nigdy nie pekly sa tam nasadki torksy bity i wiele innych do tegoplasko oczkowe i wszystko robic sie samemu juz da

Napisano 2 lata temu, przez pcrb, Postów: 19, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Jakie narzędzia ? :): Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Ferro 803: Test wideo

Ferro 803: Test wideo

28 Marzec 2011

Nasz test trwał 2000 km. To jeden z najdłuższych jak do tej pory. Zobaczcie jaki jest wynik przejechanych setek kilometrów tym skuterem: Ferro 803...

Wideo0 opinii

Ceny benzyny: Lotos w dół, Orlen znowu w górę

Ceny benzyny: Lotos w dół, Orlen znowu w górę

01 Czerwiec 2013

Grupa Lotos obniża od dziś (1 czerwca) cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 o 2 zł na tysiąc litrów, benzyny 98 o 11 zł, oleju napędowego o 18 zł i oleju napędowego do celów opałowych o 25 zł.

Informacje0 opinii

Romet Maxi 125 i 250: Nowość 2012

Romet Maxi 125 i 250: Nowość 2012

10 Luty 2012

Skuterowo.com donosiło już w styczniu o nowościach na sezon 2012 jakie przygotował Romet. Producent zdecydował się na odważny krok - wejście na rynek dużych skuterów klasy maxi.

Nowości10 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.