Jakie mogą być przyczyna zatarcia się cylindra?

Witam!
Jakie mogą być przyczyna zatarcia się cylindra?
Co trzeba wymieniać po zatarciu?
Czy warto kupić nowy cylek za 500zł i wał za 500zł bo ma luzy czy już lepiej kupić jakąś firmówke skuter? Myślę na Yamaha Aerox do malowania i kilka drobiazgów za 3400 i 2010 rok Warto?

Pytam z ciekawości!

jeżeli kupisz cylinder za 500zl i wał za 500zł to będziesz miał już porządny silniczek..

Przyczyny? Masz dozownik? Jeżeli tak to dozownik musial paść lub się zatkać miałem tak samo,

ale warto wydawać kasy wogóle na hinola? Mam do wyboru naprawiać tego lub kupić skuter aerox za 3400 zł do wymiany ma kilka żeczy myślę że do 4000 zł się wyrobię. Skuter mam 4 miesiące i się silnik zatarł to jest przesada!

http://otomoto.pl/yamaha-aerox-yq-50-M3434912.html On jest do malowania nóżke kupić nowe stacyjki bo nie łączy i malowanie mam znajomega za 300zł pomaluje mi cały skuter farbą ferrari czarno-białą bo kolor nie za ładny ma. 2010 rok to się opłaca! Dodatkowo dam za to z 1000zł i będe mieć ładny rox!

Ten rox to kompletna padaka ....

Po I on będzie malowany na nowo i będzie polerka przekłądni
Po II znajdz za taką cenę roxa który jezdzi i bezwypadkowego z 2010 roku
Po III Ma on wszystkie owiwewki wymieniane koszt 1200zł
Po IV Opłacony wszystko
Po V Za wszystko robociznę i resztę zapłacę niecały 1000zł + naklejki race replica

Jakie mogą być przyczyna zatarcia się cylindra?

Skąd wiesz że bezwypadkowy?:)

Tak się jarasz to bierz, kogo to obchodzi..

Bo mam zatarty cylinder i mogę wymieniać cylcek lub kupić tego roxa co polecacie?

a rox ma jaki cylinder?

seryjka 50 cc wydech stage6 wario polini 9 rolkowy tak samo przeciwtależ stage6 sprzęgło i dzwon też ale nie powiem modelu bo nie wiem wszystko w silniku wygląda jak nowe.

a v-max?

ok 100 km/h albo więcej.

według mnie to mógł by być katowany

ale przecież ma chłodzenie cieczą to wiesz. On sprowadzony ze szwajcarii. Dokładnie nie wiem jaki v-max przewiduje że ok 100 km/h lub w dalszym ciągu zablokowany.

na 100% odblokowany jest a co do chłodzenia to ciecz w jakimś stopniu zapobiega ale jak palił gumę albo coś to ciecz tu nie po może.

haha kupi jeszcze większy złom niż ma. Powodzenia!

A jakie mogą być przyczyny zatarcia cylindra?

No to dajcie mi coś taniego i z roku powyżej 2008 roku chcę jakąś firmówkę z małym przebiegiem do 7000 i do 4000zł

Na początek polecam lekturę pisaną przez tego Pana zakładającego coraz to ciekawsze tematy :
http://www.skuterowo.com/forums/topic/jak-przekonac-rodzicow-do-kupna-skutera/page/2

Teraz do sedna sprawy. Kup już tego roxa i przestań zawracać tyłek innym. Ciągle to samo piszesz.

adasiowwy napisał:

ale warto wydawać kasy wogóle na hinola? Mam do wyboru naprawiać tego lub kupić skuter aerox za 3400 zł do wymiany ma kilka żeczy myślę że do 4000 zł się wyrobię. Skuter mam 4 miesiące i się silnik zatarł to jest przesada!

Powiem Ci że jesteś mistrzem. W innym temacie pisałeś że dbasz jak możesz o skuter, a tutaj jeszcze silnik zatarty po 4 MIESIĄCACH ?! No to faktycznie pechową sztukę trafiłeś że już wszystko musisz wymieniać w nim :D
Taka mała rada, kup kolejnego chinola i kolejnego i kolejnego i tak długo aż w końcu nauczysz się użytkować pojazd tak jak się należy.Wówczas można myśleć o czymś markowym.