Jaki Wariator Zipp

Siema mam Zippa Steeda 2013 4t , przebieg 12 tyś , jaki byście mi polecili wariator do mojego skutera na poprawienie osiągów ? Tera mam seryjny wariator i wartałoby już go wymienic :P Pozdro

wariator bierz tylko i wyłącznie renomowanej i oryginalnej firmy WM Motor :)

izdebski12 napisał:

wariator bierz tylko i wyłącznie renomowanej i oryginalnej firmy WM Motor :)

To czemu sam takiego nie masz?;)

Mam, nawet go sobie na półce położyłem abym mógł się częściej z niego cieszyć.

stage6 sport Pro spokojnie wystarczy. warto od razu wymienić przeciw talerz na jakis inny/lepszy i pasek

Malossi Multivar + Krótsza tuleja o pół mm + pasek bando + sprężynki sprzęgła niebieskie + nowe sprzęgło. Będzie moc!! :D

Wariator, rolki, pasek oraz kompletne sprzęgło z logo... WM Motor vel. Koso, JMStar i co tam sobie zapragniesz widzieć nadrukowane na identyczych produktach z tej samej chińskiej taśmy. I tak z tym jest jak jest, a większą średnicę danego wariatora trzeba niwelować cięższymi rolkami i twardszą sprężyną centralną. Żadna marka nie ma tutaj większego znaczenia, chociaż znaczek (czytaj. nadrukowane na danej części logo tzw. producenta) robi niektórym dość znaczną różnicę przy zakupie czegokolwiek.
I niech robi im dalej, a ja nadal bazuję na tym co jest tanie i jakże łatwo dostępne do moich kolejnych chinoli. Ament. :P

"Żadna marka nie ma tutaj większego znaczenia, chociaż znaczek (czytaj. nadrukowane na danej części logo tzw. producenta) robi niektórym dość znaczną różnicę przy zakupie czegokolwiek."
Chcesz powiedzieć, że wszystko jedno czy wariator będzie Malossi, Polini czy z gównolitu Wilmatowskiego?

Wszystko jedno co to jest, ale jest to nadal... chińska taśma (wielkoseryjna zazwyczaj). Kupujesz znaczek i pewną wizję.
Spoko, kiedyś to zrozumiesz, ale możesz też przeprowadzić jakieś niezależne testy, np. produkt z Wilmatu kontra inny (ten chiński i ten jakby mniej) produkt.
Ja się z tego zaśmiewam, bo już coś tam z tego życia rozumiem i jest mi już bliżej na tamtą stronę niż dalej, ale ty możesz nadal walczyć z kolejnymi wiatrakami. Najwyżej Leszek cię kiedyś przyjmie do swojej mocnej ekipy. Żartowałem, chociaż...

haha śmieszny jesteś.

Przykład wariatora:
WM Motor - po 2000 pękła tylna płytka, wariator krzywy, pasek wypadał z góry z wariatora, ranty już po 1000 km
Malossi - Po 5000 km stan idealny, igła, 0 progów, wszystko cacy, nawet osiągi polepszył

Przykład rolek:
WM Motor - Niby rolki miały być 5,8gr, a tak na prawdę każda rolka była innej wagi +/- 0,5 gr, kwadraty po 1000 km
Malossi - Waga perfekcyjna, każda rolka 7 gr, po katorgach, i przebiegu 5000 km pojawiły się drobne kanty.