Jaki skuter maks do 1500zł

Jaki skuter polecacie osobie o gabarytach 174cm, waga 90kg, skuter potrzebny na maks 2lata potem przesiadam się na coś mocniejszego.
Może być nówka chińczyk bądź używany. Tak by dało się nim jeździć w tygodniu po mieście, weekend za miasto wyskoczyć nad wodę, lasu etc tak z 70km. Skuter między 1200zł a 1500zł.
Liczę na waszą pomoc :)

Kolego kupuj Toros f16, Router Bassa i chyba tyle bo za 1500 nie licz na cudowny sprzęt

który z nich jest mniej wadliwy, chodzi o to że nie chce za dużo dokładać bo zbieram na motocykl, mogę kupić owszem skuter za 4 tyś, ale wtedy pożegnam się z motocyklem.. mało do wyboru za tą cenę ale cóż.. a coś z używek polecasz?

Hmm jeśli chcesz kupić sobie skuter to dołóż już te 500-700zł i kup używanego Peugeota,Aprilke,Yamahe,Gilere lub Piaggio.

to co byś polecił do 2 tyś używanego jaki skuter?
co myslicie o malaguti f12?

Peugeot Vivacity/Speedfight
Gilera Runner/Stalker
Piaggio tph/nrg
Aprilia Sr gaźnik
Honda x8rs
Malaguti

router city line!

Używany Romet 767.

Nowy Toros F16

I teraz dylemat. Każdy jak widzisz poleca skuter, który ma w swoim awatarze :D
Ja osobiście mam Routera Basse, ale sądząc po Twoich gabarytach polecił bym ci coś większego.
Myślę o ZIPP Quantum. Używane nie są wcale drogie.
Np. ten:
http://tablica.pl/oferta/zipp-quantum-2008-70ccm-ID1tGQJ.html#cecde921;r:;s:
Skuter w dodatku po wymianie cylindra na 80ccm, także spokojnie będzie dawać radę. Ba, nawet będzie rwać :D

Proszę cię tylko nie kup jakiejś markowej padaki z 2000/1 albo coś w tym stylu bo to nie ma sensu...

Weź najtańszego nowego chińczyka. Twoją docelową maszyną ma być motocykl, więc lepiej nie pchać się w używki w cenie 1500 zł. Taki najprostszy marketowy roller pojeździ te dwa sezony bez większych przygód. Jednak od takiego sprzętu nie oczekuj wygód, bezawaryjności czy wysokiej jakości.