Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

JAKI SKUTER KUPIĆ?

Kategoria: Skutery

Dodano 3 lata temu

1. bziumbzium

Witam forumowiczów,
    mam problem z wyborem skutera gdyż nie znam się na tym temacie w ogóle.

Czego szukam:

Skuter
    Pojemnosć do 50 ccm, nie chce żadnych z powiększoną pojemnościa itp, ma być legalny do jeżdżenia pod kątem pojemnosci bez uprawnień na motocykl, tak aby sam dowód osobisty wystarczył.
    Skuter może być nowy lub używany.
    Cena skutera powinna być jak najabrdziej zbliżona do 1500 zł, choc jeśłi będzie jakas okazjia to moge dołożyć troszkę ale na pewno nie przekrosze 2000 zł.

Do czego ten skuter?:
    Nie potrzebuję go tuningowac, przerabiać, startowac nim na redbull fighters... on ma jeździć, mieścić dwie osoby.
    Skuter będzie mi służył do jazdy do pracy głównie (900 km/ miesiąc)
    Najprawdopowdobniej zdejmę z neigo blokadę aby mógł osiągać stabilna predkość 60-70 km/h przy jednej osobie, tak abym do pracy nei jechałw nieskończonosc, ale jak zaznaczyłem zawrotna predkosc nie jest mi potrzebna bo taka mam w samochodzie.
    Jakby był na dużych kołach to było by super.
    Mazowieckie

Dodatkowe pytania i watpliwości:
    Słyszałem ze skuter 4suwowy bedzie trwalszy.
    Słyszałem że skutery markowe typu piaggio itp będa trwalsze, jednakże taki markowy skuter w tej cenie będzie miał z 10 lat, więc swoją markową trwałośc chyva już przejeździł.
    Słyszałem że "chińczyki" może i są mniej trwałe bo rpzejada kilkanaście tys. kilometrów, ale wtedy po prostu traca kompresję na silniku, naprawa kosztuje do 350 zł i jadą kolejne kilkanaście tys km.

Tak więc pytanie do Was forumowicze... jak to jest, bo za chiny nie mam pojęcia co mam wybrać, firm jest pełno, raz ilosc modeli w kazdej firmie...

z góry dzięki.

Odp.: JAKI SKUTER KUPIĆ?
    Napisano 3 lata temu, przez bziumbzium, Postów: 51, Użytkownik

2. Jakub100001

Z markowych to polecam Ci Kymco Agility :http://moto.allegro.pl/kymco-agility-i1687433425.html

Z chińczyków polecam Kingwaya Yarox: http://moto.allegro.pl/mocny-yarox-nie-aprilla-aerox-yamaha-i1676052515.html lub

Zippa TOROS F16 G2 :http://allegro.pl/skuter-zipp-toros-f16-g2-nowy-2011-promocja-i1598144291.html

Plusy makowców:

+Niezawodność
    +Trwałość

Plusy chińczyków
    +Cena
    +Tanie części
    +W miarę dobre wykonanie

Na sam początek zalecam Chińczyka ponieważ jak zaliczysz szlif to nie będzie ci tak przykro jakbyś miał zaliczyć szlif na markowcu.

Napisano 3 lata temu, przez Jakub100001, Postów: 584, Użytkownik

3. bziumbzium

a dlaczego akurat te modele?

4. Jakub100001

Ponieważ cenowo nic lepszego nie wymyślisz.Ewentualnie dobrym używanym markowcem jest Kymco Vitality http://otomoto.pl/kymco-vitality-vitality-ladny-M2689363.html.

5. bziumbzium

a co sadzisz o tym? http://moto.allegro.pl/skuter-kingway-ibis-2-szt-wyprzedaz-w-wa-i1695903265.html

skoro już z chińczyków kingway...
    (szukam z mazowieckiego, bo musze kupić jak najszybciej)

6. Jakub100001

Kingway czy Romet czy Zipp są produkowane w jednej fabryce więc nie ma to znaczenia jaka firma.Co do tego Kingwaya to możesz spokojnie brać.Jest to 4 suw dużo ci nie spali max 3L/100 km.Na sam początek skuterowej przygody będzie ok.

7. bziumbzium

Dla mnie ta przygoda jest raczej hmmm jedno razowo-jaknajdłuzsza, bo ja raczej samochodowy jestem, ale z racji tego ze moja machina pali 12L/100 chce sie przerzucic na cos innego chociaz do pracy.

8. Jakub100001

Jakby nawet coś ci się w chińczyku zepsuło.To dostępność części jest praktycznie nieograniczona.

9. bziumbzium

no ok, to na co powinienem zwrócić uwage kupując skuter, i skoro romet kingway i zipp to to samo, to jak dokonac wyboru?

10. Jakub100001

Kupując skuter zwróć uwagę na jakość plastików.Te 3 firmy produkują w tej samej fabryce skutery tyko np: W kingwayu masz papierowy licznik a np w zippie elektroniczny i światła Led.Różnią się tylko detalami.

11. pitt690

Pojeździj po marketach i zobacz co mają.
    Zapłacisz zapewne mniej niż na allegro i przynajmniej będziesz na żywo widział co kupujesz.

Napisano 3 lata temu, przez pitt690, Postów: 42, Użytkownik

12. bziumbzium

Słyszałem ze na tym z marketu to nawet do kasy nie dojade ... ;)

13. pitt690

Słuchaj takich bajek... ;)
    Większość chińczyków ma te same silniki tylko że wizualnie są inne.
    A z tymi, że do kasy nie dojedziesz itp. to zwykły stereotyp o chińskich produktach, a najczęściej piszą to ludzie którzy nawet styczności z takim skuterem nie mieli.

Napisano 3 lata temu, przez pitt690, Postów: 42, Użytkownik

14. degename

Chińczyki robią się coraz lepsze bo importerzy mający wiele napraw gwarancyjnych szukali innych, trwalszych części by poprawiać swój wizerunek i zmniejszyć koszty serwisu.

Kto kiedyś pomyślał że w Chińczyku będzie system EGR i chłodzenie cieczą? Części są tanie, serwis prosty a kompletny remont silnika kosztuje około 450 zł na troszkę lepszym cylindrze. Skutery zaczynają kosztować coraz mniej, a jeżdżą coraz lepiej.

Napisano 3 lata temu, przez degename, Postów: 991, Użytkownik

15. guliwer55

A od kiedy to chinski skuter jest markowy -to największe badziewie jakie jezdzi na naszych szosach

Napisano 3 lata temu, przez guliwer55, Postów: 738, Użytkownik

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

JAKI SKUTER KUPIĆ?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

INCA Lambros SE: Zdjęcia i dane techniczne

INCA Lambros SE: Zdjęcia i dane techniczne

17 Luty 2013

Silnik. To bardzo żwawa i trwała jednostka. Podobne silniki można znaleźć w Generic Cracker czy CPI Popcorn. Do dyspozycji mamy analogowy obrotomierz, cyfrowy prędkościomierz, licznik przebiegu całkowitego (ODO), dziennego (TRIP), wskaźnik poziomu paliwa oraz bardzo przydatny zegarek pracujący w trybie 24h.

Zdjęcia0 opinii

Faspider Garelli XO 50: Warty Docenienia

Faspider Garelli XO 50: Warty Docenienia

28 Kwiecień 2013

Za nami dwa tygodnie testów, po tym czasie jesteśmy w stanie dość sporo powiedzieć o Faspider Garelli XO 50. Nie tylko o komforcie, czy niezawodności, ale również jakości wykonania i designie, który już na pierwszy rzut oka jest dość oryginalny i interesujący…

Testy1 opinia

Romet 767: Zdjęcia i dane techniczne

Romet 767: Zdjęcia i dane techniczne

11 Luty 2013

Z przodu ledowe światła pozycyjne, a z tyłu unikatowy tylny klosz. Urzekać też mogą wyraziste linie nadwozia, a po oczach wręcz biją fajnie wyprofilowane uchwyty pasażera. Dwunasto calowe koła są małe i trzeba omijać większe dziury. Plus za szerokość ogumienia. Dzięki niemu Romet 767 fajnie składa się w zakrętach.

Zdjęcia0 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.