Jaki skuter do spokojnej jazdy??

Wyświetla 31 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #181541

    Co myślicie o tym junaku 122?

    #181543
    paci
    Moderator

    Wart tych pieniędzy jest na pewno.

    #181566
    Jam
    Użytkownik

    tyle ze to juz motocykl
    ma wieksza moc i jest sporo szybszy niz skuter 50 ale nie jest tak bezstresowy w prowadzeniu
    na skuterze siadasz, odkrecasz gaz, po chwili masz predkosc maksymalna zblirzona do roweru i juz
    raczej sie nie zabijesz chyba ze sie bardzo postarasz
    w takim motocyklu raz ze musisz bardziej sie ksupiac no bo masz wiecej rzeczy do obslugi (sprzeglo, biegi, hamulec nozny), musisz tez z odpowiedniej nogi ruszac to i zabic sie latwiej wiec wypadalo by juz zainwestowac w odpowiednie ubranie.
    W skuterze w zasadzie wystarczy kask a w motocyklu juz kilka elementow musisz dodac

    Choc obsluga wszystkiego jak wszedzie przyjdzie z czasem i bedzie tak naturalna ze praktycznie automatyczna a czasem widac na ulicach kozakow na 600 czy tysiaczkach w sandalach i tshircie to zdecydoac musisz sam.
    Fakt jest taki ze chocby o przewianie (a chyba kazdy kiedys mial zawiany kark) duzo latwiej przy 90km/h niz przy 50 🙂
    Ale zeby nie bylo ze odradzam, majac taki budzet sam bym pewnie wybral junaka ze wzgledu na osiagi no i lepsze poczucie maszyny miedzy nogami niz w przypadku skutera chociaz te duze 50 sa naprawde super wygodne i bardzo sympatyczne w prowadzeniu

    #181568
    paci
    Moderator

    Kupuj junaka i nie pękaj chrześniaka na krosie w 4godz nauczyłem latać z biegami a ma 7lat.Jak by tak ciężko z biegami i sprzęgłem było jeździć to B powinno być na automaty:D

    #181575

    Jeździłem kiedyś motorowerem a dokładniej rometem ogarem tym starszym z lat 80 więc biegi i obsługa sprzęgła w motorze to dla mnie nic nowego. A mam jeszcze pytanie ostatnie jak jest z tymi silnikami 4t czy są mniej awaryjne od 2t. Bo słyszałem że silniki dwusuwowe są prostej budowy i przez co jest z nimi mniej kłopotu niż z czterosuwem.

    #181576
    Wombat
    Moderator

    awaryjnosc/ trwałosc jest identyczna

    #181577
    bartek84
    Użytkownik

    Celowałbym raczej w czterosuwa. Jak jeździłem dwusuwem to jednak drażniła mnie jego hałaśliwość i smród jaki zostawiał. To fakt, że są trochę sprawniejsze i reagują lepiej na gaz, ale do spokojnej jazdy czterosuw lepiej się nada. Jest cichy, nie zostawia za sobą chmury dymu, nie musisz pamiętać o oleju, no i gang przyjemniejszy zdecydowanie.

    #181581
    paci
    Moderator

    Krzysztof Ol… napisał:

    Jeździłem kiedyś motorowerem a dokładniej rometem ogarem tym starszym z lat 80 więc biegi i obsługa sprzęgła w motorze to dla mnie nic nowego. A mam jeszcze pytanie ostatnie jak jest z tymi silnikami 4t czy są mniej awaryjne od 2t. Bo słyszałem że silniki dwusuwowe są prostej budowy i przez co jest z nimi mniej kłopotu niż z czterosuwem.

    mam 2t i 4t i w użytkowaniu i naprawach jakiejś różnicy nie widzę,najważniejsze jest dbać a nie zawiedzie i nie ważne czy ‘markowy’ czy żółty.

    #181588
    Jam
    Użytkownik

    Nie chodzilo mi o to ze zmiana biegow to jakis kosmos nie do ogarniecia. po prostu niektorzy wola miec latwiejsza jazde bez zbednych czynnosci. tak samo jak w samochodach. Nadwozia moga byc te same ale jedni beda wolec manual a inni automat 🙂
    Z tym ze tutaj nie ma az takiej dowolnosci bo wybierasz albo mocniejsza maszyna z manualem albo slabsza z automatem.

    Jesli uwazasz ze umiesz jezdzic i nei bedzie to dla ciebie zupelna nowosc to tym bardziej bym bral 125 tylko ze stroj znaczaco zwiekszy koszt.
    Teoretycznie nie jezdzimy po to zeby sie rozbijac ale jednak wypadki sie zdazaja.. Pare protektorow by na pewno nei zaszkodzilo no i rekawice bo przy 90 nawet latem dlonie beda pewnie kostniec.
    Wiec dochodzi kurtka lub jesli bardzo nie chcesz to zbroja ale zbroja na siatce pasuje chocby wizualnie bardziej do motocykli terenowych niz miejskich.
    kurtka to pewnie kolo 500 musisz liczyc i rekawice jakies 200

    Ale sa na pewno tacy ktorzy jezdza w samym kasku albo i nawet bez i jest dobrze i zyja bo jeszcze nie mieli wywrotki.
    Pozostaje kwestia jazdy w die osoby i tu jesli chodzi o moc to 125 ma ogromna przewage zapasu mocy. 50 w dwie dosrosle osoby jeszczen ie sprawdzalem ale kraza po forum historie ze na podjezdzie pod wiadukt taki skuter potrafi zwolnic do 20 lub sie zatrzymac z braku mocy. Jednak skutery typu romet rxl sa duzymi maszynami i na prawde wygodnymi a junak w sumie nie wiem i musial bys to osbie sprawdzic czy nie okaze sie ze motocykl bedzie mial mniejsza kanape od skutera

    #181590

    No więc kupiłem tego junaka 122, przed chwilką dostarczyli mi go do domu. Jestem zadowolony, przejechałem się już po okolicy ale bez rejestracji bałem się jechać gdzieś dalej. Póki co jestem na tak. Teraz aby go zarejestrować i ubezpieczyć.

    #181591
    paci
    Moderator

    No i niech ci służy teraz tylko rejestracja i docieranie zgodnie z instrukcja.Ale micha sie śmieje?

    #181593

    Oj śmieje się i to jeszcze jak. Oby tylko zima skończyła się jak najszybciej bym mógł nim wyjechać na drogę.

    #181594
    Jam
    Użytkownik

    gratulacje! Zdaj pozniej relacjie jak sie sprawuje

    #181681

    A ile ma się czasu na rejestrację kupionego motocykla? Bo nie wiem czy mam się z tym śpieszyć czy może on sobie spokojnie postać w garażu do wiosny bez rejestracji?

    #181683
    paci
    Moderator

    30dni [tak jest w używkach w nowym chyba też] ale prawo za to kary nie przewiduje i każdy na to leje ja dziadkowi zarej. po 4miesiącach od zakupu:)

    #181686
    Wombat
    Moderator

    Krzysztof Ol… napisał:

    A ile ma się czasu na rejestrację kupionego motocykla? Bo nie wiem czy mam się z tym śpieszyć czy może on sobie spokojnie postać w garażu do wiosny bez rejestracji?

    martw sie o ciagłosc OC

    #181687
    paci
    Moderator

    Wombat on się nie musi martwić bo kupił nowy i jeszcze oc nigdy nie miał więc i ciągłości mieć nie musi.

    #181688
    Wombat
    Moderator

    Tak ale już na droge go wywlókł 🙂
    Skoro teraz ma czas to niech go rejestruje, opłaci OC w dniu rejestracji i z bani.

Wyświetla 31 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button