Jaki skuter do 5000zł NOWY!!

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #107276
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:

    Witam serdecznie,

    w przyszły miesiacu przymierzam sie do kupna skutera ktorym bede sobie smigał do pracy (odleglosc to jakies 4km wiec jazda samochodem ktory w moim przypadku ma bardzo dużą pojemnosc mija sie z celem)

    Zwracam sie do Was o porade co w tej cenie mozna by było kupic 🙂 obecnie mam kwote 3000zł, reszta bedzie w ratach

    żadne uzywki mnie nie interesuja, zreszta w cenie 3 tys nic dobrego sie nie kupi (tak chcialbym miec peugeota ale to idiotyzm wywalac 10 tys na cos co ma mi obnizyc koszta eksploatacji i dojazdu)

    Ogolnie sie troche najarałem na quantuma R ale może też cos innego polecicie

    moj wzrost to 193 a waga 95kg

    Chciałbym zaznaczyć, że skuter ma być duży ze wzgledu na to iż bede czasem podróżował z narzeczoną

    P.S. wpadły mi w oko Zipp Quantum 50 4T GP500, Barton Huragan, Zipp Quantum R

    #107278
    Blantoholik
    Użytkownik
    • 4
    • 29Postów:

    Chińskiego skutera Pan nie kupuje. bo to jest głupota ! To się psuje jest niewytrzymałe I Pan tego nie sprzeda !
    Polecam Panu kupić używany skuter do 5 tys, Na pewno ma pan jakiegoś kolegę co się zna na tym ewentualnie oglądać z mechanikiem. Ja bym Panu polecał następujące skutery :

    http://allegro.pl/aprilia-sr-r-2009r-nero-diablo-gaznik-i3057359082.html
    http://otomoto.pl/aprilia-sr-sr50-50-factory-2009-gaznik-M3334428.html
    http://otomoto.pl/yamaha-aerox-M3464968.html
    http://otomoto.pl/peugeot-speedfight-3-2009r-krakow-M3399495.html
    http://otomoto.pl/peugeot-speedfight-2-ciecz-ultimate-edition-M3481793.html

    #107279
    Slawko101
    Użytkownik
    • 2
    • 13Postów:

    Ja bym używki nie kupił bo jednak nowy to nowy
    kazdy sprzedawca uzywek bedzie wciskal kit ze super stan itp a wiemy jak jest w realu z uzywanymi pojazdami
    kupilem nowy sym orbit 50 cena 3600 niby duzo lepsze wykonanie jak chinskie kutry
    Poczytaj najpier opinie na temat kazdej marki i modelu
    Pozdro

    #107282
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:

    Ja nie potrzebuje skutera do wyścigów… nie mam 15 lat i mnie to nie kręci – do wyścigów to ja mam samochód ale ze wzgledu na dużą pojemnośc jazda nim 4 km do pracy to głupota. Poza tym tak jak wspominałem wyżej – mam przeznaczone 3 tys gotowki i wiecej nie przeznacze (2 tys chce dolozyc ale w przypadku nowego bo mozna wziac na raty)

    Poza tym po nie zamierzam go kupowac i zaraz sprzedawac 🙂 po prostu chce oszczedzic troche kasy na dojazdach (obecnie mam srednie spalanie w aucie ok 20 ltr przy tak krótkich odcinkach)

    ale dziekuje za propozycje 🙂

    Myślałem jeszcze o Romecie 717 ale jest dosyć krótki oraz ma tylko jeden amor z tyłu

    #107283
    Slawko101
    Użytkownik
    • 2
    • 13Postów:

    Tez kupilem skuter aby jezdzic do pracy
    dlatego kupilem 4t bo jest cichszy i mniej pali niz 2t
    nie mam zamiaru w nim nic zmieniac ani zdejmowac blokad skuter ma służyć jako srodek transportu a nie jako zabawka do wyglupów
    ,mialem zamiar kupic do 2,5 tys ale dolozylem po przeczytaniu paru watkow
    Kup to co sie nie psuje i jest ekonomiczne

    #107285
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:

    Też myslałem nad 4t… zreszta dzwiek silnika jest dużo przyjemniejszy, tylko ktory model do tej kwoty fabrycznie jest najdynamiczniejszy? i ew za niewielkie pieniadze mozna by bylo go odblokowac/troche podkrecic (przy 2 osobach moze dostawac zadyszki?)

    Nie wiem czy jest taki ktory sie nie psuje 😉

    #107286
    Blantoholik
    Użytkownik
    • 4
    • 29Postów:

    Ja Kupiłem Yamaha Aerox 2012 nową i śmigam, Koledzy kupili używki i też śmigają A Japońskie to japońskie

    #107287
    Slawko101
    Użytkownik
    • 2
    • 13Postów:

    Pewnie kazdy sie psuje ale jeden wiecej drugi mniej ,mi odradzono zakup skuterow firmy romet ,zipp
    Nie wiem tak do konca bo sam mam skuter od tygodnia:)

    #107288
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:

    a biorąc na ten moment pod uwage te skutery… to co bedzie lepszym wyborem?

    Zipp Quantum 50 4T GP500, Barton Huragan, Zipp Quantum R

    Zdaje sobie prawe ze to jest chinszczyzna ale mi to nie przeszkadza… to ma sluzyc tylko jako srodek transportu od pkt a do pkt b

    #107292
    Zyziek16
    Użytkownik
    • 18
    • 50Postów:

    Mój kumpel ma taki skuter i ma już prawie 6tyś kilometrów i jeszcze w nim nic nie robił poza przegladami. Na skuter nie narzeka bo nic się w nim narazie nie psuje i ma niezłego kopa :
    http://moto.allegro.pl/wloski-skutery-benelli-49x-tarnowskie-gory-i3064942770.html

    #107293
    Adi23
    Użytkownik
    • 9
    • 89Postów:

    Możecie się ze mną zgodzić lub nie ale ja bym ci polecił toros el fresco duży skuter za niewielki pieniądzę . Nawet dobre osiągi i tak często sie nie psuje

    http://www.youtube.com/watch?v=GwQsbTqnvak recenzja Torosa el fresco

    #107295
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:

    bardzo fajny ale mały strasznie ten benelli…

    Fajny ten fresco 🙂

    słuchajcie a cos takiego? da sie jakos zarejestrowac go na 50?

    http://otomoto.pl/zipp-quantum-r-125-nowy-duzy-skuter-gratisy-M3541420.html

    a co sadzicie o http://www.kymco.pl/index.php/skutery/agility-rs-50-4t-detail

    #107298
    Slawko101
    Użytkownik
    • 2
    • 13Postów:

    chyba slaby pomysł:)

    #107299
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:
    #107300
    Zyziek16
    Użytkownik
    • 18
    • 50Postów:

    Tak mały jest …do jazdy we 2 osoby to trochę ciężko. Ale na jedną osobę w sam raz i włoski:) . A tego fresco to ja mam i jestem z niego mało zadowolony… Ale to nie jego wina tylko mechaników co go składali ponieważ: na 200km musiałem wymienić łożysko bo było odwrotnie zamontowane , przedni wachacz był źle przykrecony i przy 50km/h przód skutera strasznie latał myślałem że zaraz kierownice mi urwie, następna sprawa to 4tuleje do wymiany na 300km ponieważ były źle zamontowane i cały skuter mi latał przez to. Ale jeden mechanik znajomy mi powiedział że skuter chiński jest dobry jak jest dobrze złożony. Ale niestety mój fresco taki nie był :)… I jeszcze jedno mój fresco ma biały licznik(ładniejszy) i lusterka z kierunkowskazami a nie jak ten na filmiku. I jest bardzo wygodny nawet we 2 osoby.

    #107301
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Na Twoim miejscu brałbym tego Quantuma R, zobacz sobie jeszcze Kymco Vitality. Jakość w nim jest bardzo dobra, tylko trochę był dla mnie przymały, a mam tylko centymetr i kilogram więcej.

    #107303
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:

    test zachęcający…

    #107306
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Zipp Quantum R to bardzo fajny skuter, gdybym miał kupować skuter to wybrałbym właśnie jego. Jednak ja wolę jazdę motorowerem z manualną skrzynią biegów – jazda sprawia więcej frajdy i silnik nie pracuje ciągle na wysokich obrotach.
    Nie wierz w głupoty które piszą na forum że chiński skuter rozpada się w oczach – to zależy tylko od staranności złożenia w fabryce i czy mechanicy przyłożyli się do przeglądu zerowego.
    Ja w 2010 roku kupiłem nowego Zippa Salmo, jedyny przegląd wykonałem w serwisie po 300km przebiegu, ale jak mnie skasowali na 270zł tylko za wymianę oleju i poprawienie włącznika kierunkowskazów to podziękowałem za gwarancję i wszystko zacząłem robić sam.
    Jeżdżę nim do chwili obecnej 9 miesięcy w roku 40km od poniedziałku do piątku do pracy i obecnie mam 17695km.
    Motorower jeździł w temperaturze od -8 stopni do +36 w cieniu i w trasach od kilku do 340km jednego dnia. W tym czasie były 3 usterki które nigdy nie wynikły z winy samego pojazdu czy jego rzekomej złej jakości. Pierwszy raz do silnika wpadł kawałek gumy i zablokował zawory przez co silnik zgasł – po wyciągnięciu odpalił bez problemu. Po 14 tysiącach przebiegu zaczął hałasować łańcuszek rozrządu – kupiłem nowy razem z napinaczem i sam wymieniłem. To był jedyny wydatek związany z koniecznością wymiany elementów silnika a całkowity koszt razem z przesyłką wyniósł 40zł. Trzecią usterką był gaźnik w którym stopniowo wygięła się blaszka zamykająca zaworek iglicowy przez co zaczęło wyciekać paliwo przez rurkę przelewową. Wystarczyło ją dogiąć z powrotem i znów wszystko gra. Tak więc polecam Ci te pojazdy – trzeba się tylko trzymać jednej zasady – wlewać dobrej jakości paliwo i dobry olej do silnika. Wtedy sprzęt posłuży nam długo i bezawaryjnie – a jazda się opłaca, mój spala w mieście około 1,5 litra i przejeżdżając w miesiącu około 900km płacę za paliwo niecałe 100zł.

    #107307
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:
    #107308
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:

    Michalk001 napisał:

    a jazda się opłaca, mój spala w mieście około 1,5 litra i przejeżdżając w miesiącu około 900km płacę za paliwo niecałe 100zł.

    Pozazdrościc 🙂

    #107309
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Zipp jest jednak w miarę znaną marką z ugruntowaną pozycją na rynku. Quantum R też jest obecny na rynku od pewnego czasu i co nieco wiadomo już o tym skuterze.

    #107310
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Co do Torosa Fresco to polecam 🙂 Sam go mam w 4t V-max 65kmh i nie potrzeba więcej 🙂 6.000km przejechałem bezawaryjnie i dalej nabijam 🙂

    #107313
    Zyziek16
    Użytkownik
    • 18
    • 50Postów:

    Jak chcesz oszczędny duży i wygodny skuter to bierz tego fresco 😉 . Ja miałem z nim pare przygód ale to przez to że był źle złożony. Ale po wymianie tych części jest już dobrze. Mam go odblokowanego i przy oszczędnej jeździe pali ok.2l a już jak zamkne licznik to 2, 5l 🙂

    #107314
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    @Zyziek16 Czy jak osiągniesz 50kmh to też czujesz że obroty się gwałtowanie podnoszą?

    #107318
    Zyziek16
    Użytkownik
    • 18
    • 50Postów:

    Tak. U mnie jest to samo 🙂

    #107320
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Ile masz przebiegu? Przy ilu km odblokowałeś? Nic się nie stanie przy częstej jeździe 55-60kmh?

    #107321
    Zyziek16
    Użytkownik
    • 18
    • 50Postów:

    Nie nic się nie stanie ja swoim cały czas śmigam 60-70km/h 🙂
    A przebieg to 3700km
    Odbierz zaproszenie do znajomych

    #107329
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:

    Bardzo mnie zainteresował junak 607 i chyba skusze sie na niego 😉

    #107339
    poncio
    Użytkownik
    • 1
    • 15Postów:

    Jak ma sie firma Junak do np zipp czy romet?

    #107341
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Tak samo jak one. Wszystko leci z jednej fabryki. Kto wie? Może nawet z jednej taśmy 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button