Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Jaki skuter 50 ccm do 3000 zł?

Kategoria: Co Wybrać?

Dodano 1 rok temu

1. maryba

od tygodnia choruję na skuter, na ta chwile nie bardzo orientuję się w markach :) , potrzebowałbym pomocy z info na co zwrócic uwage.

Planuje raczej wiekszy skuter by dwie osoby mogly jechac , około 50 -60 km dziennie. nie wiem czy lepiej markową używkę czy nowszy chińczyk ?
    To co juz wiem to chcałbym czterosuwa, 50 ccm, cena około 3000. Znalazłem Barton HURAGAN na gwarancji za < 3000 , co o tym sądzicie ?

Odp.: Jaki skuter 50 ccm do 3000 zł?
    Napisano 1 rok temu, przez maryba, Postów: 9, Użytkownik

2. GrupaOper

Ile ważysz, mierzysz, czy jeździłeś kiedyś?
    Czy wolisz koła 10 cali czy 12? 12 są ogólnie lepsze: skuter ładniej na nich wygląda, jest stabilniejszy, lepiej się prowadzi, skręca i jest bezpieczniejszy.
    Omijaj też szerokim łukiem skutery, które mają hamulec bębnowy z przodu. Musi mieć tarczę - jest dużo wydajniesza, więc skuter będzie bezpieczniejszy.

Polecam Ci Rometa 717 4T
    http://www.romet.pl/Moto,ROMET_717_4T,20,600,13712.html
    Tylko tam jest błąd: z tylu jest bęben, a nie tarcza.

Ewentualnie:
    Junak 607
    Zipp Quantum
    Barton Huragan :)

I always thought I'm a hipster. I love Vespa. I bought Romet...
    Napisano 1 rok temu, przez GrupaOper, Postów: 86, Użytkownik

3. degename

Jeśli nie koniecznie chcesz nowy skuter to wybierz jakieś 4T od Piaggio (Zip, Fly), będziesz miał markowy, sprawdzony sprzęt w dobrym stanie. Silniki te robią spore przebiegi choć nie są zbyt żwawe ale ich kultura pracy i niezawodność jest lepsza niż u chińskiej konkurencji. Sam silnik jest konstrukcyjnie nowszy, zwykle mają ożebrowaną miskę olejową co daje czasem bardzo dużo skoro olej w takim układzie może mieć temp nawet 200°C.

Napisano 1 rok temu, przez degename, Postów: 991, Użytkownik

4. maryba

Dzięki za odp.

waga ok 90 , wzrost 192 :) musi byc trochę większy żeby nie wygladalo że na hulajnodze jeżdzę ?:) , czy peugeot-speedfight jest sporo mniejszy od Bartona ? Zipp Quantum to czyja to produkcja?

5. maryba

jak z odblokowywaniem tego Rometa ? jaki koszt, jaki V max po odblokowaniu ?

hmm Barton ma 1970/690/1120 mm , a romet 1870 x 700 x 1165mm - zbliżona wielkość.

Piaggio ZIp chyba nieco za mały 10 cali koła to troche mało , a jak z funkcjonalnoscia skuterów np rometa, bartona czy maja jakies schowki ? skrytki ?

6. maryba

czy to dobra oferta ? http://allegro.pl/skutery-zipp-quantum-4t-kufer-tarnowskie-gory-i3392328409.html

7. degename

Ja bym proponował Ci jednak Piaggio FLY, będziesz miał coś markowego, sam jeździłem paroma skuterami, wiem jak wygląda ich awaryjność i jakość wykonania.

Fly ma koła 12', nowsze silniki są żwawsze, ma dwa schowki jak Quantum, jest trochę mniejszy ale ma to coś w sobie.
    Tu masz trochę zdjęć ze skuterowo.com
    http://www.skuterowo.com/piaggio-fly-zdjecia/

Napisano 1 rok temu, przez degename, Postów: 991, Użytkownik

8. maryba

:) ok lecę pobczajać Piaggio narazie QUANTUM mi sie podoba nawet bardzo :)

9. maryba

hmmm w tej samej cenie mam albo nowego zipa albo piaggio 5 latka z 10000 km przebiegu, jak na nowicjusza chyba wole nowy :) a nóz widelec mi sie nie spodoba skuterowanie :)

10. maryba

No więc skuter zakupiony , wybrałem TOROSA , którey jest identyczny jak ZIPP QUANTUM , co ciekawe Barton Huragan to te same bebechy :), czy ktoś wie gdzie znajdę info na temat odblokowania ZIPP Quantum ?

11. Filippo73

Na pewno moduł jest blokowany i najlepiej go wymienić. Może też być blokada na gaźniku i wariatorze, ale lepiej niech wypowiedzą się ci co mają takiego.

Napisano 1 rok temu, przez Filippo73, Postów: 476, Użytkownik

12. Quantumek

Powiem tak: Ja mam Torosa Fresco (Quantuma) Jest bez awaryjny 7.000km przejechałem bez awarji, Ale pali jak smok i jest bardzo słaby. Bez 80ccm na nim nie ruszysz.

Peugeot SpeedFight 2
    - 2008 Rok
    - 6700 Km (Ciągle rośnie)
    - Wydech Tecnigas (Reszta seria)
    - Spalanie 4.5l/100km
    - Vmax 85km/h
    Napisano 1 rok temu, przez Quantumek, Postów: 699, Użytkownik

13. maryba

Filippo73 napisał:

Na pewno moduł jest blokowany i najlepiej go wymienić. Może też być blokada na gaźniku i wariatorze, ale lepiej niech wypowiedzą się ci co mają takiego.

14. maryba

Quantumek napisał:

Powiem tak: Ja mam Torosa Fresco (Quantuma) Jest bez awaryjny 7.000km przejechałem bez awarji, Ale pali jak smok i jest bardzo słaby. Bez 80ccm na nim nie ruszysz.

to ja już nie wiem który jest który , jak mam Torosa GP500 to to nie jest odpowiednik QUANTUMA ?

to mniejszy skuter? ja od wczoraj zrobiłem 50 km , jak narazie jestem pozytywnie nastawiony do dalszej jazdy, choć juz wiem żę chce mu zdjąć blokadę :) Dzisiaj jeszce zrobię z 50 km - droga jaką codziennie do pracy będę pokonywał - dzisiaj na próbę , muszę zobaczyć ile czasu mi zejdzie na to :)

15. matol1798

To jest dokładnie ten sam skuter :-)

Barton Fighter 50 2012 r.
    Napisano 1 rok temu, przez matol1798, Postów: 751, Użytkownik

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Jaki skuter 50 ccm do 3000 zł?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Nowy Zipp Vapor: Na Dobry Początek

Nowy Zipp Vapor: Na Dobry Początek

21 Lipiec 2011

Najmniejsza propozycja marki doczekała się face liftingu. Prócz wyglądu pojawiło się kilka innych nowości które wpływają na komfort codziennego użytkowania. Razem ze Skuterowo.com sprawdźcie czy przeprowadzona metamorfoza Vapora może sprawić, że ten skuter stanie się hitem tego sezonu.

Testy20 opinii

Znak A-27: nabrzeże lub brzeg rzeki

Znak A-27: nabrzeże lub brzeg rzeki

28 Grudzień 2010

Znak ostrzega przed odcinkiem drogi prowadzącym bezpośrednio do nabrzeża lub wzdłuż brzegu rzeki lub innego zbiornika wodnego w odległości mniejszej niż 10 m, gdzie nie są zastosowane bariery ochronne.

Prawo0 opinii

SYM Fiddle II 50: Wkrótce Test

SYM Fiddle II 50: Wkrótce Test

24 Sierpień 2012

SYM może zachwycać swoim designem. Nawiązania do Vespy jak się okazuje są dobrym posunięciem - Fiddle podoba się szerokiemu gronu. Udowodniły to rynki zachodnie, gdzie testowany skuter świetnie się przyjął. A jak się przyjmie w Skuterowo.com?

Informacje2 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.