Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Jaki skuter 50 ccm do 3000 zł?

Kategoria: Co Wybrać?

Dodano 1 rok temu

1. maryba

od tygodnia choruję na skuter, na ta chwile nie bardzo orientuję się w markach :) , potrzebowałbym pomocy z info na co zwrócic uwage.

Planuje raczej wiekszy skuter by dwie osoby mogly jechac , około 50 -60 km dziennie. nie wiem czy lepiej markową używkę czy nowszy chińczyk ?
    To co juz wiem to chcałbym czterosuwa, 50 ccm, cena około 3000. Znalazłem Barton HURAGAN na gwarancji za < 3000 , co o tym sądzicie ?

Odp.: Jaki skuter 50 ccm do 3000 zł?
    Napisano 1 rok temu, przez maryba, Postów: 10, Użytkownik

2. GrupaOper

Ile ważysz, mierzysz, czy jeździłeś kiedyś?
    Czy wolisz koła 10 cali czy 12? 12 są ogólnie lepsze: skuter ładniej na nich wygląda, jest stabilniejszy, lepiej się prowadzi, skręca i jest bezpieczniejszy.
    Omijaj też szerokim łukiem skutery, które mają hamulec bębnowy z przodu. Musi mieć tarczę - jest dużo wydajniesza, więc skuter będzie bezpieczniejszy.

Polecam Ci Rometa 717 4T
    http://www.romet.pl/Moto,ROMET_717_4T,20,600,13712.html
    Tylko tam jest błąd: z tylu jest bęben, a nie tarcza.

Ewentualnie:
    Junak 607
    Zipp Quantum
    Barton Huragan :)

I always thought I'm a hipster. I love Vespa. I bought Romet...
    Napisano 1 rok temu, przez GrupaOper, Postów: 86, Użytkownik

3. degename

Jeśli nie koniecznie chcesz nowy skuter to wybierz jakieś 4T od Piaggio (Zip, Fly), będziesz miał markowy, sprawdzony sprzęt w dobrym stanie. Silniki te robią spore przebiegi choć nie są zbyt żwawe ale ich kultura pracy i niezawodność jest lepsza niż u chińskiej konkurencji. Sam silnik jest konstrukcyjnie nowszy, zwykle mają ożebrowaną miskę olejową co daje czasem bardzo dużo skoro olej w takim układzie może mieć temp nawet 200°C.

Napisano 1 rok temu, przez degename, Postów: 991, Użytkownik

4. maryba

Dzięki za odp.

waga ok 90 , wzrost 192 :) musi byc trochę większy żeby nie wygladalo że na hulajnodze jeżdzę ?:) , czy peugeot-speedfight jest sporo mniejszy od Bartona ? Zipp Quantum to czyja to produkcja?

5. maryba

jak z odblokowywaniem tego Rometa ? jaki koszt, jaki V max po odblokowaniu ?

hmm Barton ma 1970/690/1120 mm , a romet 1870 x 700 x 1165mm - zbliżona wielkość.

Piaggio ZIp chyba nieco za mały 10 cali koła to troche mało , a jak z funkcjonalnoscia skuterów np rometa, bartona czy maja jakies schowki ? skrytki ?

6. maryba

czy to dobra oferta ? http://allegro.pl/skutery-zipp-quantum-4t-kufer-tarnowskie-gory-i3392328409.html

7. degename

Ja bym proponował Ci jednak Piaggio FLY, będziesz miał coś markowego, sam jeździłem paroma skuterami, wiem jak wygląda ich awaryjność i jakość wykonania.

Fly ma koła 12', nowsze silniki są żwawsze, ma dwa schowki jak Quantum, jest trochę mniejszy ale ma to coś w sobie.
    Tu masz trochę zdjęć ze skuterowo.com
    http://www.skuterowo.com/piaggio-fly-zdjecia/

Napisano 1 rok temu, przez degename, Postów: 991, Użytkownik

8. maryba

:) ok lecę pobczajać Piaggio narazie QUANTUM mi sie podoba nawet bardzo :)

9. maryba

hmmm w tej samej cenie mam albo nowego zipa albo piaggio 5 latka z 10000 km przebiegu, jak na nowicjusza chyba wole nowy :) a nóz widelec mi sie nie spodoba skuterowanie :)

10. maryba

No więc skuter zakupiony , wybrałem TOROSA , którey jest identyczny jak ZIPP QUANTUM , co ciekawe Barton Huragan to te same bebechy :), czy ktoś wie gdzie znajdę info na temat odblokowania ZIPP Quantum ?

11. Filippo73

Na pewno moduł jest blokowany i najlepiej go wymienić. Może też być blokada na gaźniku i wariatorze, ale lepiej niech wypowiedzą się ci co mają takiego.

Napisano 1 rok temu, przez Filippo73, Postów: 479, Użytkownik

12. Quantumek

Powiem tak: Ja mam Torosa Fresco (Quantuma) Jest bez awaryjny 7.000km przejechałem bez awarji, Ale pali jak smok i jest bardzo słaby. Bez 80ccm na nim nie ruszysz.

Peugeot SpeedFight 2
    - 2008 Rok
    - 6700 Km (Ciągle rośnie)
    - Wydech Tecnigas (Reszta seria)
    - Spalanie 4.5l/100km
    - Vmax 85km/h
    Napisano 1 rok temu, przez Quantumek, Postów: 704, Użytkownik

13. maryba

Filippo73 napisał:

Na pewno moduł jest blokowany i najlepiej go wymienić. Może też być blokada na gaźniku i wariatorze, ale lepiej niech wypowiedzą się ci co mają takiego.

14. maryba

Quantumek napisał:

Powiem tak: Ja mam Torosa Fresco (Quantuma) Jest bez awaryjny 7.000km przejechałem bez awarji, Ale pali jak smok i jest bardzo słaby. Bez 80ccm na nim nie ruszysz.

to ja już nie wiem który jest który , jak mam Torosa GP500 to to nie jest odpowiednik QUANTUMA ?

to mniejszy skuter? ja od wczoraj zrobiłem 50 km , jak narazie jestem pozytywnie nastawiony do dalszej jazdy, choć juz wiem żę chce mu zdjąć blokadę :) Dzisiaj jeszce zrobię z 50 km - droga jaką codziennie do pracy będę pokonywał - dzisiaj na próbę , muszę zobaczyć ile czasu mi zejdzie na to :)

15. matol1798

To jest dokładnie ten sam skuter :-)

Barton Fighter 50 2012 r.
    Napisano 1 rok temu, przez matol1798, Postów: 751, Użytkownik

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Jaki skuter 50 ccm do 3000 zł?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Głosowanie Sejmu: Ustawa o 125 cm3 na B (wynik)

Głosowanie Sejmu: Ustawa o 125 cm3 na B (wynik)

26 Czerwiec 2014

Zobacz przebieg głosowania Sejmu z dnia 26.06.2014 w sprawie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. W niej zawarta jest ważna poprawka dotycząca możliwości poruszania się zarówno motocyklami jak i skuterami o pojemności silnika do 125 cm3 posiadajac jedynie prawko kategorii B.

Wideo0 opinii

Kymco MyRoad: Testuje Filip Chajzer

Kymco MyRoad: Testuje Filip Chajzer

08 Maj 2013

Kymco MyRoad to największa maszyneria, jak to się ładnie mówi, w portfolio tajwańskiego producenta. 700 cm3 pod tyłkiem to spore wyzwanie, przyjął je na klatę Filip Chajzer. Filip, tak ogólnie, jakie wrażenia wywarł na Tobie MyRoad?

Testy6 opinii

Zrób to sam: Wymiana rolek wariatora

Zrób to sam: Wymiana rolek wariatora

09 Marzec 2010

Wideo2 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.