Jaki pierwszy skuter?

Witam! Mam zamiar kupić sobie skuter, lecz nie wiem jaki wybrać. Chciałbym aby był szybki, mały i Ładny. Doradzicie mi jaki kupić? edit: Cena nie gra roli.

To zależy ile masz na to kasy i do czego ma on służyć, czy chcesz bardziej sportowy czy miejski… Ogólnie to Aprilia Sr50, Yamaha Aerox, Gilera runner a z niższych półek to malaguti f12/f15 piaggio nrg, yamaha slider, bws…

Najlepiej cos z silnikiem minnarelli albo piaggiogilera. Więc Yamaha slider- http://www.allegro.pl/item382683997_yamaha_mbk_slider_50_skuter.html Gilera Ice- http://www.allegro.pl/item386376318_gilera_ice.html Piaggio Zip- http://www.allegro.pl/item386257080__piaggio_zip_2006_r_zarejetrowany_w_polsce_.html To takie przykłady

Yamaha neos - maly i dobry silnik

Neosa sam mam i jest dużo wiekszy od zipa czy ice. tak samo jak runner czy sr50

Jako pierwszy na nauke myśle że będzie dobra gilera stalker ! Fajny skuterek kolega ma seryjny mu leci 80 licznikowe przy dobry przyspieszeniu ! I do tego ladny ogolnie polecam!!

Moj pierwszy i aktualny skuter to yamaha jog RR, fajny skuterek do jazdy po miescie. Silnik minarelli, wiec zywotny i dajacy dobre osiagi, chlodzony ciecza, wiec nie martwisz się o to, ze będzie się grzal, chociaz jak na klimat w Polsce to AC tez dobrze się sprawdza. Jog moze nie ma powalajacych osiagow, ale z wydechem leo vince zx leci te 80 realne. Jak juz ktos wspomnial, aerox- nieduzy, taki sam silnik (minarelli) szybki. Jesli cena nie gra roli to zastanow się nad derbi gp1 (naped na lancuch a nie pasek jak w pozostalych skuterach), ew. yamaha bw’s, ale on jest naprawde malutki :smiley:

Ja polecam Neosa. Mały, szybki, Ładny i dobry. Pozdro

Jeżeli chcesz mieć mały Ładny i szybki skuter to kup sobie Peugeota Vivacity. Moim zdaniem idealny jak na początek.

Sok?? napisz coś, do czego on ma służyć;p Jak po mieście to neos, slider, ice, zip, f12. Ale jak cena nie gra roli to możesz i aeroxa albo runnera jeśli ma był duży Nie czaje o co biega bo Sok?? pyta ja odpisałem a na pytania odpowiedział Kruper ale coś :mrgreen:

Skuter ma był uniwersalny.Mieszkam na wsi ale będę też nim jeździć po mieście, chcę żeby był nie większy niż Sachs SX1 i tak samo szybki oraz zrywny.

Aerox albo Runner i jak cena nie gra roli to kup LC a jak mieszkasz na wsi to radze crossa Derbi Senda albo Yamaha DT

kondziopl3 zeby można bylo jezdzic derbi senda to rzeba mieć prawo jazdy kat. A1 ( od 16 lat ) a po drugie to ten cross niema kierunkow ani światła stopu a więc nie będzie dopuszczony do ruchu :stuck_out_tongue: polecam speedfighta, vivacity, trekker ( swietny na polskie dziury ), NRG , aerox, noi zeby nie bylo derbi predator xD :stuck_out_tongue: pozdrowki

rossoneri napisał:

kondziopl3 zeby możnabylo jezdzic derbi senda to rzeba mieć prawo jazdy kat. A1 ( od 16 lat ) a po drugie to ten cross niema kierunkow ani światła stopu a więc nie będzie dopuszczony do ruchu :P pozdrowki

Po pierwsze jak 50 cm to karta motorowerowa. Po drugie niewymagane sa kierunki i swiatlo stopu. Ale co to za problem zamontowac. Jak nieumiesz to od tego jest forum zeby pytac ;-)

Lucek92 napisał:

Po pierwsze jak 50 cm to karta motorowerowa. Po drugie niewymagane sa kierunki i swiatlo stopu. Ale co to za problem zamontowac. Jak nieumiesz to od tego jest forum zeby pytac ;-)

niewiem czy wiesz ale istnieje coś takiego jak homologacja i niedawno wprowadzono że skuter, quad żeby był dopuszczony do ruchu musi mieć homologacje i juz niemożna sobie 'dokupić' swiatel i zamontowac bo co z tego skoro niemamy homologacjiż derbi senda z cylindrem 50ccm to raczej rzadko spotykane i jak juz cos to przerabiane ;] pozdrówki Jak czegoś nie wiesz to się nie wypowiadaj ! Dostajesz warna za wprowadzanie w błąd i upierdliwość w dążeniu do wmówienia innym własnego zdania.

ale są inne crossówki 50-5ki z homologacją;) A speedfight’a nie bierz. Chyba, że masz kase na spalanie 4/100km. Motorynka nie ma kierunków a ma homologacje i można zarej. kierunki i światło STOP nie są obowiązkowym wyposażeniem motoroweru :lol:

Ale światło stopu i kierunki nie są obowiązkowym wyposażeniem motoroweru.

rossoneri napisał:

niewiem czy wiesz ale istnieje coś takiego jak homologacja i niedawno wprowadzono że skuter, quad żeby był dopuszczony do ruchu musi mieć homologacje i juz niemożna sobie 'dokupić' swiatel i zamontowac bo co z tego skoro niemamy homologacji. derbi senda z cylindrem 50ccm to raczej rzadko spotykane i jak juz cos to przerabiane ;] pozdrówki

Wiem ze jest homologacja ale jak mowili poprzednicy kierunki i stop nie sa wymagane!! Wymagane sa swiatla mijania . Swiatlo z tylu czerwone. Sygnal dzwiekowy. Lewe lusterko. Tłumik. ;-)

kierunki w motorowerach nie są wymagane ale stop tak

no kierunki nie bo można wystawić ręki :stuck_out_tongue: